Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Cyfrowa ramka do zdjęć
Obraz i dźwięk

Cyfrowa ramka do zdjęć? Sprawdzamy czy warto!

Komody zastawione kilkunastoma ramkami ze zdjęciami odchodzą do lamusa. W niewielkich przestrzeniach mieszkań tylko zajmują niepotrzebnie miejsce, a dodatkowo – cóż, zbierają kurz. Dodatkowo, trudno wybrać ulubione ujęcia spośród setek zdjęć, jakie przechowujemy w pamięci komputera, telefonu, aparatu, czy…na Facebooku. Stąd na przeciw wychodzi nam cyfrowa ramka do zdjęć albo inaczej nazywa po prostu ramka elektroniczna.

Ramki elektroniczne – przyszłość?

Stąd – coraz częściej wybieramy ramki elektroniczne, które pozwalają na atrakcyjną prezentację wspomnień – a nie tylko pojedynczego momentu.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań w zróżnicowanych cenach. Niektóre z nich oferują sporo funkcji wykraczających poza samo wyświetlanie zdjęć.

Trzeba na początku zaznaczyć, że bardziej zaawansowana technicznie cyfrowa ramka do zdjęć, z większą liczbą funkcji i ciekawszymi funkcjonalnościami, są droższe niż zwykłe ramki, których głównym zadaniem jest pokazywanie zdjęć. Najtańsze ramki elektroniczne mogą kosztować niecałe 200 zł. Te o bardziej złożonym działaniu – to najczęściej dwu- lub trzykrotność tej kwoty.

Oto najciekawsze i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania!

Ramka elektroniczna HAMA Slim 15,6

Cyfrowa ramka do zdjęć HAMA spodoba się z pewnością miłośnikom designu. Solidnie wykonana obudowa i zgrabne kształty sprawiają, że będzie się ona dobrze wpisywać w większość wnętrz. Na półce, na komodzie czy na ścianie – ramka prezentuje się bardzo dobrze.

Bardzo ciekawe są rozwiązania samej prezentacji zdjęć. Oprócz pokazu slajdu, mamy do wyboru kilka innych opcji: losowy pokaz slajdów, pokaz slajdów z efektami przejścia, pokaz z muzyką w tle, video, zoom. Dzięki temu, możemy swobodnie określić sposób narracji, dobierając go do tego, co chcemy za pomocą cyfrowej ramki do zdjęć przedstawić, to co najlepsze. Wszystko po to – by w ciekawy sposób opowiedzieć historię za pomocą prezentowanych kadrów.

Ramka elektroniczna ma sporo funkcjonalności ułatwiających korzystanie z niej – od automatycznego wyłączania po możliwość ustawiania tytułów, tryb katalogu (porządek w zdjęciach jest bezcenny!) po zegar.

Warto też podkreślić bardzo dobre parametry techniczne ramki: rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 pikseli, jasność 300 cd/m² i kontrast 1000 :1.

Ramka elektroniczna HAMA –  cyfrowa Stacja pogody

Od razu zaznaczmy: parametry techniczne samej ramki znacząco odbiegają od najbardziej zaawansowanych propozycji firmy HAMA. Rozdzielczość bowiem to 800×600 pikseli, jasność 200 cd/m2 i kontrast 400:1, a obsługiwane zdjęcia są tylko w formacie JPEG. Innowacyjność tego urządzenia to jednak połączenie cyfrowej ramki do zdjęć ze stacją pogodową. To wspaniały pomysł na połączenie kilku funkcjonalności w jednym gadżecie – dodatkowe sprzęty nie zajmują miejsca.

Nie trzeba przekonywać, że stacja pogody się przydaje: pozwala łatwo sprawdzić, jaka aura panuje za oknem i jak się przygotować do wyjścia z domu. Połączenie tego z typowymi funkcjami ramki elektronicznej to świetny pomysł na prezent.

Cyfrowa ramka do zdjęć FUJIFILM V1 Real 3D

To jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań dostępnych w szerokiej dystrybucji. Ramka 3D! Rozdzielczość ekranu to 800×600, jasność 250 cd/m², przekątna zaś – 8 cali. Nie znajdziemy tutaj wprawdzie wielu trybów prezentacji zdjęć: wyświetlane jest bowiem pojedyncze zdjęcie. Jednak fakt, że obsługuje ona obrazy w 3D, zdecydowanie to rekompensuje. Zdjęcia mogą być zapisywane w formatach AVI, JPEG, MP1, 3D-AVI.

Z pewnością cyfrowa ramka do zdjęć przedstawi obraz w technologii 3D. Pozwala na realistyczne odtworzenie chwil z przeszłości i budzić będzie piękne wspomnienia. Jest to też najdroższa z prezentowanych opcji – jej cena to 1250 zł.

Cyfrowa ramka do zdjęć to prawdziwe wyzwanie do wyboru. Trzeba podjąć szereg decyzji i określić, na czym najbardziej nam zależy: od różnych trybów wyświetlania zdjęć, przez różnorodność obsługiwanych formatów, po funkcje dodatkowe, typu zegar, radio czy stacja pogodowa. Znamienne jest to, że w przyszłości ramki elektroniczne będą w każdym domu. To tylko kwestia czasu.

Jeśli będziecie chcieli posiadać taką ramkę, to przyda wam się profesjonalny smartfon do robienia zdjęć.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *