Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Urządzenie Apple TV
Obraz i dźwięk Sprzęty

Dlaczego lubię Apple TV?

Wiem, wiem, to nie jest żadna nowość. Urządzenie Apple TV w obecnej odsłonie miało premierę 7.03.2012 roku i mogłoby się wydawać gadżetem już przestarzałym. Czy aby na pewno?

Możliwości urządzenia Apple TV

Jest to urządzenie z kategorii set-top-box, czyli niezależnie działający odtwarzacz różnego rodzaju mediów i usług internetowych podłączany bezpośrednio do telewizora. Proste i intuicyjne menu umożliwia bezproblemową obsługę nawet przez dziecko, a dizajnerski mały aluminiowy pilot przypomina nam, że mamy do czynienia z produktem klasy premium, tak jak w przypadku innych sprzętów Apple sprzedawanych przez firmę. Samo czarne pudełko również zaprojektowane jest ze smakiem i starannie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Przystawki do telewizorów są coraz bardziej popularne jeśli nasz odbiornik nie posiada w sobie takich usług.

Urządzenie Apple TV umożliwia korzystanie z takich serwisów jak:

  • iTunes,
  • YouTube,
  • Vimeo
  • i mojego ulubionego RedBull TV z transmisjami sportowymi na żywo.

Z niektórych z nich można korzystać od razu po wyjęciu urządzenia Apple TV z pudełka, skonfigurowaniu Wi-Fi i podłączeniu do telewizora. W przypadku innych, jak na przykład iTunes, trzeba się zalogować. Warto wspomnieć, że gama dostępnych kanałów zależy od lokalizacji naszego Apple ID. Dla klientów z USA urządzenie Apple TV ma dużo szerszą i bardziej interesującą ofertę, obejmującą między innymi telewizje FX Now, HBO GO, Showtime Anytime, kanały Disneya dla dzieci, Sky News i wiele innych. Warto też wspomnieć o regularnych aktualizacjach oprogramowania, które poszerzają spektrum obsługiwanych serwisów oraz dodają użyteczne funkcje.

Urządzenie Apple TV – funkcje

Nasze czarne pudełko służy również do odtwarzania multimediów z urządzeń firmy Apple. Jednym kliknięciem możemy przenieść filmy, muzykę i nie tylko na odbiornik TV nawet z naszego iPhone’a. Ten niewielki odtwarzacz w pierwotnym zamyśle magików z Cupertino miał przenieść nasze iTunesowe kolekcje na duży ekran i domowe systemy audio. Z biegiem czasu i z kolejnymi aktualizacjami pojawiały się nowe możliwości. Przeglądanie zdjęć z telefonu na telewizorze jest naprawdę fajne (zwłaszcza w towarzystwie całej rodziny).

W porównaniu do innych podobnych TV playerów na rynku, włączając konsole od Sony i Microsoftu, jakość wyświetlanego materiału z wbudowanych aplikacji jest wręcz powalająca (polecam koncerty z YouTube w HD i na dużych głośnikach). Filmy z wypożyczalni iTunes, choć według mnie zbyt drogie, pieszczą oko detalami i zmuszają do zadania sobie pytania:

„Jak oni to zrobili? Przecież to leci w streamingu z Internetu!”

I tutaj pojawia się zarzut, który słyszę od długiego czasu:

„Jeśli nie masz żadnego z amejzingowych urządzeń spod znaku jabłka, to psu na budę to urządzenie Apple TV! I do tego nie możesz obejrzeć filmu od kumpla z napisami, bo to to nie odtwarza nic poza .mp4 z iTunesa na twoim wypasionym Macu :D”

Prawda, ale nie do końca. Znam wiele osób, które posiadają w domu jakieś urządzenie Apple: iPhone’a, iPada. I jednocześnie korzystają z komputerów z systemem Windows. Przypuszczam, że w jeszcze większej liczbie domów leży gdzieś w szufladzie zapomniany iPhone 4, porzucony na rzecz bardziej współczesnego wodoszczelnego aparatu z Androidem (to ja :D). I to w zupełności wystarczy do odtwarzania plików .avi, .mkv i innych na Twoim wypasionym pięćdziesięciopięciocalowym Samsungu LED, z napisami, poprzez urządzenie Apple TV. Działa to bardzo dobrze i korzystam z takiej możliwości od długiego czasu, porzuciwszy niewygodną PS3, która obecnie pełni jedyną słuszną rolę konsoli do gier.

Air Video HD do Apple

Cała ta magia odbywa się za pomocą doskonałego oprogramowania Air Video HD (w starszej wersji po prostu Air Video). Instalujemy na iPhone’ie/iPadzie aplikację z App Store o tej właśnie nazwie. Na komputerze stacjonarnym (może być to Windows lub Mac OSX) instalujemy oprogramowanie serwera dostępne na stronie developera https://airvideo.app/. Wskazujemy foldery z plikami video i to w zasadzie wszystko. Poprzez aplikację mobilną odtwarzamy wybrany film wraz z napisami na urządzeniu mobilnym Apple, który po wybraniu opcji AirPlay zostaje przekierowany na urządzenie Apple TV i wyświetlony na naszym wcześniej wspomnianym wielkim TV.

Szybko, wygodnie i bez wstawania z kanapy. Czyli tak jak lubię. Apple Tv nie tylko jest do filmów czy seriali ale równiez do gier video.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Hey, just looking around some blogs, seems a pretty nice platform you are using. Im currently using WordPress for a few of my sites but looking to change one of them over to a platform similar to yours as a trial run. Anything in particular you would recommend about it?

  2. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

  3. Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *