Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Nowoczesna kuchnia marzeń
Kuchnia

Nowoczesna kuchnia marzeń

Każda współczesna gospodyni domowa, mniej lub bardziej zdesperowana, marzy o tym, żeby jej kuchnia była nie tylko w pełni funkcjonalna, ale i jak najbardziej nowoczesna. Dla każdej gospodyni domu nowoczesna kuchnia marzeń jest czymś, co powinno się znajdować w każdym domu. Urządzenia i sprzęty kuchenne powinny być zautomatyzowane, pomieszczenie jasne, z dużą ilością wolnej przestrzeni. Gospodyni marzy o tym, żeby po swoim królestwie poruszać się intuicyjnie, bo każda rzecz ma swoje miejsce i zawsze w nim się znajduje. Poza tym, ważna sprawa, ideałem by było, jakby w kuchni samo się sprzątało, bo przecież zmywanie naczyń i szorowanie blatów kuchennych to straszna katorga, prawda?

Jaka powinna być nowoczesna kuchnia marzeń?

O gustach nie powinno się dyskutować, dlatego kwestie estetyczne pomińmy. Jedni wolą styl skandynawski, drudzy rustykalny, a jeszcze inni styl prosto z Riwiery. Umówmy się – najważniejszą rzeczą podczas urządzania kuchni, oprócz wspomnianych już doznań estetyczno-wzrokowych, jest jej funkcjonalność. Wygodne korzystanie z nowoczesnej kuchni marzeń to w zasadzie podstawa, bo nic bardziej nie denerwuje, jak chaos spowodowany przez złe rozmieszczenie mebli i sprzętów kuchennych.

Zaraz po funkcjonalności, w kuchni ważne są podstawowe elementy wyposażenia – wybór lodówki, kuchenki, zmywarki, mikrofalówki i kilka innych, mniejszych sprzętów. Jak wybrać te urządzenia, żeby całkowicie spełniały oczekiwania swojego nowego właściciela?

Nowoczesny człowiek nie myśli tylko o sobie, ale również o innych. Dbając o swój portfel i środowisko wybierze takie produkty, które posiadają najwyższą klasę energooszczędności, czyli, najprościej rzecz ujmując, zużywają najmniej prądu, działając inteligentnie – np. lodówka ustawi temperaturę podług ilości produktów w środku. Kolejną ważną rzeczą jest tryb pracy sprzętu kuchennego – im ciszej, tym lepiej, nikt przecież nie lubi, kiedy lodówka burczy, a piekarnik warczy.

Ciekawostką w przypadku lodówek jest opcja wakacyjna – wyjeżdżając na urlop użytkownik może przełączyć lodówkę na wakacyjny tryb pracy, dzięki czemu zmniejsza się zużycie prądu bez konieczności opróżniania lodówki przed wyjazdem. Standardem w lodówkach jest system no-frost, absolutne minimum w przypadku nowoczesnej kuchni marzeń.

Intuicyjne urządzenia kuchenne

Zaletą współczesnych, wyprodukowanych z użyciem najnowocześniejszej technologii, sprzętów kuchennych jest ich działanie – jak najbardziej zautomatyzowane i intuicyjne. Ekspres do kawy ustawiany na konkretną poranną godzinę, płyta indukcyjna, którą bezpiecznie może użytkować nawet dziecko i piekarnik, w którym nic nie ma prawa się przypalić – urządzenia standardowe w kuchni, a jak ułatwiają życie.

I takie produkty posiada prawie każdy człowiek, co, jednak jeśli można mieć w kuchni lepiej?

Nowoczesna kuchnia marzeń i super technologia wkracza w każdy aspekt naszego życia w tym do naszego domu. Jeździmy wypasionymi samochodami z czujnikami ruchu i opcją samodzielnego parkowania. Używamy nowoczesnych komputerów, które automatycznie personalizują się do naszych przyzwyczajeń, włączamy iRoboty, kiedy nie mamy czasu sprzątać. W kuchni i od kuchni oczekujemy tego samego. A kiedy zaawansowana technologia łączy się z ekologią technologiczną? Nie ma nic lepszego!

Kiedy urządzenia kuchenne „rozmawiają ze sobą” przez sieć wifi, zmywarka samoczynnie dostosowuje ilość wody i środka czyszczącego do ilości naczyń, lodówka zapewnia dłuższą świeżość przechowywanych produktów, a w piekarniku możesz „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” – dzięki jego dwufazowości okazuje się, że masz nie tylko nowoczesną, ale i ultra inteligentną kuchnię, sterowaną za pomocą telefonu lub tabletu. I to wcale nie są bajki dla grzecznych gospodyń domowych, to najprawdziwsza prawda! Jak, zapytasz?

Innowacyjna kuchnia

Producenci urządzeń AGD prześcigają się w pomysłach, a nic tak przecież nie pcha naprzód innowacyjności, jak zdrowa konkurencja. Już teraz mówi się o lodówkach, które przygotowują listę zakupów i mikrofalówki, które uruchomić można przez smsa.

Idealny w każdym calu, inteligentny dom to komfort życia, ekologia i spokojna głowa. Kiedy kuchnia również spełnia nasze wymagania co do wygody życia, będziemy mogli szybciej i efektywniej z niej korzystać. Oprócz tego przyda się mnóstwo gadżetów technologicznych, które zwiększą jeszcze bardziej wygodę życia, jak choćby cyfrowy dzbanek na wodę, który przelicza zawartą w sobie ciecz na szklanki, samoczyszczące się noże, widelec, który stymuluje nasz język prądem i odzwyczaja od soli, a może robot, który zrobi za nas obiad? I pozmywa naczynia?! Nowoczesna kuchnia marzeń, oj tak, każdy by chciał tak mieć w domu. Jest to tylko kwestia czasu. Widać również, że coraz częściej w naszych domach widać otwartą kuchnię na salon. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości wizualnych jak i praktycznych.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

5 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *