Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Uroda

Sprawdź z opaską monitorującą, czy jesteś odwodniony!

Czy jesteś w stanie określić, ile litrów płynów powinieneś przyjmować w ciągu doby? Nie jest to łatwe! Szczególnie, że w zależności od trybu życia, będzie to zupełnie inna wartość. Z pomocą przyjdzie LVL – innowacyjna opaska monitorująca poziom odwodnienia organizmu!

Nawadnianie organizmu

Większość z nas nie nawadnia organizmu tak jak należy. A nie dostarczając sobie odpowiedniej ilości płynów, możemy doprowadzić do odwodnienia, które jest groźne dla zdrowia. Prowadzi między innymi do spadku koncentracji, zaburzeń snu, drażliwości, migren czy przemęczenia. Może również powodować obniżenie funkcji poznawczych czy wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

LVL – opaska monitorująca

Problemem zainteresował się Dustin Freckleton, który wraz z zespołem stworzył LVL – opaskę monitorującą poziom odwodnienia organizmu. W porównaniu do tradycyjnych opasek monitorujących, które wykorzystują światło zielone, LVL używa światła czerwonego (bliskiego podczerwieni). Pozwala ono monitorować poziom odwodnienia oraz tętno… w tym samym czasie! Czerwony czujnik światła mierzy ciało niemal 10 razy głębiej niż światło zielone, co dostarcza bardziej precyzyjnych danych.

Opaska LVL ma nie tylko na bieżąco monitorować aktywności, sen, nastrój czy tętno, ale przede wszystkim jej zadaniem będzie dostarczenie informacji o stopniu nawodnienia organizmu. Zmierzy także stopień pocenia się, czyli tempa utraty wody. Ta prosta funkcja pozwoli kontrolować poziom nawodnienia, dzięki czemu łatwiej będzie nam poprawić stan zdrowia i dbać o dobre samopoczucie.

Opaska będzie doskonałym gadżetem dla sportowców. Pozwoli poprawić jakość treningu, ponieważ dostarczy danych, które mogą okazać się pomocne w zwiększeniu jego efektywność. W jaki sposób? Jednocześnie dokona pomiaru aktywności sportowej oraz przeanalizuje skład wody w ciele. Następnie poinformuje właściciela, ile powinien wypić, by osiągnąć lepsze rezultaty. Jak wszyscy wiemy, wraz ze wzrostem aktywności ruchowej oraz temperatury otoczenia należy pić więcej. Jak dużo? Podpowie nam LVL!

Jestem bardzo ciekawa tego projektu. Ponieważ często zapominam o odpowiednim nawodnieniu organizmu, co odbija się zarówno na pracy umysłowej jak i aktywności fizycznej, z niecierpliwością czekam na premierę urządzenia. Mam jedynie nadzieje, że nie zostanie ono wrzucone do jednego worka ze zwykłymi opaskami trakującymi aktywność.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

  1. UX Twojego bloga jest optymalne i nowatorskie, ostylowanie CSS sprawia wrażenie świeżości fajnie też że zadbałeś o detale to “kuje” w oczy. Długo pracowałeś nad jego realizacją ?

  2. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest madrość, ktorej szukamy w naszym zyciu przez dlugi czas i dzięki wyszukiwarkom znajdujemy ją na takim blogu jak Twój :-).

  3. Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam się z Tobą w 100 i popieram zawarte poglądy w soposb pro-subiektywny 🙂 E. Zegadłowicz.

  4. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

  5. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *