Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Lifestyle

Organizacja chrztu – TOP 5 sposobów

Chrzest jest wydarzeniem niezmiernie ważnym dla dziecka, szczególnie wychowywanego w wierze katolickiej, jak i rodziców dziecka. Pomimo tego, że pociecha nie jest w stanie zapamiętać swojego święta, to jednak jego opiekunowie starają się, aby ten dzień był wyjątkowy i zapamiętany chociaż osoby, które zostaną na chrzest zaproszone.

Organizacja chrztu – o czym trzeba pamiętać?

Jest mnóstwo spraw, o jakie warto jest zadbać przed zbliżającym się dniem Chrztu Świętego dziecka. Pierwszą z podstawowych czynności będzie pójście do kancelarii parafialnej i zgłoszenie chęci ochrzczenia dziecka. W dalszej części przygotowań warto zadbać o wybór rodziców chrzestnych. A w następnej kolejności o przyszykowanie odświętnego ubranka dla malucha, o wybór restauracji na przyjęcie, zaproszeń, czy uświetniającego wydarzenie wspaniałego i smacznego tortu. Co do tematu ciast wybieranych na chrzest, to można powiedzieć, że torty na chrzest są bardzo charakterystyczne i wyśmienicie upamiętniają wydarzenie tego typu.

Wybór ubranka do chrztu dla dziecka – białe czy inny kolor?

Wybór ubranka do chrztu dla dziecka nie jest dziś trudnym zadaniem. Mamy bowiem tak bogatą ofertę produktową, że każdy rodzic z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka pod względem:

  • materiału,
  • kolorystyki,
  • stylu, w jakim jest projektowane ubranko.

Wielu rodziców standardowo decyduje się na białe ubranko do chrztu, jednak pośród dostępnych propozycji, równie dobrze można odnaleźć stroje w kolorze beżu, różu, niebieskiego czy kremowego.

Wybór chrzestnych – czy jest trudne?

Wybór chrzestnych zwykle nie stanowi większego problemu i decyzja o wyborze ojca i matki chrzestnej zazwyczaj następuje jeszcze przed narodzinami dziecka. Najczęściej chrzestnymi zostają członkowie rodziny, ale i znajomi oraz przyjaciele.

Organizacja chrztu w restauracji czy przyjęcie w domu?

Wybór miejsca, organizacji pod przyjęcie z okazji chrztu nie stanowi również większego problemu. Tym bardziej że można znaleźć naprawdę przyzwoite oferty restauracji zajmujące się organizacją chrztu. Przyjęcie w domu najczęściej się nie sprawdza, gdyż pochłonięci dzieckiem rodzice zwykle nie mają czasu na samodzielne przygotowania tego typu.

organizacja chrztu

Wybór tortu na chrzest

Jedną z bardziej pochłaniających czas rodziców sprawą jest dobór tortu. Organizacja chrztu, to nie tylko sprawy formalne, ale przde wszystkim dzień przyjęcia chrztu przez naszego dziecko oraz tort! O ile mamy ulubioną cukiernię, w której wiemy, że otrzymamy nie tylko piękny tort, ale i smaczny, to w przypadku poszukiwań takiej cukierni, która wykona tort na chrzest dziecka może być problemem. Torty na chrzest są bardzo różne. Niektóre są udekorowane bardzo tradycyjnie, inne z kolei są oprawione zdjęciem malucha. Co więcej, mamy torty na chrzest parterowe i piętrowe. Na większe torty warto jest się decydować w chwili, kiedy zaproszona jest większa ilość osób na przyjęcie. Kolorystyka tortów na chrzest jest rozmaita.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się białe torty ozdobione lukrową masą w odcieniu różu, niebieskiego czy złota. Co więcej, realizacje zamówienia tortów na chrzest są również niejednolite, o czym można się przekonać wchodząc na stronę firmy Torty Jak Marzenie. Rodzice dziecka, jak najbardziej mogą ingerować w to, jak tort finalnie będzie wyglądał, co jest wygodne ze względu na preferowany gust. Taki tort może być okrągły, kwadratowy lub prostokątny.

Zaproszenie gości na chrzest

Nie każdy decyduje się na zakup zaproszeń na Chrzest Święty, gdyż bardzo często odbywa się to w sposób werbalny. Osobiście rodzice dziecka pojawiają się z maluchem i zapraszają na chrzest i przyjęcie, które sami z organizowali. Oczywiście wysłanie zaproszeń osobom mieszkającym dalej jest alternatywą dla zaproszenia gości przez telefon.

Jeśli organizacja chrztu spadnie na nas, warto się także zaopatrzyć na tego typu przyjęcie w czekoladziarkę. Będzie stanowić idealne uzupełnienie dla torta 😉

Dowiedz się więcej czym jest Wielki Post w Środę Popielcową.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *