Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

słuchawki bezprzewodowe
Obraz i dźwięk Sprzęty

Wybieramy najciekawsze słuchawki bezprzewodowe do biegania!

Trudno sobie wyobrazić trening biegowy bez muzyki. Słuchanie jej w tradycyjnych słuchawkach jest jednak w tym kontekście dość niewygodne. Miłośnicy aktywnego stylu życia znacznie bardziej docenią bezprzewodowe słuchawki, w których wygodnie ćwiczyć. Zwłaszcza – lekkie słuchawki douszne.

Od ostatniej konferencji Apple’a, cały świat mówi o słuchawkach AirPods, które mają zrewolucjonizować rynek tego sprzętu. Jednak na rynku dostępne są już inne rozwiązania, które z pewnością przypadną do gustu fanom bezprzewodowych słuchawek, które świetnie nadają się do uprawiania sportu – i nie tylko!

Zaczynamy przegląd najciekawszych modeli!

1. BEATS BY DR. DRE Powerbeats 2 Wireless

Sportowa odsłona jednych z najbardziej kultowych słuchawek. Słuchawki te są odporne na wodę i pot – można więc ćwiczyć i w deszczu, i z dużym obciążeniem. Dodatkowo, pilot RemoteTalk pozwala w łatwy sposób sterować głośnością i ścieżką dźwiękową, a także – odbieranie połączeń. Pokryty jest on powłoką antypoślizgową, co sprawia, że nawet w samym środku intensywnego treningu jesteśmy w stanie łatwo i bez problemu zmienić słuchaną piosenkę.

Dzięki technologii Bluetooth mogą łączyć się z oddalonym nawet o 10 metrów źródłem dźwięku (smartfonem na Androidzie albo iPhone). Koniec zalet? Otóż nie! Akumulator, jak zapewnia producent, wystarczy aż na sześć godzin odtwarzania. Można więc spokojnie przebiec maraton na jednym ładowaniu.

2. JABRA Sport Pace

Skonstruowane tak, żebyśmy mogli skupić się na treningu, a nie myśleniu o słuchawkach. Niby oczywista sprawa, ale przy naprawdę intensywnych ćwiczeniach, niedopasowane słuchawki potrafią nieźle dać w kość i odebrać radość z aktywnego spędzania czasu. Z tymi słuchawkami nam to nie grozi! Przetestowane pod kątem długotrwałości wkładki do ucha poddane zostały surowym testom według norm amerykańskiej armii. Efekt? Potwierdzona odporność na czynniki atmosferyczne i wstrząsy. Innym przemyślanym zabiegiem konstrukcyjnym, jest odblaskowy kabel. Ma to znaczenie szczególnie jesienią, podczas biegów o poranku lub wieczorem, gdy z widocznością nie jest już najlepiej. W ten sposób możemy wzmacniać swoje bezpieczeństwo podczas wieczornego treningu.

3. JABRA Sport Coach

Kolejna propozycja tego samego producenta. Może poszczycić się szeregiem zalet, które sprawiają, że dla wielu trenujących są to słuchawki pierwszego wyboru. Najciekawsza funkcja? Inteligentny trening głosowy. Zoptymalizowany jest pod kątem treningu przekrojowego i ćwiczeń wewnątrz. Wybór samych ćwiczeń jest dość spory – bo aż 40. Różnią się one poziomem trudności – możemy wybrać te dla początkujących, jak i te dla zaawansowanych. Podczas wykonywania ćwiczeń, możemy liczyć na spersonalizowane wskazówki dotyczące naszego treningu. To wszystko – słuchając naszej ulubionej muzyki, która motywuje do wysiłku.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest czujnik ruchu TrackFit. Zmierzy on odległość, kroki i spalone kalorie. Pozyskane w ten sposób dane przechowywane są w aplikacji Jabra Sport Life, która podpowiada, jak trenować z odpowiednią częstotliwością.
Podobnie, jak inne sportowe słuchawki, także i te są odporne na wodę i pot.

4. Plantronics BackBeat FIT

Osiem godzin możliwości słuchania ulubionej muzyki bez konieczności ładowania – brzmi zachęcająco! Dzięki temu, nie trzeba ładować słuchawek przed każdym treningiem – co jest znaczącym ułatwieniem. Słuchawki są odporne na deszcz i pot – dzięki wykorzystaniu nanopowłoki p2i, materiału wykorzystywanego w sprzęcie wojskowym. Dodatkowo, słuchawki te niwelują szumy z otoczenia. To szczególnie istotne dla osób, które wykorzystują trening biegowy do umysłowego oczyszczenia. I na koniec, wisienka na torcie: Funkcja DeepSleep automatycznie zahibernuje słuchawki, gdybyśmy zapomnieli je wyłączyć. W stanie gotowości będą utrzymywane nawet do sześciu miesięcy.

5. JBL Under Armour

Wspólny projekt dwóch marek, które są świetnie zaprawione w bojach na swoim boisku: doskonałe brzmienie JBL i sportowy charakter Under Armour. Wykorzystana w ich konstrukcji technologia TwistLock gwarantuje, że słuchawki nie wypadną z uszu. To istotna sprawa, bo nie ma nic bardziej irytującego niż ciągle wypadające słuchawki, podczas gdy przed nami jeszcze 8 kilometrów biegu!

Słuchawki te są kompatybilne z aplikacją MapMyFitness, będącą częścią systemu aplikacji sportowych Under Armour, zrzeszającego 155 milionów ludzi na całym świecie.

JBL Under Armour, podobnie jak inne słuchawki w tej kategorii, odporne są na pot i deszcz, a także – dobrze tłumią hałasy dobiegające z otoczenia, przez co łatwiej skupić się na treningu. Producent zapewnia do 8 godzin odtwarzania muzyki.

Wybór idealnych słuchawek bezprzewodowych, które najlepiej sprawdzą się podczas treningu biegowego, nie jest łatwy. Na rynku jest dość duży wybór urządzeń tego typu, każde z nich zaś dysponuje podstawowym zbiorem funkcji, które sprawią, że trening będzie przyjemny i wydajny.

To, które z oferowanych opcji są dla nas najważniejsze, to kwestia mocno subiektywna – i pewnie decydująca o finalnym wyborze słuchawek.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.