Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Gaming Sprzęty

Konsola z zakrzywionym ekranem. czy to się sprawdzi?

Dziś z serii „czego jeszcze nie ma, a mogłoby być”, chcę przedstawić ciekawy koncept przenośnej konsoli do gier, zaprojektowanej przez firmę Design by beau, słynnej z realizacji innowacyjnych, nowoczesnych urządzeń.

Gry osiągnęły ważną rolę w dzisiejszym życiu. Grają mali, grają duzi, grają dziewczyny, chłopcy, kobiety i mężczyźni. Pokolenie graczy to ogromna liczba ludzi na całym świecie. Gry łączą, odstresowują, uczą i oczywiście dostarczają rozrywki. Co zrobić, by jeszcze ulepszyć ich odbiór? Zwłaszcza w podróży, gdy nie mamy dostępu do super komputera dla graczy?

Ekipa z Design by beau wpadła na fantastyczny pomysł udoskonalenia tradycyjnej przenośnej konsoli. Co ją wyróżnia od tych dostępnych na rynku? Przede wszystkim ZAKRZYWIONY ekran LED 1080p, który przyjmuje wymiary ekranu kinowego (oczywiście w odpowiednich proporcjach). Taki drobiazg, a całkiem może zmienić odbiór gry, wpłynąć na to, że gracz może zanurzyć się w środowisko i przestrzeń, w której toczy się przygoda.

Xgamer, bo tak projekt został nazwany, ma zakrzywiony nie tylko ekran ale też obudowę, ale w odwrotnym kierunku niż wyświetlacz. Pomiędzy nimi jest miejsce na panel, zawierający przyciski do sterowania.

Konsola jest wykonana z materiałów wysokiej klasy, doskonale dopracowanych pod względem technicznym i jakościowym. Elegancki wygląd powoduje, że naprawdę chce się ją wziąć do rąk 🙂 Zastanawiam się, czy na początku kwestia tego, że nie widzi się swoich palców,  może sprawiać trudność, ale wydaje mi się, że po kilku rozgrywkach już nie stanowi to problemu a dodatkowo nic nie rozprasza ekranu.

Oprócz samego designu, nowoczesnej konstrukcji i niesamowitego wyglądu, projektanci informują, że konsola jest wyposażona w fantastyczną kartę graficzną, stworzoną specjalnie z myślą o graczach (nasycone kolory, ostrość, odpowiednia jasność) oraz szybkie przetwarzanie informacji i obrazów. Projektanci zapewniają też obsługę obrazu 3D!

W grach istotnym czynnikiem jest dźwięk, na który ja osobiście zwracam dużą uwagę. Xgamer uwzględnia głośniki stereo, co powoduje, że każda eksplozja brzmi jak prawdziwa i wszystkie wystrzały, kroki czy inne elementy słuchowe można doświadczać niemalże z dwóch stron. Nie widzę na wizualach, czy zostało dodane wejście na słuchawki, ale myślę, że to element niezbędny.

Ze wszystkimi powyższymi funkcjami i ciekawym wyglądem konsola Xgamer wydaje się być idealnym urządzeniem przenośnym do gier, które spełnia prawie wszystkie potrzeby i oczekiwania prawdziwego gracza 🙂 Przyszłość nadchodzi!

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

8 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *