Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

quizy online
Gaming Lifestyle

Quizy online – nowy sposób zdobywania wiedzy biznesowej

Dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą, widok osób przechwalających się swoją wiedzą biznesową może być onieśmielający. W takich momentach należy pamiętać, że ci eksperci sami byli kiedyś debiutantami w prowadzeniu firmy.

Czym właściwie jest wiedza biznesowa?

Wiedza biznesowa to suma doświadczeń, umiejętności i praktyki, które dana osoba gromadzi na przestrzeni czasu. Niektórzy powiedzieliby, że studia są ku temu najlepszym początkiem. Istnieją jednak inne źródła wiedzy biznesowej, które mogą sprawić, że będziesz profesjonalistą w swojej dziedzinie. Jedno jest jednak pewne – nigdy nie powinieneś przestawać się uczyć i poszerzać swojej wiedzy.

Książki

Zacznij od przejrzenia najważniejszych wydawnictw literatury biznesowej w Polsce. Zazwyczaj na ich stronach są całe sekcje poświęcone biznesowi. Wybierz kilka tytułów, które wzbudzą Twoje zainteresowanie i przestudiuj spis treści, a następnie podejmij decyzje czy przydadzą się one w Twoim biznesie. Jeśli znasz już swoją niszę, to również powinien być dobry punkt wyjścia do kolejnych książek. Nawet jeśli kusi Cię czytanie książek motywacyjnych, nie zajmuj się nimi zbytnio. Postaraj się zbudować wokół siebie specjalistyczną wiedzę w swojej dziedzinie. Doskonale nadają się do tego biografie, wspomnienia i autobiografie odnoszących sukcesy przedsiębiorców i profesjonalistów. Jest tak dlatego, że opierają się oni na faktach, co oznacza, że nie są to tylko puste słowa lub teorie.

Podcasty

Chociaż podcasty istnieją już od dłuższego czasu, dopiero w ostatnich latach zyskały taką ogromną popularność. Tak bardzo, że wydaje się, że każdy szanowany specjalista w swojej niszy ma obecnie podcast. Ale mimo rynkowego przesycenia podcasty okazały się idealnym źródłem wiedzy dla zapracowanego, zawsze w ruchu przedsiębiorcy. Możesz ich słuchać, kiedy tylko chcesz, czy to podczas dojazdów do pracy, gotowania czy pracy przed komputerem.

Wydarzenia biznesowe

Spotkania, konferencje, seminaria, targi… Wszystkie z nich są bezcennym źródłem wiedzy, którą możesz wykorzystać do rozwoju swojego biznesu. Czy to od mówców, czy od uczestników, będziesz miał wiele do nauczenia się, szczególnie jeśli takie wydarzenie oferuje sesje networkingowe.

Wydarzenia są dobre, ponieważ nie możesz już chować się za książką i musisz przećwiczyć to, czego się do tej pory nauczyłeś – na przykład swoje umiejętności komunikacyjne. W czasach pandemii, szczególnie popularne stały wydarzenia online. Tak wiec nikogo już nie ogranicza ani miejsce, ani czas.

Kursy biznesowe online

Edukacja nieformalna jest obecnie ważna, a kursy online przodują w tym zakresie. Twórców i tematów jest bez liku. Podobnie jak portali oferujących tą formę nauki. Można śmiało powiedzieć, że kursy mogą pomóc Ci zdobyć wiedzę w dziedzinach, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. A to wszystko w atmosferze praktycznych zajęć.

Filmy na YouTube

Oglądanie filmów ekspertów na scenie, a nawet w ich domach, dzielenie się swoimi doświadczeniami ze światem to całkiem wygodny sposób, aby dowiedzieć się czegoś o biznesie. Dzięki YouTube możesz znaleźć godziny materiałów wideo dostępnych za darmo. Jedno jest pewne, takie prelekcje nie nauczą Cię, jak robić interesy, ale z pewnością mogą zmotywować Cię do osiągnięcia swoich celów.

Quizy online

Quiz to lekka indywidualna lub drużynowa rozrywka, której istotą jest odpowiadanie na pytania zadawane przez prowadzącego lub po prostu dostępne w grze. Coraz większą popularność zdobywają quizy online. To forma rozgrywki, w którą można zagrać z dowolnego miejsca na świecie, przy pomocy tabletu, komputera i telefonu komórkowego. W Polsce istnieje platforma dla przedsiębiorców -, na której możesz zagrać, rozwiązać lub zamówić dowolny Quiz. Quizy tematyczne online Uczestnicy tego typu gier z jednej strony zdobywają wartościową wiedzę z wielu biznesowych dziedzin, a z drugiej świetnie się bawią w atmosferze zdrowej rywalizacji. Uczestnicząc w rozgrywce z innymi osobami, inspirują się i otrzymują motywacyjnego „kopa” do wdrażania nowych zmian. Tak więc quizy online stają się coraz bardziej popularnym sposobem na zdobywanie wiedzy biznesowej.

Zastosuj w praktyce rzeczy, których nauczyłeś się powyżej. W końcu ludzie najlepiej uczą się metodą prób i błędów. Powodzenia!

 

12 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *