Oczywiście, że w podstawowym wymiarze płatności Samsung Pay nie jest niczym nowym. Na rynku przecież istnieją już rozwiązania, dzięki którym zapłacisz telefonem bez wyciągania portfela z kieszeni. Ale koreański koncern pokazał jednak coś, co może skutecznie przekonać do siebie zwłaszcza miłośników płatności zbliżeniowych, dzięki aplikacji Samsung Pay.
Płatności z aplikacją Samsung Pay – krok po kroku jak to działa
Płatności Samsung Pay jak to działa? Otóż system jest prosty jak jazda na rowerze. Skanujesz wybraną kartę kredytową (wystarczy zrobić jej zdjęcie) i dodajesz ją do aplikacji Samsung Pay. Z pomocą programu OCR smartfon odczyta z niej dane i wprowadzi do twojego konta. Jeśli bank uwierzytelni twoje dane, od teraz będziesz mógł używać telefonu do płatności wszędzie tam, gdzie możliwa jest również płatność kartą. Aplikację Samsung Pay uruchamiasz jedynie gestem z dołu ekranu, a następnie wybierasz kartę, podajesz pin lub odcisk palca i gotowe!
Na czym jednak polega ten specyficzny wyróżnik na tle konkurencji? Dzięki płatności Samsung Pay zapłacisz także w miejscach, gdzie są terminale do kart z paskiem elektromagnetycznym (a nie tylko tych z chipem, czyli tzw. zbliżeniowówek).
Jeśli już mówimy o przewadze nad konkurencją, warto porównać ją do Apple Pay. Konkurent opiera swoją technologię głównie na płatnościach zbliżeniowych w technologii NFC. Płatności Samsung Pay ma więc sporą przewagę, zwłaszcza w USA (tam płatności zbliżeniowe nie są popularne). To wyjątkowo dobry krok, bowiem rozwiązanie będzie współpracowało z już istniejącymi terminalami. No i być może w końcu takie metody jak płatność aplikacją Samsung Pay przestaną być czymś jedynie egzotycznym, a staną się równie popularne, jak karty zbliżeniowe.
Płatności za pomocą aplikacji Samsung Pay – bezpieczeństwo
A co z bezpieczeństwem? Samsung zapewnia, że dane o transakcji nie są nigdzie przechowywane. Ani w urządzeniu, ani też na serwerach firmy. Spokój ma zapewniać zabezpieczenie biometryczne (odcisk palca) oraz odpowiedzialny za kodowanie danych system Knox. Mają go wszystkie modele Samsunga poczynając od Samsunga S4 w górę. Dodatkowo bank weryfikuję każdą transakcję, tworząc dla niej jednorazowy token. Odbywa się to jednak bez naszego udziału i zawsze automatycznie.
Na koniec warto wspomnieć o jednej ważnej rzeczy. To, co jest wyróżnikiem Samsunga Pay (czyli opcja płacenia również kartą z paskiem elektromagnetycznym), będzie możliwe jedynie u posiadaczy smartfonów z technologią MST (Magnetic Secure Transsmition). Które to? MST znajdziemy na pewno w modelach S6, S6 EDGE, S6 EDGE+ oraz Note 5. Czy technologia wejdzie do Polski i kiedy? Na to pytanie na razie nie znamy odpowiedzi. Tak samo czy standardem dla każdego człowieka będzie wirtualny wallet.
Samsung rezygnuje Wallet
Południowokoreański gigant informatyczny Samsung poinformował, że Samsung Wallet zakończy swoją działalność 30 czerwca. Zamknięcie portalu związane jest z nową usługą, którą szykuje Samsung Pay. Nowa, lepsza i bardziej zaawansowana usługa będzie miała swoją premierę za kilka miesięcy.
Dowiedz się więcej o recenzji Samsunga Gear Fit 2. a także jeśli jesteś zaitneteresowany nowoczesnymi technologiami, które zastępują np. tradycyjne mapy na rzecz aplikacji przydatnych w podróży, to zapraszam.
Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.
Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyć, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro moze okazać sie zyskiem. – Nick Vujicic
Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂
Naprawdę podoba mi się twój szablon wp zwłaszcza ostylowanie CSS, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!
Najtrudniejsza rzecz w zyciu to nauczyc sie, ktore mosty przekraczac, a ktore palic. – David Russell
Standard. Najlepiej przeczytać i wyrobić sobie opinie