Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Nowoczesny SUV
Nowoczesne technologie

Nowoczesny SUV Toyota Highlander

Czym charakteryzuje się nowoczesny SUV Toyota Highlander? Jakie są jego wymiary, dane techniczne i jaka będzie jego cena?

Wymiary Highlander-a

Na wstępie należy oczywiście wspomnieć o wymiarach nowego Highlander-a. Auto pochodzi z rynku amerykańskiego, więc charakteryzuje się prawdziwie amerykańskimi wymiarami. Długość 4,95m jest imponująca i pozwala na umieszczenie we wnętrzu samochodu trzech rzędów siedzeń. Co więcej, drugi rząd można regulować o 18 cm, co ułatwia dostęp do trzeciego rzędu.

bagażnik Toyota Highlander

Bagażnik w Toyota Highlander

Bagażnik ma pojemność 658 litrów, co już samo w sobie jest imponujące. Jednak po złożeniu zarówno trzeciego, jak i drugiego rzędu siedzeń uzyskuje się pojemność 1 909 litrów.

Moc

Układ napędowy generuje moc 244 KM, która jest przenoszona na wszystkie cztery koła. Pozwala to na rozpędzenie się do pierwszych 100 kilometrów na godzinę w około 8,3 sekundy. Moc auta pozwala na holowanie przyczep o masie do dwóch ton.

Nowoczesny SUV

Nie trzeba dodawać, że nowa Toyota Highlander charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę np. na rewelacyjną jakość izolacji akustycznej, którą uzyskano dzięki zastosowaniu szkła akustycznego oraz dodatkowego materiału do izolacji akustycznej dachu. Ponadto, samochód w wybranych wersjach wyposażony jest w dodatkowe opcje, takie jak:

  • System multimedialny z integracją z Android Auto i Apple CarPlay,
  • System czyszczenia kamery cofania.
  • W wersji Executive dostępny jest również monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni czy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie.
Nowoczesny SUV

Toyota Highlander Cena

Najważniejszym pytaniem jest jednak to, ile zapłacić za przyjemność posiadania takiego samochodu. Najnowszy model pojawił się na starym kontynencie, w tym w Polsce, od początku 2021 roku. Konfiguracja podzielona jest na trzy kategorie, a mianowicie Prestige, Prestige z pakietem Tech oraz Executive. Jego cena zaczyna się od 215 000 zł w wersji Prestige bez dodatków. Dodatek TECG dla tej wersji to wydatek dodatkowych 20 tys. złotych. Toyota oferuje konsumentom atrakcyjny leasing samochodu.

Dowiedz się więcej jakie dane techniczne ma Toyoty C-HR!

3 KOMENTARZE

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *