Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Uporządkowanie kabli
Komputery i tablety

Proste sposoby na uporządkowanie kabli w domu lub biurze

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń bezprzewodowych. Normą stały się chociażby klawiatury i myszki zasilane bateriami. Ale świat bez kabli, choć byłby przepiękny, to na razie nie jest możliwy. Możliwe są za to sprytne rozwiązania, które uporządkują kable plątaninę na podłodze.

Uporządkowanie kabli – opaski samozaciskowe

Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne powszechnie w sklepach z elektroniką. W paczkach znajdziesz kilka rodzajów. Są i wąskie i szerokie, dłuższe i krótsze. Po zaciśnięciu odcinasz na wiązce przewodów nadmiar opaski. Wada jest jedna. Przy zmianie kabli będziesz musiał taką opaskę rozciąć, a po wprowadzeniu zmian spiąć ponownie nową sztuką. Jest to zatem rozwiązanie jednorazowe. A zatem ściskaj nimi te kable, których nie odpinasz zbyt często (np. zasilające do komputera czy monitora), by uporządkowanie kabli było takie, jakie chcecie.

Taśmy na rzepy dla uporządkowania kabli

Nieco droższe od jednorazowych opasek zaciskowych, ale to za wielokrotnego użytku. Przeważnie owija się nimi wiązkę przewodów, które luźno opadają od komputera. Różne kolory taśm ułatwiają grupowanie kabli w różnych konfiguracjach i różnych odstępach. Możesz więc stworzyć osobne zestawienie uporządkowanych kabli, które będą się później łączyły w jedną grupę główną. Posłużą świetnie także do skracania długości kabli. Duża elastyczność za rozsądną cenę dla uporządkowania kabli.

Kalbe na wierzchu

Podłogowy mini-tunel a uporządkowanie

Rozwiązania szczególnie przydatne, kiedy przewody biegną na nieco większą odległość, np. ponad 2 lub 3 metry i stanowią przeszkodę, o którą ktoś może się potknąć. Można po nich chodzić, a nawet jeździć krzesłem na kółkach, ponieważ są osłonięte zaokrągloną na górze rynną. Aby jeszcze lepiej go zabezpieczyć oraz uporządkować, zazwyczaj przykleja się go do podłogi za pomocą dwustronnej taśmy (zwykle jest dołączona do zestawu). Długość dostosujesz do własnych potrzeb, obcinając go w dowolnym miejscu. Tunel jest podzielony wewnątrz na trzy oddzielne komory, dzięki którym można odseparować poszczególne wiązki przewodów. Bezpieczne rozwiązanie w niskiej cenie, które najlepiej sprawdzi się  w biurach lub większych pomieszczeniach. Wtedy uporządkowanie kabli nie jest dla nas zmorą.

Uniwersalny oplot na przewody

Oplot na przewody tworzy coś w rodzaju elastycznej rury, obejmującą i porządkującą grupę kabli. Dwa końce takiego oplotu można obwiązać np. dołączonymi do zestawu opaskami na rzepy. Zaletą takiego rozwiązania jest duża rozciągliwość, przez co liczba kabli w jednym zestawie nie jest mocno ograniczona.

Uporządkowanie kabli a elastyczna osłona

Działa bardzo podobnie jak oplot, ale z tą różnicą, że jej średnica jest dość niewielka. Nie zmieścimy tam więcej niż 4-5 średniej grubości kabli. Wygląda za to z pewnością lepiej, niż czarny elastyczny oplot. W niektórych zestawach otrzymujemy specjalne narzędzie montażowe, które ułatwi upychanie wiązki kabli w osłonie. Fabryczną długość można łatwo skrócić dla własnych potrzeb.

Specjalne organisery

Na rynku pojawiły się już jakiś czas temu specjalne organizery do kabli. Nie tylko porządkują wiązki przewodów, ale również wyśmienicie je maskują, zapewniając designerski wygląd w pomieszczeniu. Niektóre montuje się w postaci specjalnych prowadnic do blatu biurka, inne tworzą maskujące puszki, w których chowa się listwy zasilające. Dzięki takiemu zabiegowi uporządkowanie kabli staje się rzeczywistością. Nie trzeba zbyt wielu kombinacji, a zwykły organizer.

Ciekawym rozwiązaniem są także huby USB, dzięki którym podepniesz więcej urządzeń, działających przez ten port. To z pewnością ułatwi ci uporządkowanie kabli oraz urządzeń, które często podpinasz i leżą na biurku (tablet, który dostałeś w prezencie, smartfon, aparaty fotograficzne i inne rzeczy, które powodują coraz to większy nieporządek).

Równie pomysłowe są zwykłe spinacze do segregatorów czy też klipsów do papieru. Wystarczy przyczepić je do blatu biurka i uczynić z metalowych elementów coś w rodzaju przyssawki dla kabli.

A może są jeszcze jakieś sprytne rozwiązania, które znasz i które ułatwiają organizację oraz uporządkowania kabli w domu lub biurze? Napisz nam o tym w komentarzach!

Dowiedz się również o utrzymaniu porządków w pokoju dziecka.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we wlasne siły. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

  2. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

  3. Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

  4. If you really want you can look the other way and not talk about it. The real truth comes with being honest with yourself and your goals. Generally this will lead to a mistaken and unproductive life.

  5. Spółka to pomysłowy wynalazek, zwykle składa się jak kubistyczny obrazek, dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia odpowiedzialności, przez co urząd skarbowy ogarnia furia złości… 🙂 JAK NIE PŁACIĆ Podatków ? look this >> Raje Podatkowe Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *