Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Gry roku 2016
Gaming Przewodnik po technologii Recenzje

Najlepsze gry roku 2016

Zbliżający się okres świąteczny sprzyja nie tylko dawaniu prezentów, ale także znalezieniu choć kilku dni na odpoczynek. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier wideo w roku 2016, jakie pojawiły się na rynku w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich ciekawy pomysł na prezent albo wartą uwagi produkcję, w którą sami będziecie chcieli zagrać.

Muszę na wstępie zaznaczyć, że wybierając najlepsze gry roku 2016, kierowałem się subiektywnymi odczuciami, ale też starałem postawić na różnorodność i wyselekcjonować tytuły z różnych gatunków. Dlatego też przy każdej opisanej niżej pozycji znajdziecie podobne dla niej alternatywy. Zachęcam Was również do pisania własnych typów w komentarzach.

Gry roku 2016 – Battlefield 1

Twórcom nowego Battlefielda 1 udało się stworzyć grę łączącą ciekawe realia historyczne I wojny światowej z dynamiką i ogromem pojazdów oraz broni, które od zawsze wyróżniały całą serię. Gra oferuje zestaw kilku ciekawych misji w kampanii dla jednego gracza, ale przede wszystkim skupia się na trybie multiplayer. Na użytkowników, którzy będą chcieli zmierzyć się z innymi „żołnierzami” przez sieć czeka wiele trybów rozgrywki i rozległe mapy, na których mogą być prowadzone starcia dla nawet 64 graczy – oczywiście z udziałem czołgów, samolotów, pojazdów przeciwpancernych, a nawet konnicy.

Wśród alternatyw dla produkcji EA warto wymienić Call of Duty: Infinite Warfare, Overwatcha oraz Gears of War. Każda z tych trzech produkcji różni się nie tylko dynamiką rozgrywki, ale i klimatem świata przedstawionego. Z tej kategorii gry roku 2016 ciężko wybierać, gdyż zawsze trafiają perełki, które automatycznie nas wciągają.

Platformy:

 • PC,
 • PS4,
 • XONE.

Dark Souls 3 w ekskluzywnym gronie gry roku 2016

Produkcje FromSoftware to gry dla osób, które oczekują od wirtualnej rozrywki prawdziwego wyzwania. Wysoki poziom trudności w grze roku 2016 Dark Souls 3 to jednak niejedyny element, jaki przyciąga rzesze graczy. Olbrzymie znaczenie ma również rozbudowany system walki, rozległe i pięknie przygotowane poziomy, a także enigmatyczna fabuła, którą poznajemy w niekonwencjonalny sposób.

Dla gry roku 2016 Dark Souls 3 próżno szukać alternatyw. Wbrew pozorom wiele podobnych elementów znajdziemy jednak w rodzimym Wiedźminie 3, do którego pojawił się w tym roku rozległy dodatek – Krew i Wino.

Platformy:

 • PC,
 • PS4,
 • XONE.

Uncharted 4: Kres Złodzieja – gry roku 2016

Choć Indiana Jones nigdy nie doczekał się udanej gry roku ze swoim udziałem, to Nathan Drake godnie go zastępuje na tym polu. Dla gry roku 2016 Uncharted 4: Kres Złodzieja jest fantastycznym zwieńczeniem całej serii Uncharted, który zachwyca piękną i niezwykle dopracowaną warstwą wizualną, ale też niesamowitą historią i wyjątkowymi dialogami. Bez wątpienia Uncharted 4: Kres Złodzieja to jedna z najlepszych gier roku 2016, która otrzymała drugie życie za sprawą trybu multiplayer, który cały czas jest rozwijany.

Najciekawszą alternatywą dla przygód Nathana Drake’a są… przygody Lary Croft. Rise of the Tomb Raider powinno przypaść do gustu wszystkim poszukiwaczom wirtualnych przygód.

Platforma: PS4

Gra roku 2016 – Firewatch

Firewatch to niezwykła gra przygodowa skierowana przede wszystkim do dojrzałych odbiorców. Wcielamy się w postać leśnika, który nawiązuje wyjątkową relację z dyspozytorką, mimo iż ich kontakt ogranicza się wyłącznie do krótkofalówki. To jednak nie wszystko – w lesie dzieją się dziwne rzeczy, których tajemnicę będziemy musieli rozwiązać. Idealne wprowdzenie, by zacząć odkrywać grę roku 2016.

Wśród alternatyw warto wymienić The Witness, Abzû oraz Inside. Każda z tych pozycji oferuje zupełnie inną rozgrywkę, ale łączy je enigmatyczny klimat i ciekawy przekaz.

Platformy:

 • PS4,
 • XONE,
 • PC,
 • Linux,
 • macOS

Gra Forza Horizon 3

Nowa Forza Horizon została wyjątkowo ciepło przyjęta przez graczy i nie ma się czemu dziwić. Produkcja oferuje świetny model jazdy, piękną oprawę audio-wizualną, masę różnorodnych tras – od asfaltu po zakurzone bezdroża – a także możliwość wcielenia się w organizatora wyścigów. Trzecia część cyklu nadal utrzymuje zręcznościowy, a nie symulacyjny charakter, co pozwala wszystkim graczom dobrze się bawić na dużej mapie na terenie Australii.

Ciekawą alternatywą dla Forzy Horizon może być WRC 6 oraz F1 2016. W obu grach postawiono jednak na większy realizm i symulacyjny charakter jazdy. W swojej kategorii Forza Horizon 3 jest liderem rankingu. Dla takiej gry roku 2016 trzeba zacząć grać.

Platformy: XONE, PC

Civilization VI

Legendarna seria strategii turowych powróciła w tym roku w wielkim stylu oferując graczom wachlarz wielu możliwości, które pomogą im w kierowaniu własną cywilizacją. W czasie rozgrywki rozwijamy swoje miasta, rekrutujemy żołnierzy i dążymy do dominacji na mapie, która jednak nie musi zostać osiągnięta siłą mięśni, ale też przebiegłością kapłanów czy inteligencją i zdolnościami naukowców oraz artystów. Takie gry roku 2016 jak Civilization VI czeka się bardzo długo. Dzięki temu mamy idealnie skrojoną grę pod nasze potrzeby.

Wśród alternatyw dla „Cywilizacji” warto wymienić Kozaków 3 oraz Total War: Warhammer. W pewnym sensie ciekawą opcją jest również XCOM 2.

Platformy: PC, macOS

Gra FIFA 17

W zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście nowej FIFY 17, która dzięki wykorzystaniu silnika graficznego Frostbite wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Do tego wszystkiego otrzymaliśmy nową mechanikę sterowania zawodnikami, tryb Droga do Sławy, który pozwala wcielić się w młodego zawodnika, a także obecne już we wcześniejszych odsłonach serii elementy, które pokochali gracze, jak na przykład tryb FIFA Ultimate Team. Mmóstwo trybów i rozwoju w jednej grze pokazuje, jak wielki postęp wykonała FIFA 17. Dlatego w teamie gry roku 2016 musiała się znaleźć. Tak samo jak moja recenzja FIFY 17, którą możecie przeczytać.

Najciekawszą alternatywą dla nowej FIFY 17 jest oczywiście PES 17. Gdzie fani zawsze się zastanawiają co wybrać – FIFA czy PES? Fani koszykówki powinni zaś zainteresować się NBA 2K17.

Platformy:

 • PC,
 • XONE,
 • X360,
 • PS3,
 • PS4

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *