Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Sliden’Joy - ekrany dodatkowe dla urządzeń
Komputery i tablety Obraz i dźwięk

Slidenjoy, czyli drugi ekan do laptopa. HIT!

Koniec z zaglądaniem komuś „przez ramię” i czuciem oddechu drugiej osoby na plecach! Na Kickstarterze trwa kampania dla produktu, który mnie szczególnie zainteresował. Jeśli nie lubisz, kiedy ktoś stoi nad tobą i wspólnie omawia projekt, albo brakuje ci dodatkowego ekranu, belgijskie ekrany Sliden’Joy z pewnością cię zaciekawią. Firma oferuje cienkie monitory, które z łatwością można podłączyć drugi ekran do laptopa i skojarzyć je z ekranem głównym.

Obracają się o 180 stopni dzięki aluminiowym zawiasom. Dzięki temu rozmówca może siedzieć na przeciwko lub obok osoby „zarządzającej” i widzieć ten sam obraz. Jeśli zaś samemu pracuje się na kilku ekranach, również można podłączyć takie ekrany według wygody i obserwować, co się dzieje na obu wyświetlaczach.

Jak wygląda mechanizm działania ekranu Sliden’Joy?

Poszczególne ekrany Sliden’Joy umieszcza się za pomocą magnesów, a podłącza za pomocą pojedynczego portu USB 3.0 lub dwóch USB 2.0. Ekrany nie wymagają dodatkowych baterii – są w pełni mobilne i żadne kable nam się nigdzie nie plączą. Idealne rozwiązanie jako drugi ekran do laptopa.

Aby zabrać taki zestaw na prezentację np. do klienta, wystarczy je schować i zabrać wraz z laptopem. Co najlepsze, nie zabierają wcale dużo więcej miejsca, niż sam laptop. Ważną informacją jest to, że ekrany Sliden’Joy działają zarówno dla komputerów Mac i PC. Oczywiście wcale nie musimy się ograniczać tylko do drugiego ekranu w laptopie, bo jeśli chcemy więcej, też nie będzie problemu.

Sliden’Joy - drugi ekran

Sliden’Joy dostępny jest w dwóch modelach i trzech rozmiarach dla różnych ekranów: z jednym lub dwoma wyświetlaczami w kilku rozdzielczościach: 13, 15 lub 17 cali w Full HD. Ceny modelu z jednym wyświetlaczem zaczynają się od 199 euro, a wersji z dwoma ekranami do laptopa od 299 euro.

Ekrany dodatkowe do urządzeń

Bardzo mi się pomysł podoba ze względu na swoją prostotę, lekkość i mobilność. Wyobrażam sobie oglądanie panoram, wspólne oglądanie filmów (np. siedząc na przeciwko siebie na kanapie), wspólne granie w gry, przedstawianie ofert, omawianie projektów, odpalanie wirtualnych maszyn. Nawet w codziennej pracy dodatkowy ekran Sliden’Joy może być przydatny: na jednym można mieć otwartą pocztę, na drugim odpisywać lub tworzyć ofertę. Nie wspominam już o obróbce zdjęć, filmów, czy muzyki (sekwencer, mikser z efektami itd.). A w czasach mobilności, częstych przeprowadzek, spotykania się „na mieście” takie dodatkowe ekrany do urządzeń mogą okazać się naprawdę bardzo funkcjonalne i odnieść spory sukces.

Wyświetlacze Sliden’Joy mają pojawić się najprawdopodobniej w grudniu tego roku i będą wysyłane też do Polski. Dokładniej o produkcie wraz dokładnymi zdjęciami możecie przeczytać na stronie firmy i na stronie kampanii na Kickstarterze: https://slidenjoy.com/

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *