Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Nowoczesna pralka
Przewodnik po technologii

Nowoczesna pralka, która ułatwi nam życie. Poradnik.

Każda z nas, kobiet, zwykle jest odpowiedzialna za czyste ubrania w szafach wszystkich domowników. Mężczyźni też czasami muszą dbać o regularne pranie, ale skupmy się teraz raczej na stereotypowych obowiązkach domowych kobiet. Pranie jakie jest każdy wie. Najpierw trzeba wybrudzić ubranie, potem włożyć je do specjalnego kosza na brudy, wyjąć z tego kosza, posegregować i wrzucić do pralki. Wydawać by się mogło banalnie proste, niestety, wcale takie nie jest. Co prawda minęły czasy, w których trzeba było maszerować nad rzekę z naręczem brudnej bielizny (i całe szczęście), zamiast tego współczesna kobieta ma zgoła inny problem – co zrobić, żeby czynność prania i prasowania przebiegały szybko i efektywnie. Odpowiedzią na nasze rozterki jest nowoczesna pralka

Jaka jest nowoczesna pralka naszych marzeń?

Na rynku pojawiło się już wiele modeli pralek, zaczynając od pramatki wszystkich pralek (prapralki), czyli naszej rodzimej, starej, poczciwej Frani. Dzisiaj Frania jest zabytkiem w muzeum, a jeszcze 20-25 lat temu bywała w prawie każdym domu. Zaraz obok wirówki. Współczesne kobiety szukają rozwiązań, które może nie tyle uprzyjemnią, ale zoptymalizują tak nielubiany obowiązek domowy, jakim jest pranie. Nowoczesna technologia wychodzi im naprzeciw oferując rewelacyjne systemy, dzięki którym pranie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, a tak nielubiane plamy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Funkcjonalność nowoczesnych pralek automatycznych

Oprócz funkcji, które są już w standardzie nowoczesnych pralek dostępnych w sklepie, takich jak wybór programu z uwzględnieniem rodzaju pranych tkanin (syntetyczne, bawełniane, delikatne, mieszane, eko itp.) wiele technologicznych perełek ma ciekawe programy, ulepszające pranie. Do opcji, które cieszą się największą popularnością należą między innymi opóźnienie prania, czyli wyznaczenie rozpoczęcia prania na późniejszą godzinę, pranie szybkie, czyli 15-20 program, który szybko wypierze ubrania lekko zabrudzone, długie płukanie, czyli program minimalizujący pozostawienie detergentu na ubraniach, pranie koszul – program pożądany zwłaszcza przez mężczyzn, dzięki któremu delikatne koszule wypiorą się dobrze i nie pogniotą za bardzo.

Inną ciekawą funkcją nowoczesnych pralek jest pranie obuwia, dzięki któremu można bez obaw wyprać przede wszystkim buty sportowe, z tkaniny i/lub tworzywa sztucznego. Kolejna opcja warta uwagi to outdoor, czyli pranie ubrań impregnowanych, bez zastosowania płynu do płukania.

Nowoczesna pralka ma bardzo wiele udogodnień, informuje o zakończeniu prania, ostrzega przed przeładowaniem bębna lub za dużej ilości wlanego detergentu.

Nowoczesna pralka a Eco Bubble

Ostatnio największym udogodnieniem prania jest system Eco Bubble, dzięki któremu pranie jest bardziej ekonomiczne i efektywniejsze. Czym jest Eco Bubble? Niewątpliwie to bardzo innowacyjny system, który, w prostych słowach, jest praniem bąbelkowym. Aktywne bąbelki sprawiają, że proszek do prania łatwiej się rozpuszcza i lepiej spiera zabrudzenia na ubraniach. Dzięki temu można prać w niskich temperatura z doskonałą skutecznością. Eco Bubble, który jest integralną częścią wielu pralek, na przykład Samsung WF1802WFWS Eco Bubble, to jedno z tych rozwiązań, które najbardziej pomagają gospodyniom w obowiązkowym praniu. Nowoczesna pralka musi posiadać Eco Bubble, dzięki temu oszczędzanie energii w domu staje się o wiele łatwiejsze.

Pranie ze srebrem?

Inną technologią, która sprawia, że pranie to dosłownie czysta przyjemność są atomy srebra, które chronią ubrania przed bakteriami. Ta funkcja przydaje się zwłaszcza przy osobach z obniżoną odpornością czy noworodkach. Naładowane atomy srebra pozwalają na bardzo dokładnie pranie odzieży, dzięki czemu ryzyko związane z bakteriami jest bardzo niewielkie. Atomy srebra to innowacja zastosowana przy wielu modelach nowczesnych pralek Samsung, z kolei Panasonic wykorzystuje w swoich pralkach system Steam Action, dzięki któremu wyprane ubrania nie muszą być prasowane. Dzieje się tak dzięki parze wodnej, która rozluźnia włókna ubrań. Ekologicznie i ekonomicznie, uwzględniając krótki czas pracy nowoczesnych pralek z tym systemem (nawet 30 minut). Technologie ekologiczne wykorzystywane w nowoczesnych pralkach, nie tylko ukazuje jak można dbać o środowisko, ale też pokazuje, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie.

Rokrocznie pojawiają się nowinki technologiczne, które ułatwiają nam codzienność i sprawiają, że obowiązki domowe wykonujemy szybciej i lepiej. Pranie, sprzątanie, gotowanie – nie każdy z nas to lubi, dlatego właśnie warto zaznajomić się z produktami, które poprawią jakość naszego życia. Wtedy unikniemy najgorszych porażek kuchennych, łazienkowych, czy obojętnie jakie. W przypadku prania pomóc można sobie na wiele sposobów. Najłatwiejszym jest podesłanie ubrań do pralni, po co jednak to robić, skoro równie łatwo można wyprać je w domu? Nowoczesne pralki to w pełni automatyzowane i inteligentne maszyny, które będą dozować detergent uwzględniając wagę i poziom zabrudzenia odzieży, będą prać samą wodą lub nawet gorącą parą – jak w przypadku pralek firmy LG, albo firmy Bosch, która stawia na większą ilość wody, żeby dobrze wypłukać detergent.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *