Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Prezent dla miłośników gotowania
Kuchnia Sprzęty Zdrowie

Prezent dla miłośnika gotowania – TOP 5

Urządzenia kuchenne mogą być bardzo trafnym prezentem dla miłośnika gotowania, tym bardziej że będą służyć w domu przez wiele lat. Nie to co gra komputerowa, którą przejdziemy w tydzień czy książka do przeczytania w jeden długi wieczór. Jeśli chcemy obdarować kogoś kto zagląda do kuchni nie tylko po to, aby znaleźć listę zakupów na lodówce albo wyrzucić śmieci, z pewnością znajdzie się dużo ciekawych propozycji.

Prezent dla miłośnika gotowania? Na pewno gofrownica!

Jeśli budka z goframi na Krupówkach albo w nadmorskim bulwarze jest pierwszym miejscem, gdzie kieruje się cała rodzina, perspektywa przygotowywania takich przysmaków w domu wydaje się kusząca. We własnej kuchni możemy nie tylko przygotowywać gofry z dowolnymi dodatkami, ale również modyfikować skład ciasta w rozmaity sposób – na słodko lub na słono. Odpowiednie urządzenia takie jak Gofrownica Clatronic kupimy za około 100 zł.

Gofrownica jako prezent dla miłośnika gotowania

Jajowar jako prezent dla miłośnika gotowania

O ile przygotowanie jajek na twardo nie jest żadną trudnością, tak zrobienie jajek na miękko to już większe wyzwanie. Tu z pomocą przychodzi specjalny jajowar, który pomieści do 6 jaj i pozwoli przygotować jaja o odpowiedniej twardości. Przykładowo jajowar od firmy Severin kosztuje 119 zł.

Jajowar jako prezent dla miłośnika gotowania

Suszarka spożywcza

Suszone grzyby w zupie i składniki do świątecznego kompotu nie biorą się znikąd. Kiedyś owoce, warzywa i zioła wieszaliśmy na sznurku lub suszyliśmy godzinami w piekarniku w niskiej temperaturze. Teraz mamy do dyspozycji suszarki spożywcze, które przydadzą się w każdej kuchni. Mając do dyspozycji kilka sit umieszczonych na różnych poziomach możemy szybko suszyć wybrane produkty w dziecinnie prosty sposób, aby potem wykorzystać je do produkcji ciast, sałatek, zup i innych potraw. Suszarka kosztuje mniej niż 200 zł, choć znajdziemy tańsze modele jak na przykład 5-poziomowa suszarka MPM za 79 zł.

suszarka spożywcza

Parowar

Moda na zdrowy styl życia robi się coraz bardziej powszechna. Jeśli Mikołaj już wcześniej pomyślał o stroju sportowym i karnecie na siłownie, warto pomyśleć także o zdrowym odżywianiu. Bo moda na bycie fit to nie tylko ćwiczenia, ale również prawidłowo dieta. W tym między innymi zastąpienie smażonych potraw gotowanymi na parze. Smaczne, pełne składników odżywczych i pozbawione nadmiaru tłuszczu potrawy przygotujemy w parowarze. Kilka pojemników na żywność o różnej pojemności, ruszt do jajek i pojemnik na przyprawy to części wchodzące w skład zestawu od Philipsa. Parowar o mocy 900W kupimy już za 179 zł. Idealny prezent dla miłośnika gotowania.

Parowar

Zestaw noży kuchennych lub ostrzałka jako prezent dla miłośnika gotowania

Noże szybko się zużywają i szybko się tępią, dlatego podarowanie kilku kolejnych nigdy nie będzie złym pomysłem. Zestawy noży bardzo wysokiej jakości o różnych rozmiarach i zastosowaniach oferuje na przykład Fiskars słynący również z produkcji narzędzi do ogrodu. Popularne są także noże w bloku oferowane na przykład przez Gerlach. Jeśli nie chcemy kupować noży, a praktyczną ostrzałkę do noży taki sprzęt kupimy za jedyne 39 zł.

Zestaw noży kuchennych

Wyposażenie kuchni we wszystkie potrzebne sprzęty to proces, który może trwać latami. Tym bardziej, że wciąż zmieniają się nasze upodobania kulinarne i co za tym idzie potrzeby. W tej sytuacji prezent od Mikołaja zawsze może przyjść z pomocą. A co waszym zdaniem powinno się jeszcze znaleźć na liście kuchennych inspiracji?

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *