Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sterowanie gestami urządzeń w domu z pomocą bixi
Telefony

Sterowanie gestami urządzeń w domu. Poznaj Bixi!

Bixi to pierwszy krok do Twojego nowego Smart Domu. Z tym prostym urządzeniem zarządzanie sprzętami bezprzewodowymi za pomocą gestów stanie się dziecinnie proste. Nie wierzysz? Sprawdź!

Język ciała jest jedynym językiem uniwersalnym dla wszystkich ludzi na całym świecie. Dlatego zastosowanie technologii sterowania gestami jest rozwiązaniem nie tylko cichym i niezwykle higienicznym, ale przede wszystkim – uniwersalnym.

Bixi – sterowanie gestami w domu stanie się prostsze

Jeżeli denerwuje Cię szukanie pilota czy odblokowywanie ekranu, przyjrzyj się bliżej prostemu urządzeniu, jakim jest Bixi. To pierwszy ultra przenośny kompan, który wyczuwa wykonywane w powietrzu gesty oraz komendy i przesyła je bezpośrednio do aplikacji na smartfonie (np. Spotify, iBooks, czy YouTube), a także głośników, kamery GoPro, tabletów czy innych urządzeń z dostępem do Internetu. W urządzeniu można zakodować wiele różnych gestów oraz komend. Przykładowe funkcje to sterowanie gestami z muzyką oraz światłem, głosowe czytanie czy sterowanie blokadą drzwi, a także zarządzanie kamerą GoPro, wykonywanie połączeń telefonicznym oraz wysyłanie SMS-ów.

Bixi łączy się z innymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth. Twórcy pomyśleli również o dedykowanej aplikacji Bixi App, która przez Wi-Fi łączy się z urządzeniami, którymi chcesz sterować za pomocą gestu.

Dzięki Bixi możesz swobodnie sterować gestami wszelkimi sprzętami w swoim domu jednym machnięciem ręki, a skontrolujesz wiele aplikacji w jednym czasie. Jadąc rowerem, jednocześnie zmienisz piosenkę na Spotify i ustawisz kamerę GoPro, by nagrała trasę, którą jedziesz. Brzmi kusząco, prawda? A dodatkowo sposób sterowania gestami z urządzeniami bez konieczności patrzenia na ekran zapewni większe bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Do mnie najbardziej przemówił fakt, że z tym urządzeniem nie będę musiała przerywać czynności, które aktualnie się zajmuję. Bez względu na to, jaka ona jest! Będę mogła zmienić kanał w TV lub odebrać telefon nie martwiąc się o to, że mam całe ręce w mące lub zmywam naczynia. Wystarczy, że wykonam ruch ręką w powietrzu, a telefon odbierze się sam. Marzenie!

Zobacz także wpis o iPaky 360 do Twojego iPhone!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *