Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

najlepszy gry
Gaming

Najlepsze gry, w które zagrasz ze swoim dzieckiem

Oczywiście, gry dla dzieci przeznaczone są głównie do samodzielnej zabawy. Ale zamiast zostawiać je sam na sam z grą, lepiej wspólnie czerpać przyjemność z rozrywki. Jakie gry najlepiej nadają się do zabawy dzieci z rodzicami? Najbardziej popularne to oczywiście Minecraft, Lego Jurassic World, Guitar Hero Life czy Fifa16. Ale w tym wpisie przyjrzymy się nieco mniej znanym, ale równie ciekawym propozycjom.

Yoshi’s Wooly World

Przekomiczny świat włóczki, który zapewni godziny rozrywki praktycznie dla całej rodziny. Ta oryginalna platformówka została stworzona w technice 2.5D na platformę Nintendo Wii U.

Głównym bohaterem jest dinozaur Yoshi – jedna z najpopularniejszych maskotek Nintendo. Podążają za nim jajka, które ten może wystrzeliwać w wybrane cele oraz elementy scenografii. Ponieważ świat jest zbudowany z włóczki, możemy ją spruć odkrywając nowe ścieżki i sekrety. Tytuł umożliwia jednoczesną zabawę dwóm osobom w trybie kooperacji, co otwiera zupełnie nowe możliwości zabawy.

Gra zapewnia około 8 godzin nieliniowej rozrywki. Każdy świat to inny, nowy krajobraz, a także niespotykane wcześniej przeszkody, przeciwników i elementy otoczenia. Ciekawą odskocznią od głównej ścieżki są specjalne wyzwania. To w nich Yoshi zmienia formę. Np. w motocykl, na którym musi jechać do końca mapy.

Choć Yoshi’s Woolly World nie wprowadza jakiś rewolucyjnych rozwiązań do platformowej rozgrywki, ale ma coś, co wciągającą i zapewnia  przyjemną rozgrywkę. Dla miłośników platformówek to ewidentne „must have”.

Disney Infinity 3.0

Disney Infinity 3.0 to z kolei ciekawa propozycja zręcznościówki na komputery PC. Wykorzystuje się w niej specjalne figurki, a seria konkuruje z tak znanymi tytułami jak Skylanders czy też LEGO Dimensions.

Zabawa polega na przenoszeniu do wirtualnego świata, za pomocą specjalnego czytnika, figurek otrzymanych w zestawie startowym (lub kupionych osobno). Dalej zabieramy nasze postacie na różnorodne przygody, znajdujące się w innych uniwersach. W Disney Infinity 3.0 twórcy wprowadzili do zabawy pięć światów. Trzy z Gwiezdnych Wojen, jeden z kreskówki „W głowie się nie mieści” oraz dodatkowy marvelowski (z Iron Manem w zbroi Hulkbuster, Ultronem i innymi herosami znanymi z filmów i komiksów Marvela).

Dodatkowo mamy tu ulepszony Plac Zabaw, gdzie możemy dołączyć do multiplayerowych gier – Toy Box Speedway (jeżdżenie gokartami) i Toy Box Takeover (przygodowa gra akcji). Zestaw nowych figurek powiększyli bohaterowie Gwiezdnych Wojen (m.in. Ahsoki Tano i Anakin Skywalker), a także postacie firmy The Walt Disney Company (Miki, Minnie, Mulan i Olaf). Wszystkie zabawki i dyski mocy z poprzednich odsłon serii współpracują z Disney Infinity 3.0.

Kinect Sport Rivals

Kolejna odsłona serii Kinect Sports to szeroka paleta zręcznościowych minigier sportowych. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, Kinect Sports Rivals wykorzystuje możliwości nowej wersji Kinecta, współpracującego z konsolą. Pozwala więc na precyzyjne śledzenie ruchów ciała lub zwiększenie liczby osób równocześnie korzystających ze sprzętu.

Dzięki kilku nowościom gra przeskanuje naszą sylwetkę i szybko zamienić ją w awatara, w którego wcielamy się podczas zabawy. Rejestruje teraz także wcześniej niezauważane przez kamerę gesty, co umożliwiło twórcom wprowadzenie zupełnie nowego modelu rozgrywki.

W Rivals sprawdzimy nasze umiejętności w różnych dyscyplinach. Będziemy się wspinać, grać w piłkę nożną nożnej, strzelać do celu, usiądziemy na skuterach wodnych, zagramy w kręgle oraz tenisa.

W porównaniu z poprzednią wersją znacznym modyfikacjom uległa również opcja rozgrywek wieloosobowych. Po połączeniu się z siecią rywalizujemy z osobami z całego świata. Każdy z graczy musi przyłączyć się do jednej z trzech fikcyjnych drużyn, które różnią się od siebie nie tylko wizualnie, ale także wymagają od nas nieco innego stylu rozrywki. Sprytny system matchmakingu sprawia, że naszymi rywalami będą praktycznie zawsze osoby, reprezentujące podobny poziom umiejętności i doświadczenia. Oprawa graficzna nie wykorzystuje całej mocy drzemiącej w Xboksie, ale jest znacznym krokiem naprzód w porównaniu do tytułów z poprzedniej generacji konsol.

Rayman Legends

Kiedy Rayman, Globox i Małaki wędrują przez zaczarowany las, odkrywają tajemniczy namiot pełny urzekających obrazów. Gdy spojrzeli bliżej, zrozumieli, że obrazy wydają się opowiadać historię mitycznego świata. Wessani do obrazów muszą teraz przebiec, przeskoczyć i utorować sobie drogę przez ten świat, aby uratować sytuację i odkryć tajemnice każdego legendarnego obrazu. Okrążając krainy walczą z najróżniejszymi wrogami. Tak właśnie zaczęła się przygoda, której ostatnią częścią jest Legends. Tym razem powraca w 2-wymiarowej, pełnej barw odsłonie z trybem kooperacji dla 4 osób. Słynny bohater znów musi przemierzyć legendarne krainy. Twórcy przygotowali parę usprawnień m.in. możliwość dołączania i wychodzenia z rozgrywki w dowolnym momencie.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *