Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Telefony

Motrr Galileo – idealna panorama!

Chcesz robić idealne zdjęcia sferyczne, panoramy, zdjęcia 360 stopni lub kręcić niesamowite filmy kamerką lub smartfonem? To urządzenie jest dla Ciebie!

Panoramiczne zdjęcia przeważnie robią duże wrażenie i choć nie wszyscy są ich zwolennikami (podobnie jak wszelkiego rodzaju timelapse), to fotografowie zawsze mają chęć spróbowania takich zdjęć. Popularność tego typu fotografii też potwierdza liczba aplikacji na smartfony, umożliwiających „pstrykanie” panoram. Żadna jednak ręka, nawet najstabilniejsza, nie zastąpi statywu. Motrr swoją propozycją ułatwia ten zabieg.

Motrr Galileo jest urządzeniem dla iPhone’ów i iPodów Touch, które pomaga w ekstremalnie prosty sposób wykonywać profesjonalnie wyglądające panoramy. Z takim urządzeniem nawet ja bym zrobiła ładne zdjęcie, a co dopiero osoba, która ma do tego zmysł.

Produkt Motrr przypomina krążek do hokeja i składa się z czterech koncentrycznych płytek, z których każda posiada inną funkcję. Najniższa umożliwia mocowanie do statywu (choć urządzenie może być łatwo wykorzystywane bez statywu), w niej też znajduje się polimerowa bateria 1000 mAh (która ma przy normalnym użytkowaniu bez problemu wystarczyć na cały dzień pracy), wskaźnik poziomu mocy baterii oraz port USB do ładowania. Kolejny krążek jest ruchomy i to on wykonuje obroty. Ostatnie dwie płytki służą do umieszczenia iPhone’a. Urządzenie jest wyposażone w funkcję Bluetooth, więc nie ma problemu z korzystaniem z niego zdalnie.

Tyle z wyposażenia. A korzystanie? Smartfon domyślnie umieszcza się w położeniu pionowym, ale z łatwością można go przekręcić do poziomu. Czynność tę wykonuje się ręcznie, co może być minusem, ale sądząc po ujęciach wykonanych w pozycji pionowej, nie wiem, czy w ogóle istnieje konieczność przekręcania do poziomu.

A co jest najfajniejsze? Mnie ogromnie podoba się to, że istnieje kilka aplikacji wspierających Galileo, a ich liczba nieustannie się powiększa. Listę aplikacji można znaleźć na stronie producenta: http://motrr.com/apps.php

Remote Control Video Chat with Galileo + Golem from Motrr on Vimeo.

I tak, wraz z Golem, można używać smarfona do video-rozmów, gdzie urządzenie „śledzi” rozmówcę. Wraz z aplikacją Rango można tworzyć przepiękne zdjęcia 360º. Przy wykorzystaniu Videography iPhone zamienia się w znakomitego kamerzystę. Jeśli posiada się np. dodatkowego iPhone’a, monitoring domu również nie stanowiłby problemu. Kilka filmów obrazujących zastosowanie można znaleźć na kanale Vimeo producenta: https://vimeo.com/motrr

Osobiście podoba mi się również wygląd urządzenia: prostota wykonania i to, jak płynnie działa. Aż chce się patrzeć i czekać na efekty. To jeden z plusów Galileo. Inne to obracanie, przesuwanie, możliwość robienia zdjęć panoramicznych i 360º oraz łączenie z wieloma aplikacjami. Minusem jest zdecydowanie to, że aktualnie działa wyłącznie z iPhone’ami i iPodami Touch.

Podsumowując: Galileo Motrr jest przydatnym, fajnym urządzeniem, które może przynieść wiele uciechy i zabawy. Zwłaszcza polecałabym Instagramerom i tym, którzy lubią robić profesjonalne zdjęcia smartfonem. Tak, piszę profesjonalne zdjęcia w kontekście telefonu – uważam, że w obecnych czasach, gdy istnieją konkursy fotograficzne i całe galerie zdjęć wykonanych smartfonami, to określenie na zdjęcia „z mobile” nie powinno razić. Co więcej, patrząc na ciągle rozwijającą się gamę aplikacji, które wspierają Galileo jest szansa, że będzie ono miało w przyszłości znacznie więcej ciekawych zastosowań.

Koszt wersji Bluetooth (zarówno białej jak i czarnej) to €149,95, wersji bez Bluetooth i tylko do iPhone’a 4/4S to €99,99.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *