Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Nowoczesne wagi łazienkowe
Lifestyle Uroda Zdrowie

Nowoczesne wagi łazienkowe

Dla osób dbających o sylwetkę i regularnie śledzących postępy treningów nowoczesne wagi łazienkowe nie są surowymi sędziami, lecz sprzymierzeńcami w drodze do założonego celu. Co więcej, coraz szerszy wachlarz możliwości i funkcji, jaki znajdziemy w nowoczesnych wagach łazienkowych sprawi, że pomiar kilogramów będzie jedną z funkcji, choć może wcale nie najważniejszą. Jakie funkcje oferują nowoczesne wagi łazienkowe?

Pomiar tkanki tłuszczowej przez nowoczesną wagę łazienkową

Same kilogramy to nie wszystko – często bowiem, chociaż mieścimy się w normie pod względem masy, to zawartość tkanki tłuszczowej jest niebezpiecznie wysoka. Regularnie prowadzony pomiar pozwoli odpowiednio zmodyfikować trening, by przyspieszyć spalanie tłuszczu. Dla osób dążących do idealnej sylwetki, ten pomiar jest znacznie istotniejszy niż po prostu waga. Często bowiem zdarza się, że – dzięki odpowiedniemu treningowi i diecie – zmieniają się przede wszystkim obwody, a nie kilogramy. Stojący w miejscu wskaźnik wagi może demotywować. Na szczęście takie funkcje, jak pomiar tkanki tłuszczowej pozwalają lepiej ocenić postępy tym bardziej jeśli chodzi i nowoczesne wagi łazienkowe.

Pomiar masy mięśniowej? Tylko z nowoczesną wagą łazienkową

Idealnie dopełnia pomiar tkanki tłuszczowej. To również istotna funkcja dla osób, których treningi skupiają się przede wszystkim na budowaniu masy. Pomiar rezultatów bez tej funkcji w nowoczesnych wagach łazienkowych są znacznie utrudnione.

Obliczanie wskaźnika BMI – nowoczesne wagi łazienkowe muszą posiadać taką opcję

Dla osób walczących z nadwagą to najlepsza motywacja! BMI, czyli Body Mass Index pozwala określić, czy nasza waga mieści się w przedziale „waga normalna”, „nadwaga” czy „otyłość”. W walce ze zbędnymi kilogramami nic bardziej nie motywuje, jak zmniejszające się BMI, które z ważenia na ważenie jest coraz bliżej przedziału „norma”. Owszem, BMI nie jest oceniane jako wskaźnik bez wad, m.in. dlatego, że mając wagę w granicach normy, zawartość tkanki tłuszczowej może być sporo za duża. Dlatego obliczanie wskaźnika BMI w nowoczesnej wadze łazienkowej powinno być połączone z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej – nie ma wtedy mowy o zafałszowanym albo niedokładnym wyniku.

Nowoczesne wagi łazienkowe a pomiar zawartości wody w organizmie

Wyniki pomiaru zwartości wody w organizmie są ściśle związane z proporcjami mięśni i tłuszczu w organizmie. Może zdarzyć się tak, że pod względem kilogramów, BMI i zawartości tłuszczu wszystko będzie w porządku, ale poziom nawodnienia organizmu będzie zbyt niski. Co szczególnie istotne dla osób walczących z kilogramami, szybki ubytek masy ciała w wyniku drastycznej diety, może być po prostu…odwodnieniem. Krótkotrwałe wahania wagi, wynikające właśnie z zawartości wody w organizmie, są zupełnie normalne – o ile nie przekroczą 10% wody z masy ciała. Wtedy zaczynamy odczuwać pogorszenie samopoczucia.

5. Pomiar tłuszczów narządowych

To jedna z nowszych funkcji, która pojawia się w nowoczesnych wagach łazienkowych. Niemniej – niezwykle istotna. Otłuszczenie narządów, np. serca czy wątroby, może występować także u osób teoretycznie szczupłych, a więc takich, których BMI mieści się w normie, podobnie jak procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Tymczasem ta „ukryta nadwaga” może przełożyć się na zwiększone ryzyko chorób serca czy cukrzycy typu II.

Wielość funkcji nowoczesnych wag łazienkowych pozwala bardziej szczegółowo śledzić rezultaty treningów i diety. Dodatkowo, bieżąca analiza wskaźników daje szansę na szybką reakcję i odpowiednią modyfikację prowadzonych wysiłków. Nie należy oczywiście przesadzać z częstotliwością pomiarów – dobowe wahania są zupełnie normalne: lepiej ważyć się co tydzień, o stałej porze. Dzięki temu zmiany będą zauważalne i będzie można je prawidłowo zinterpretować.

W obecnych czasach widać jak technologia się rozwija. Widać to na podstawie elektronicznych wag kuchennych, albo skanie całego ciała, czyli pomysł innowacyjnej wagi, która skanuje ciało i podaje wyniki.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

6 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *