Koniec roku to czas wszelkiego rodzaju podsumowań. Google postanowiło tym razem wyróżnić najlepsze aplikacje na Androida w 2015 roku. To lista wyjątkowych, najbardziej praktycznych i najlepiej ocenianych w swojej kategorii.
W zestawieniu pojawiają się aplikacje, których nie trzeba przedstawiać, bo są bardzo popularne nie tylko w wersji mobilnej. To np. Skype, Microsoft Word, Wikipedia czy Zdjęcia Google. Ale są też takie, których nazwy widzisz pierwszy raz, choć już wcześniej wzbudzały zainteresowanie setek tysięcy użytkowników Androida. Sprawdź, czy czegoś nie przegapiłeś.
Nova Launcher
Na początek krótkie wyjaśnienie dla tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z tego typu aplikacją. Dzięki Nova Launcher spersonalizujesz sposób, w jaki wyświetla się wiele elementów w twoim telefonie. Przykłady? Jeśli znudził ci się obecny motyw, możesz praktycznie wszystko w nim zmienić – zarządzać pulpitami, kokpitem czy np. listą aplikacji (ustalaniem ich ilości, marginesów, siatki aplikacji, etc.). Dodatkowo włączysz lub wyłączysz różne efekty, zmienisz ich rodzaje oraz szybkość animacji. Aplikacja daje do dyspozycji obsługę gestów na ekranie głównym, dzięki którym wykonasz określoną akcję (np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie). Dlaczego ze wszystkich launcherów Nova zdobyła podium? Jest darmowa, szybka w działaniu i zużywa niewielką ilość pamięci operacyjnej.
Truecaller – ID dzwoniącego
Truecaller w niezwykle sprytny i użyteczny sposób zastępuje książkę telefoniczną. Pozwala Ci wyszukiwać poza Twoją listę kontaktów, identyfikuje nieznane połączenia przychodzące, blokuje połączenia (np. od spamerów czy natrętnych telemarketerów), których nie chcesz otrzymywać oraz sugeruje nowe kontakty, opierając się na czasie i miejscu. Bardzo użyteczna aplikacja!
Dubsmash
Pomysłodawcy tej aplikacji z pewnością inspirowali się nowym trendem na YouTubie. Młodzi ludzie wybierali ulubiony utwór muzyczny i tworzyli do niego teledysk na nowy sposób ze sobą w roli głównej. Dubsmash oferuje podobny rodzaj rozrywki, a może nawet i komunikacji. Wybierasz znane powiedzenie, nakręcasz z nim film i wysyłasz do swoich znajomych.
Klawiatura Swiftkey Keyboard
Jeśli zastanawiałeś się, jaka jest najlepsza alternatywa do standardowej klawiatury w twoim telefonie, to od dziś odpowiedź brzmi: SwiftKey Keyboard. To bardzo inteligentna aplikacja, która umożliwia aktualizację ekranowej klawiatury, aby przyspieszyć i ułatwić pisanie. Bezpłatna, wielokrotnie nagradzana aplikacja jest wyposażona w inteligentne funkcje autokorekty i przewidywania następnego słowa w ponad 60 językach. Można w niej znaleźć wiele opcji pozwalających na dostosowanie aplikacji do własnych potrzeb. Ponad 30 kolorowych motywów, układów przeznaczonych do wszystkich rozmiarów ekranów i urządzeń, a także ponad 800 emotikonek.
Busuu
Jeśli szukałeś najlepszej aplikacji do nauki języków obcych, to Busuu jest bezkonkurencyjne. Aplikacja daje ci możliwość nauczenia się 11 różnych języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, japońskiego, portugalskiego, polskiego, chińskiego, rosyjskiego lub tureckiego z interaktywnym kursem, dopasowanym do Twoich potrzeb.
Dzięki Busuu nauczysz się słownictwa, fraz oraz dialogów nagranych przez rodzimych użytkowników języka. Jedyna wada? Testy sprawdzające naszą wiedzę są dostępne tylko w wersji premium za ponad 30 zł (lub w pakiecie rocznym za pół ceny miesięcznego abonamentu). Ogromną zaletą aplikacji jest funkcja „pisanie”. Wypowiedzi wysyłane są do native speakerów, którzy oceniają nasze postępy. Te z kolei nagradzane są tzw. busuu-berries, czyli czymś w rodzaju punktów w programie lojalnościowym, które możesz później przeznaczyć na różne korzyści.
Na liście znalazły się również inne, mniej znane aplikacje, ale równie godne uwagi. Wśród nich jest m.in. Cute Beauty Shopping (aplikacja serwisu wish.com, która oferuje produkty kosmetyczne po niewiarygodnie niskiej cenie), Pogoda & Zegar Widget (bardzo rozbudowany widget z pogodą i zegarem) oraz aż 3 aplikacje do obróbki i upiększania zdjęć oraz filmów: Retrica, Z Aparat i Candy Camera.
A czy wg was brakuje w tym zestawieniu jakiejś aplikacji? Dajcie znać w komentarzach!
Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.
To jest właśnie to, co potrzebuję do rozwoju.