Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Heroes III HD
Gaming

Powrót Króla – Heroes of Might and Magic III HD

Jeśli jest początek tygodnia, a Ty się cieszysz, to jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie grasz w Heroes III HD ;). Niedawna informacja o odświeżeniu gry obiegła internet w zastraszającym tempie, powodując u całej rzeczy współczesnych trzydziestolatków (i nie tylko!) szybsze bicie serca. W styczniu tego roku, po 15 latach od premiery wróciła kultowa część tej gry, czyli słynna „trójka” w wersji HD, także na tablety.

Odświeżona wersja Heroes III HD

Gdy zadałam pytanie “co jest magicznego w tej grze” znajomym, odpowiedź brzmiała „Bo Heroesi są po prostu fajni!”. Ta turowa gra strategiczna, umieszczona w magicznej krainie – Erathii, porwała nie tylko ludzi, którzy grają w gry regularnie, ale także casualowych graczy i osoby, które od komputera i gier raczej stronią. Co łączy studenta w trakcie sesji na medycynie, licealistę i parę w podróży poślubnej? Wszyscy grali w Heroes III HD.

Głównym plusem Heroesów III HD są też nieograniczone możliwości. Dzięki generatorom map i artefaktów, stopniowaniu trudności, możliwościom rozwoju, ustawieniom dotyczącym ilości graczy, zamkom o różnych profilach oraz dziesiątkom ras, każda gra jest zupełnie inna. Niezależnie od tego, czy mamy ochotę na oderwanie się na chwilę na S-ce, M-ce, czy na kilka godzin gry na dużej mapie – Heroes III HD to idealna odpowiedź. Można się pokusić o teorię, że kampanie były w tej grze dodatkiem, bo to budowanie własnego świata i rozwój kolejnych postaci sprawiały najwięcej przyjemności. Dziewięć zamków, kilkunastu bohaterów w każdym, wybór zdolności oraz nauka zaklęć („No nie, znowu nie mam portalu!”) to rozrywka na długie godziny.

Zalety Heroes III HD

Pamiętacie czas spędzony na kolejnych turach z najlepszym przyjacielem lub dziewczyną/chłopakiem? Kolejną zaletą Heroes III HD było to, że najlepiej grało się w nią z kimś i to niezależnie, czy wchodziliśmy w sojusz, czy próbowaliśmy udowodnić, kto jest lepszy. Klasyczna wersja umożliwiała grę w trybie multiplayer, jednak to nowa wersja otwiera kolejne możliwości, jeżeli chodzi o tę opcję, dzięki kompatybilności ze Steamwork i dostępowi do społeczności.

Powrót wspomnień

Po nieudanej IV, Heroes of Might and Magic powracali w zupełnie nowej jakości w kolejnych odsłonach, w których mogliśmy zobaczyć ulubione postaci, rozbudowane wizualnie zamki i świat. Jednak żadna z nich nie porwała mnie tak, jak wersja numer trzy. W tym wszystkim mam nieodparte wrażenie, że odświeżony wygląd i wersja Heroes III HD, to tak naprawdę tylko wymówka, by móc wrócić do jednej z niewielu gier, które mimo upływu lat, nie mogą się znudzić. Odświeżona wersja jest jednym z wydarzeń tego roku na rynku gier. Grę Heroes of Might and Magic mogę tak samo polecić jak inne gry roku 2016.

A teraz wybaczcie, czas na moją turę.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

6 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest madrość, ktorej szukamy w naszym zyciu przez dlugi czas i dzięki wyszukiwarkom znajdujemy ją na takim blogu jak Twój :-).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *