Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Świeża kawa
Kuchnia

Świeża kawa – jak przygotować?

Czy korzystałabym z połączonego z aplikacją ekspresu do kawy? Na pewno! Przedstawiam Wam Smarter Wi-Fi Coffee Machine od firmy Smarter. Jest to idealne połączenie, by jeszcze sobie chwilę pospać z myślą o tym, że czeka na nas świeża kawa! 

Świeża kawa z rana musi być!

Budzę się rano, otwieram oczy i marzę tylko o gorącej, świeżej, pachnącej, czarnej kawie. Ale trzeba się podnieść, znaleźć kawiarkę do parzenia kawy, nasypać (przy okazji rozsypać) produkt, poczekać aż się zagotuje – a organizm coraz mocniej się dopomina i krzyczy:

Kawa! Chcę świeżej kawy!

To nie pierwsze urządzenie tego producenta kontrolowane za pomocą aplikacji. Pierwszym jest iKettle, za pomocą którego możemy zdalnie zagotować wodę do określonej temperatury. Też przydatne, ale zdalnie kontrolowany ekspres do kawy jest dla mnie zdecydowanie większym obiektem pożądania. Przyznaję – nie jest to ogromnie innowacyjny produkt. Nie chcę też zaprzyjaźniać się z maszynami, jakoś specjalnie rozmawiać z nimi i nawiązywać „więzi emocjonalnych”. Jego główną zaletą jest, co by nie mówić – świeża kawa. Tylko i aż!

Świeża kawa z Smarter Wi-Fi Coffee Machine – jakie zalety ma?

Więc co mi się w nim tak podoba? Po prostu: wygoda. Pomijając fakt, że jestem kawomaniakiem, uwielbiam kawę przygotowaną ze świeżo zmielonych ziaren, kocham wypróbowywać nowe mieszanki, to… jestem też leniuchem, szczególnie porannym. Świeża kawa dosłownie „stawia mnie na nogi”, a wypicie porannej czarnej to już niemalże rytuał. Świadomość tego, że mogłabym jeszcze leżąc w łóżku, przeciągając się, poczuć ten aromat, powoduje, że poranki stałyby się niemalże idealne 🙂

Maszyna mieli ziarna kawy tuż przed parzeniem, następnie parzy kawę wg ustalonej instrukcji z aplikacji i informuje, kiedy jest gotowa. Brakujący element to ktoś, kto dostarczyłby ją do łóżka, ale i tak ok. 10-15 min poranka zaoszczędzone. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję tworzenia nowych przepisów, także można próbować różnych kombinacji smakowych np. w zależności od tego, na co mamy aktualnie ochotę.

Zaprogramowanie wg własnych potrzeb, tak by kawa zawsze była doskonała!

Ekspres działa również z IFTTT, więc można go odpowiednio zaprogramować wg własnych potrzeb np. pory dnia: rano mocna kawa, po południu delikatna, po obiedzie espresso. Plusem dla mnie jest to, że jednorazowo przygotowuje się jedną porcję kawy. To może stanowić jednak minus dla tych, którzy potrzebują za jednym razem większej ilości płynu.

Czekam jeszcze, aż ekspres będzie zintegrowany z aplikacjami monitorującymi sen i w zależności od stopnia wyspania, dobierałby odpowiednią moc kawy. Korzystałabym. A Wy?

Smarter Wi-Fi Coffee Machine ma się pojawić w marcu tego roku i ma kosztować ok. 150 dolarów. Obsługuje zarówno smartfony z Androidem jak i systemem iOS.

Jeśli chciałbym poznać inny lecz również bardzo ciekawy ekspres do kawy Krups EA880, to zapraszam!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

  1. Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyć, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro moze okazać sie zyskiem. – Nick Vujicic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *