Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Bezprzewodowe głośniki
Obraz i dźwięk

Bezprzewodowe głośniki Soen Audio TRANSIT

Jesteś audiofilem, dla którego dźwięk jest najważniejszy, ale zwracasz też uwagę na design urządzenia z którego korzystasz? Wzięłam pod lupę bezprzewodowe głośniki Soen Audio TRANSIT.

Bezprzewodowe głośniki coraz bardziej powszechne

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta czasy, gdy kupowało się na bazarze głośniki przenośne chińskie na kabel podłączane do komputera czy laptopa. Wydobywające się z nich dźwięki przypominały niezbyt pożądany w tym przypadku szum morza i głębię raczej jak na mieliźnie. Dobrze, że te czasy już minęły. Przyznaję, że muzyka od zawsze była i jest obszarem bardzo ważnym w moim życiu. Wszystkie słuchawki dobieram ze szczególną precyzją i często wolę dopłacić kilka złotych więcej, niż kupić sprzęt, który nie będzie mnie w pełni satysfakcjonował. Dlatego postanowiłam przyjrzeć się bliżej bezprzewodowym głośnikom TRANSIT.

Bezprzewodowe głośniki TRANSIT są wyposażone w Bluetooth i współpracują ze smartfonami, tabletami, laptopami, w zasadzie z każdym urządzeniem bez względu na system operacyjny. Co jest zaskakujące, to fakt, że w tak małych rozmiarach, bo ok. 15 x 10 x 3 cm i niewielkiej wadze (niecały kilogram) może być produkowany bardzo mocny i dobrej jakości dźwięk.

Urządzenie posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy, który może odtwarzać muzykę przez maksymalnie 8 godzin. Co przydatne, podobnie jak laptopy, automatycznie przechodzi w stan uśpienia, gdy nie jest używane: po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku szybko wraca do normalnej pracy. Ładowanie następuje poprzez kabel USB oraz kabel audio 3,5 mm.

Technologia wykorzystana w bezprzewodowe głośniki TRANSIT

Według informacji umieszczonych przez producenta bezprzewodowe głośniki TRANSIT wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie dostępne w kompaktowych głośnikach akustycznych. Urządzenie posiada autorskie przetworniki akustyczne, wyposażone w takie technologie jak Momentum Port ™ i Pure EQ, co zapewnia maksymalne wrażenia słuchowe przy jednoczesnej miniaturyzacji produktu. Muzyka rozbrzmiewająca z głośników, nawet przy maksymalnej głośności, nie traci na jakości, co więcej – dźwięk jest idealny zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Jest to istotne, biorąc pod uwagę rozmiary produktu, ponieważ dzięki temu sprawdza się on znakomicie na wakacjach czy w podróży.

Ogromną uwagę przywiązuję również do designu i w tym względzie nie mam w zasadzie żadnych uwag, bo produkt jest śliczny i – co ważne – wytrzymały. Metalowa podstawka z tyłu jest stabilna, gruba i solidnie wykonana, ale nie wizualnie toporna, i zapewnia odpowiedni kąt, by muzyka rozchodziła się po całym pomieszczeniu. Porty audio i mocy są umieszczone z boku głośników, a przyciski głośności i opcje są ukryte pod gumową osłoną. Kolorystyka urządzenia powinna przypaść do gustu osobom lubiącym minimalizm i elegancję: połączenie czerni z chromem pasuje w zasadzie do każdego wnętrza. Piękna jest też klapka, która chroni głośniki w czasie podróży. Jest lekka i wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, co daje pewność, że w czasie przenoszenia głośniki są bezpieczne.

Co jeszcze? Dla mnie najważniejszy jest dźwięk, design i wygoda użytkowania, ale warto jeszcze wspomnieć, że istnieje możliwość korzystania z głośników jako mikrofonu przy rozmowach np. poprzez Skype, Apple Facetime, Android Google Talk itd. Można cieszyć się rozmową z najbliższymi lub przeprowadzać bez zakłóceń konferencje online. Tu technologia Talk ™ tłumi hałas otoczenia i uwydatnia ludzki głos, aby móc skupić się wyłącznie na rozmowie, a nie na tym, żeby głośniej czy wyraźniej mówić.

Tym, którzy są mniej technologiczni z pewnością spodoba się to, że głośniki nie wymagają specjalistycznej wiedzy, aby zsynchronizować je z każdym urządzeniem: łączą się od razu bez względu na to, czy wcześniej korzystało się z laptopa z Windowsem, a potem z iPhone’a z iOS czy tabletu z Androidem.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli się szuka bezprzewodowych głośników, które oferują czysty, dobrej jakości dźwięk, to TRANSIT jest idealnym rozwiązaniem. Oczywiście nie oferuje takiego rodzaju doświadczeń muzycznych, jak słuchanie muzyki w pokoju pełnym sprzętu audio i głośników HI-FI, ale biorąc pod uwagę lekkość, wykonanie i funkcjonalność, to propozycja dla każdego, aktywnego audiofila. Nawet fani głębokich basów powinni być zadowoleni!

Dowiedz się więcej czym jest HUB muzyczny.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *