Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Gaming

Najlepsze gry dla dzieci na konsole nowej generacji (PS4 i Xbox One)

Konsola to w dzisiejszych czasach uniwersalne urządzenie, które może zapewnić rozrywkę dla osób w każdym wieku. Jednak bardzo często decydujemy się na zakup konsoli przede wszystkim dla dzieci. Co konsole nowej generacji proponują najmłodszym graczom? Czas na przegląd najciekawszych gier na PS4 i Xbox One.

LEGO Jurassic World
Gry video z licencją LEGO pojawiły się już 10 lat temu i wciąż mają się dobrze. Po serii tytułów nawiązujących do przygód Indiany Jonesa, Harry’ego Pottera, bohaterów Star Wars czy Hobbita przyszła pora na Jurassic Park. Równolegle z premierą kinową pojawiła się gra na konsole z udziałem kanciastych bohaterów. Tym razem poruszamy się po lokacjach znanych z filmowego Parku Jurajskiego i rozwiązujemy mniej lub bardziej kreatywne zadania – coś trzeba zburzyć, coś zbudować albo rozwiązać zagadkę. W ramach urozmaicenia mamy także wyścigi różnymi pojazdami, a nawet możliwość sterowania dinozaurem! Mnóstwo zabawy, która staje się jeszcze lepsza dla dwóch graczy!

Minecraft
Kultowa gra, która podobnie jak LEGO ma związek z budowaniem z klocków, ale daje dużo więcej możliwości i swobody działania. Wcielając się w rolę górnika pozyskujemy trójwymiarowe bloki, z których możemy skonstruować dosłownie wszystko – w szczególności broń, narzędzia
i konstrukcje. Świat gry jest nieograniczony, podobnie jak nasza wyobraźnia – kolejne lokacje generują się automatycznie, więc rozgrywka może nie mieć końca. Doskonała lekcje kreatywności i sposób na rozwijanie wyobraźni.

Disney Infinity 3.0
Nowa produkcja na nex-geny to coś znacznie więcej niż gra. Gra w sprytny sposób łączy nie tylko różne światy Disneya (Iniemamocni, Piraci z Karaibów, Uniwersytet Potworny), ale również świat online i offline! O co chodzi? Kupujemy zestaw składający się z gry i 3 figurek. Po odpaleniu gry wybrana figurka (bohater) materializuje się na ekranie telewizora i przystępujemy do rozgrywki.
W otwartym świecie prosto z filmów Disneya gasimy pożary, szukamy skarbów, walczymy z robotami – jednym słowem robimy wszystko, żeby pokrzyżować szyki czarnym charakterom. Podstawowy zestaw zadań i bohaterów to jednak tylko początek. Z czasem możemy dokupić kolejne figurki i kolejne godziny zabawy w innych światach. A postacie przemawiają do nas naturalnie głosami z kinowego ekranu. Interaktywna kreskówka zdecydowanie daje radę!

Rayman Legends
To podobnie jak LEGO seria gier obecna już od lat, która będzie bawić kolejne pokolenia miłośników gier video. Mamy tu do czynienia z klasyczną platformówką, w której sympatyczny bohater przemierza liczne krainy od starożytnej Grecji po średniowieczne zamki, naturalnie po to, aby uratować świat!

Monopoly Family Fun Pack
Kto z nas nie zna gry w Monopol? No właśnie! W wersji konsolowej patent sprawdza się również jako rozrywka dla całej rodziny. Do dyspozycji mamy klasyczny widok 2D oraz 3D. Najbardziej wciągająca jest jednak możliwość rozgrywki na własnych zasadach – sami ustalamy reguły, personalizujemy planszę, ikony i działanie poszczególnych pól!

Choć PS4 i Xbox One są na rynku od niedawna i wybór gier jeszcze nie jest zbyt duży, bez trudu można znaleźć kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych. Z czasem na pewno pojawią się nowe odsłony LEGO, ale także, mam nadzieję, zupełnie nowe tytuły, które wyznaczą kierunek rozwoju w grach dla dzieci, jak Little Big Planet czy wspominany wyżej Minecraft. Wszystko przed nami! Ale już teraz jest w czym wybierać.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

  1. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

  2. I completely agree with the above comment, the internet is with a doubt growing into the most important medium of communication across the globe and its due to sites like this that ideas are spreading so quickly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *