Kindle Oasis – najnowszy czytnik ebooków od Amazon

Wczoraj wieczorem firma Amazon zaprezentowała nowy model popularnego czytnika ebooków – Kindle Oasis. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, urządzenie zostało wyposażone w świetnej jakości ekran, dwa akumulatory pozwalające na kilka miesięcy typowego użytkowania bez konieczności ładowania oraz cienką i lekką obudowę, co czyni z nowego sprzętu amerykańskiego producenta lidera w swojej klasie. Czytnik trafi do sprzedaży 27 kwietnia w cenie od 289,99 euro i będzie można go zamówić do Polski za pośrednictwem niemieckiego Amazonu.

 

Kindle Oasis charakteryzuje się odmienioną bryłą w stosunku do poprzednich modeli. Jest ona asymetryczna, ale dzięki wbudowanemu żyroskopowi, urządzenie dostosuje wyświetlane treści do swojego położenia, dlatego można je trzymać zarówno prawą, jak i lewą dłonią za uchwyt. W czytniku zastosowano 6-calowy ekran dotykowy o gęstości pikseli wynoszącej 300 PPI (1440×1080 px), ale i przyciski pozwalające na szybką zmianę stron. Podobne rozwiązanie pojawiło się wcześniej w zeszłorocznym modelu Voyage. Będąc już przy e-inkowej matrycy warto dodać, że jest ona w Kindle Oasis podświetlana dziesięcioma diodami o szerokim zakresie regulacji, co pozwala na komfortowe czytanie nawet w słoneczny dzień.

Z myślą o Kindle Oasis powstało nowe etui z wbudowanym akumulatorem, które można ładować jednocześnie z urządzeniem. Po umieszczeniu czytnika w akcesorium użytkownik będzie mógł z niego korzystać przez miesiące. Do tej pory Amazon mówił w przypadku innych modeli o kilku tygodniach pracy, lecz nowe rozwiązanie połączone z technologią ograniczenia konsumpcji energii elektrycznej pozwoliło wydłużyć ten czas.

Warto dodać, że wbrew wcześniejszym plotkom, Kindle Oasis nie jest wodoodporny. Względem konkurencyjnych rozwiązań brakuje mu również automatycznej regulacji oświetlenia, która znalazła zastosowanie chociażby w zeszłorocznym modelu Voyage. Na koniec warto przytoczyć wymiary urządzenia – 143 x 122 x 3.4-8.5 mm – oraz jego wagę, która wynosi jedynie 131 gramów bez założonego etui. Kindle Oasis można zamówić w kilku wariantach. Etui jest dostępne w trzech kolorach – czarnym, orzechowym i czerwonego wina. Za modem 3G użytkownik będzie musiał dopłacić 70€, a za wersję pozbawioną reklam dodatkowe 20€.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *