Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

nintendo switch
Sprzęty

Nintendo switch – wszystko, co musisz wiedzieć

Kilka dni temu odbyła się konferencja Nintendo, podczas której przedstawiciele firmy z Kioto ujawnili dodatkowe szczegóły dotyczące ich nowej konsoli – Switch. Poznaliśmy więc datę premiery, pierwsze gry stworzone z myślą o tym urządzeniu, a także dodatkowe informacje związane ze specyfikacją techniczną.

Nintendo Switch trafi do sprzedaży już 3 marca. W przypadku rynku europejskiego konsola została wyceniona na 299,99 €, co przy obecnym kursie daje nieco ponad 1300 zł i to bez uwzględniania dodatkowych podatków.

W zestawie z konsolą otrzymamy stację dokującą, którą będziemy mogli postawić obok telewizora, a także dwa kontrolery Joc-Con wraz ze specjalnym uchwytem pełniącym rolę pada. Poza tymi akcesoriami w pudełku znajdziemy oczywiście zasilacz, kabel HDMI oraz opaski dla kontrolerów.

Warto podkreślić, że Switch jest hybrydą łączącą stacjonarną i mobilną konsolę do gier. Po wyjęciu ze stacji dokującej sprzęt pełni rolę swego rodzaju tabletu wyposażonego w kilka przycisków. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 6,2” o rozdzielczości 720p oraz akumulator, który ma pozwolić na 3,5-6 godzin pracy w zależności od gry, którą uruchomimy. Pojemność dysku konsoli to jedynie 32 GB, ale obecność slotu na karty microSD powinna rozwiązać ewentualne problemy z brakiem wolnego miejsca na dane.

Kontrolery Joy-Con mogą pełnić różną rolę w zależności od produkcji, w jaką aktualne gra użytkownik… lub użytkownicy. Można je bowiem przyczepić do „tabletu”, połączyć ze stelażem w celu uzyskania pada lub też trzymać w ręce, jeśli tylko prostota rozgrywki na to pozwala. Warto dodać, że kontrolery mają wbudowane czujniki ruchu, akcelerometr, żyroskop, silnik wibracyjny, a nawet kamerę na podczerwień. Ta ostatnia pozwoli ocenić odległość od obiektów przed graczem, a nawet rozpoznać ich kształt.

Tytułem startowym dla Nintendo Switch będzie Legend of Zelda: Breath of the Wild. Poza tą produkcją należącą do kultowej już serii wraz z konsolą zadebiutuje Super Mario Odyssey, Xenoblade Chronicles 2, Splatoon 2, The Elder Scrolls Skyrim, FIFA 17, Dire Emblem, Super Bomberman R, Marko Kart 8 Deluxe, NBA 2K17 oraz Sonic Mania. Graczy z pewnością ucieszy fakt, że Nintendo zrezygnowało w przypadku swojej nowej konsoli z blokady terytorialnej. Oznacza to, że na konsoli kupionej na przykład w Japonii będziemy mogli uruchomić gry kupione w Europie. Z pewnością mniej entuzjastycznie potencjalni konsumenci przyjmą jednak informacje dotyczące trybu sieciowego, za który niestety będzie trzeba płacić abonament.

Jak już pisałem wyżej, Nintendo Switch trafi do sprzedaży 3 marca. Konsolę będzie można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej oraz niebiesko-pomarańczowej. Na sklepowych półkach pojawią się też dodatkowe akcesoria, takie jak kontroler Switch Pro, uchwyt Joy-Con Charging Grup oraz kierownica Joy-Con Wheel.

Czy nowa konsola Nintendo podbije polski rynek? Odpowiedź na to pytanie przyniesie czas, ale trzeba przyznać, że nowy sprzęt Japończyków oraz katalog gier przygotowanych z myślą o nim prezentuje się wyjątkowo dobrze.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

  2. Witam, Twój blog jest fantastyczny. Jestem święcie przekonany, że przy tak merytorycznych wpisach jakie prezentujesz już wkrótce podbijesz szczyty wyszukiwarek w swojej niszy. Gratuluję 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *