Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

pralki automatyczne
Sprzęty

Pralki automatyczne

Dzisiejszy rynek oferuje wiele atrakcyjnych urządzeń, które znacząco ułatwiają wykonywanie licznych obowiązków domowych. Wśród nich należy wymienić pralki, które w dość szybki i prosty sposób umożliwiają nam odświeżenie ubrań. Uwagę zwracają pralki automatyczne, które różnią się funkcjonalnością, dostępnymi programami prania oraz wielkością. To tylko część parametrów, na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupu nowego urządzenia. Przekonaj się, który model spełni twoje oczekiwania!

pralki automatyczne

Pralki ładowane od góry, od przodu i wiele więcej – poznaj ofertę rynku

W dobrze zaopatrzonym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń, w tym pralki. Należy je podzielić na pralki: ładowane od przodu, slim, pełnogabarytowe, ładowane od góry, z funkcją pary, wirnikowe/wirówki oraz silnikiem inwerterowym. Taki podział ułatwia znalezienie idealnego modelu, podobnie jak wyszczególnienie najważniejszych cech produktów. To przede wszystkim wymiary, takie jak głębokość, szerokość i wysokość. Równie istotnym czynnikiem branym pod uwagę w trakcie zakupów pralki jest: ładowność, zużycie energetyczne szacowane na 100 cykli prania, maksymalna prędkość wirowania, hałas generowany w trakcie wirowania, ilość programów, cena i klasa energetyczna urządzenia. To tylko część informacji dotyczących dostępnych produktów, jakie można znaleźć w ofercie sklepu internetowego https://www.neonet.pl/duze-agd/pralki.html. Tu z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model urządzenia dla siebie. W ofercie niejednego sklepu dostępne są pralki różnych marek, mianowicie: BEKO, BOSCH, SAMSUNG, ELECTROLUX, LG, CANDY, GORENJE, AMICA, HOTPOINT-ARISTON, HOOVER, RADOMET. W przypadku tych urządzeń dominuje biały kolor, niemniej wybrane modele łączą w sobie także kolor srebrny i czarny. 

Zużycie wody, klasa energetyczna pralki – parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów

Pralki to niezastąpione urządzenie, które można znaleźć w każdym domu. Należy jednak podkreślić, że na rynku dostępnych jest ich kilka typów. Mianowicie: wolnostojące ładowane od frontu, pralko-suszarki, wolnostojące ładowane od frontu kompaktowe, wolnostojące ładowane od frontu typu slim, pralki do zabudowy ładowane od frontu, wolnostojące ładowane od góry, pralki wirowe. Podczas zakupu nowej pralki warto zwrócić uwagę na zużycie wody przez to urządzenie. Średnie zużycie wody wynosi 45 l w trakcie jednego cyklu prania. Należy zauważyć, że pralki ładowane od przodu najczęściej zużywają od 37 do 50 l wody na jeden cykl prania.

Klasa energetyczna to bardzo ważny parametr, określający energooszczędność urządzenia. Każda z tych klas ma przypisany indywidualnie kolor. Im ten kolor jest bardziej zielony, tym pralka potrzebuje mniej energii elektrycznej do prawidłowego działania. Niskie zużycie energii pozytywnie wpływa na środowisko. Dlatego uważa się, że najlepsze modele posiadają klasę energetyczną A, A+, A++ oraz A+++. Pralki posiadają różne prędkości wirowania, które mieszczą się w zakresie od 800 do nawet 1600 obr./min. Należy pamiętać, że maksymalna prędkość wirowania powinna być dopasowana do rodzaju ubrań.

Nowoczesne pralki automatyczne

Najnowocześniejsze modele pralki posiadają wiele udogodnień, wśród których należy wymienić: wyświetlacz elektroniczny, automatyka wagowa, automatyczne dozowanie środka piorącego, zdalne sterowanie, możliwość dodania ubrań, funkcje parowe czy możliwość skrócenia czasu prania. To także możliwość obniżenia zużycia energii, zdalne sterowanie smartfonem, opóźniony start, zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci oraz dodatkowe funkcje typowo związane z daną marką. Wybierając pralkę warto zwrócić także uwagę na dostępne programy prania. Cykle te mogą obejmować między innymi: pranie ręczne, pranie wstępne, łatwe prasowanie, szybki program 30 minut, bawełna, syntetyki, eco lub nawet czyszczenie bębna. 

Pralka automatyczna to urządzenie, które należy dopasować do indywidualnych oczekiwań. Poszczególne pralki różnią się między sobą ładownością, która mieści się w zakresie od 5 do około 10 kg. Coraz częściej modele slim wyposażane są w duży bęben, dzięki czemu można uzyskać większą ładowność urządzenia przy jednoczesnym uwzględnieniu dostępnej przestrzeni w mieszkaniu. Konsumenci szczególną uwagę zwracają na głębokość pralki, która mieści się w zakresie od około 35 do 60 cm. Szerokość większości pralek oscyluje około 60 cm. Natomiast wysokość to około od 84 do 85 cm.

Tak spora różnorodność sprawia, że każdy klient znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Proponowane modele urządzeń elektrycznych obejmuje wiele ciekawych propozycji, różniących się wspomnianą już ładownością, wielkością, klasą energetyczną, a nawet zużyciem wody. Dzięki temu nawet w najmniejszej łazience można umieścić nowoczesną pralkę. Natomiast wymagające osoby będą z pewnością zadowolone z pralki ładowanej od góry lub posiadającej duży otwór bębna i designerski wygląd. Kup już dziś najlepszy model, który spełni twoje wszystkie oczekiwania.

6 KOMENTARZY

  1. Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb proSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *