Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

HUB muzyczny
Lifestyle Nowoczesne technologie Obraz i dźwięk Przewodnik po technologii Sprzęty

HUB muzyczny – podziel się muzyką w czasie rzeczywistym

Pamiętacie te czasy, gdy słuchało się z drugą osobą muzyki, podając jej jedną słuchawkę, a drugą mając włożoną w swoje ucho? Te czasy już dawno minęły, teraz są urządzenia, do których można podłączyć bezprzewodowo nawet 4 pary słuchawek! I o takim napisałam – HUB muzyczny.

HUB muzyczny – o co chodzi?

HUB muzyczny firmy Ekko audio to centrum zarządzania Wi-Fi, Hi-Fi dla słuchawek i głośników. Urządzenie występuje w dwóch wersjach: standardowej: dla grup 4-osobowych i w wersji mini dla dwóch osób. Firma stojąca za pomysłem twierdzi, że to rewolucyjne nowe podejście do odsłuchiwania grupowego. Co w nim takiego innowacyjnego? Powiecie, że przecież już kilka lat temu były takie urządzenia (np. Sonos CONNECT), ale nie – po kolejnym spojrzeniu okazuje się, że jednak to nie TO.

HUB muzyczny – zalety

  • Podłączenie słuchawek: inne tego typu rozwiązania nie oferują podłączenia słuchawek i równocześnie głośników. Ta funkcja mi się szczególnie podoba, zwłaszcza jeśli mieszka się w małym pomieszczeniu. Dwie osoby mogą słuchać tej samej piosenki, a trzecia spokojnie np. robić obiad czy czytać książkę w tym samym pokoju. Nikt nikomu nie przeszkadza! Idea przypomina mi odrobinę silent disco, gdzie osoba wybiera sobie muzykę, która następnie jest streamowana bezpośrednio do słuchawek. Tutaj tylko cała zabawa polega na tym, że są to te same dźwięki. Duży plus za to, że można podłączyć dowolne słuchawki do słuchania muzyki, więc czy wolisz douszne, czy nauszne – to zależy od Ciebie!
  • Dźwięk w wysokiej rozdzielczości. Czy naprawdę można uzyskać bezprzewodowo dźwięk dobrej jakości? Twórcy HUBa muzycznego twierdzą, że tak i zapewniają, że jakość zaspokoi najbardziej wymagających słuchaczy.
  • Możliwość ładowania pojedynczych odbiorników. Według mnie dobra funkcja i warto nabyć większą wersję HUBa ze względu na to. Dwie osoby mogą dalej korzystać z urządzenia, a trzeci odbiornik w tym czasie się ładuje.

Z bardziej standardowych funkcji HUB muzycznego, które już były obecne w innych takich rozwiązaniach dla domu to:

  • połączenie poprzez Wi-Fi,
  • zarządzanie poprzez aplikację mobilną,
  • możliwość podłączenia głośników,
  • wybór urządzenia muzycznego, z którego chcemy puszczać muzykę.

Słuchanie grupowe za pomocą HUB muzycznego – praktyczne zastosowania

Słuchawki/głośniki: każdy odbiornik, do którego podłączamy nasze urządzenie jest wyposażony w funkcję regulacji głośności, funkcję wyciszania i korektory dźwięku, więc każdy może sobie spersonalizować głośność, modulację, jaka mu najbardziej odpowiada. Jeśli np. do jednego użytkownika zadzwoni telefon, może on bez przerywania streamingu wyciszyć swoje słuchawki i odebrać telefon. W tym czasie inne osoby dalej cieszą się dźwiękami/filmem/grą.

Używanie: HUB muzyczny jest bardzo prosty w korzystaniu, dzięki czemu nie ma problemu, by mogła się nim cieszyć cała rodzina. Spojrzałam też na HUBa pod względem właśnie rodziny, bo tutaj widzę największą grupę odbiorców. I znalazłam kilka plusów. Można np. puszczać tę samą kołysankę dzieciom, będącym w dwóch różnych pokojach tak, że równocześnie nie usypia się też sąsiadów. Jeden rodzic może słuchać wraz z pociechą np. tego samego audiobooka lub lekcji będąc w innych pomieszczeniach, podczas gdy drugi rodzic ogląda film, pracuje lub potrzebuje ciszy, skupienia się. Dzięki aplikacji rodzic zarządza poziomem głośności każdego odbiornika i kontroluje, czy aby dziecko nie słucha zbyt głośno.

Inne aplikacje: HUB muzyczny łączy się strumieniowo z urządzeniami mobilnymi, więc można odsłuchiwać audio z ulubionych aplikacji jak Spotify, Apple Music, Last.fm i wiele innych.

Ładowanie: jak sytuacja wygląda z ładowaniem? Stacja bazowa HUBa podłączana jest bezpośrednio do gniazdka sieciowego, natomiast krążki/odbiorniki ładują się przez indukcję. Wystarczy umieścić krążek w stacji i ładowanie się rozpoczyna. Prościej chyba się nie da. Może produkt nie jest urządzeniem „must have”, ale idea jest przyjemna, HUB wydaje się być przydatny w wielu sytuacjach (zarówno w dużych domach z wieloma pomieszczeniami, jak i malutkich z jednym pomieszczeniem), nawigacja i korzystanie wygląda banalnie prosto i sama stacja bazowa oraz odbiorniki wyróżniają się ładnym designem.

Podsumowanie

HUB firmy Ekko to bezprzewodowy system odsłuchowy przyjazny dla użytkownika, który może zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających audiofilów high-tech, przy zachowaniu prostoty dla każdego!

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie w serwisie Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/ekkowifi/hub-by-ekko-the-first-hi-fi-wi-fi-hub-for-headphon/

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *