Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Sprzęty Telefony

Które aplikacje pomogą zrealizować noworoczne postanowienia?

Nic tak nie motywuje do działania jak Nowy Rok. Nagle wszyscy chcemy być zdrowsi, zrealizować swoje ambitne plany i marzenia oraz zmienić dotychczasowe życie. To czy rzeczywiście uda się zrealizować noworoczne postanowienia na 2016 zależy w dużej mierze od naszej siły woli i determinacji. Zawsze jednak możemy dać sobie pomóc za pomocą jednej z wielu przydatnych aplikacji na smartfona. W jakich obszarach możemy liczyć na wsparcie?

Rzucanie palenia

Jedno z najpopularniejszych noworocznych postanowień, o czym skutecznie przypominają nam nasilające się reklamy tabletek czy plastrów nikotynowych. Jak w odstawieniu tytoniu wspiera nas smartfon? W podobny sposób jak do treningów motywują aplikacje biegowe. Możemy stawiać sobie cele i otrzymywać nagrody i odznaki za ich zrealizowanie, aplikacja liczy ile pieniędzy zaoszczędzimy nie wydając na kolejną paczkę fajek, włączy odpowiedni alert gdy trzeba, wygeneruje wykres, wskaże wszystkie korzyści zdrowotne i pozwoli podzielić się tym wszystkim w mediach społecznościowych. Posiadacze telefonów Apple’a mogą skorzystać z Livestrong MyQuit Coach – Dare to Quite Smoking, na Androida dostępne są między innymi aplikacje Stop Smoking QuitNow! a na Windows Phone KickSmoking.

Szukanie drugiej połowy

Jeśli masz już dość ciągłych pytań od namolnych ciotek, dziadków i innych członków rodziny, którzy koniecznie chcą wiedzieć kiedy sobie wreszcie kogoś znajdziesz, nie chcesz znów spędzać Sylwestra samotnie lub po prostu mieć z kim pójść do kina czas, aby zacząć działać. Zamiast życzliwych koleżanek bawiących się w swatki czy speed daitingu lepiej skorzystać z aplikacji.

Propozycji dla singli nie brakuje, a prym wiedzie popularny Tinder. Warto jednak szukać także innych aplikacji ułatwiających znalezienie chłopaka lub dziewczyny i umówienie się na randkę. Wśród nich można wymienić na przykład BadooSympatię, która jest mobilną wersją portalusympatia.pl czy Zaadoptuj Faceta na iPhona.

Zmiana pracy

Wśród potencjalnych planów na Nowy Rok nie brakuje także aspiracji zawodowych. Chcemy więcej zarabiać, zdobyć kierownicze stanowisko, rozwijać się, awansować. Które aplikacje pomogą nam pchnąć do przodu swoja karierę i zmienić stanowisko na lepsze? Job Search to wyszukiwarka ofert pracy skonfigurowana z kontem na LinkedIn. Informuje o pojawianiu się nowych ofert dopasowanych do wymagań, umiejętności i doświadczenia.

Kolejna propozycja to Job Aware. Ta appka nie tylko umożliwia aplikowanie na róże stanowiska i proste wysyłanie dokumentów jak CV i list motywacyjny, ale także zarządzanie wszystkimi aplikacjami, efektywne śledzenie wszystkich etapów procesu rekrutacyjnego oraz nadawanie priorytetów – od wymarzonej pracy do tej zaledwie znośnej.

Ladders to aplikacja stawiająca na networking. Korzystając z niej można rekomendować na dane stanowisko nie tylko siebie, ale również swoich znajomych o odpowiednich kwalifikacjach. Mechanizm działa w dwie strony, więc sami również możemy być poleceni przez kogoś. Ostatnia przydatna appka to nie tyle wyszukiwarka ofert co opinii o różnych organizacjach pochodzących bezpośrednio od pracowników.

Korzystając z Glassdoor możemy dowiedzieć się jak firma jest oceniania, jaka panuje tam atmosfera i na jakie zarobki można liczyć. Przyda się przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną!

Aktywność sportowa

Kolejnym z popularnych postanowień na Nowy Rok jest chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, regularny ruch czy poprawienie swoich wyników sportowych. Wybór aplikacji wspierających sportowy tryb życia jest cała masa, ale dwa formalności warto tu wymienić legendarne Endomondo dla biegaczy, Strava Cycling dla rowerzystów oraz Workout Trainer wspierającą trening fitness.

Jak widać smartfon może być cennym sprzymierzeńcem w walce z własnymi słabościami i pomocą w realizacji ambitnych planów.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  3. Thank you, I have just been looking for information about this subject for a while and yours is the best I have came upon so far. However, what about the conclusion? Are you certain about the supply?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.