Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Dobra suszarka do włosów
Sprzęty Uroda

Dobra suszarka do włosów – TOP 6 cech pożądanych

Gdyby suszarkę wybierała moja żona, zwróciłaby z pewnością uwagę na design, lekkość czy to, że pasuje do koloru kafelków w łazience. Dla mnie suszarka musi spełniać swoje zadania – liczą się tylko konkrety! Na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę oraz co powinna mieć dobra suszarka do włosów?

Dobra suszarka do włosów – najważniejsza jest moc!

Podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń domowych im wartość jest wyższa, tym siła urządzenia większa. W praktyce oznacza to tyle, że urządzeniem o większej mocy po prostu szybciej wysuszymy włosy.  A to oznacza mniejszą kolejkę do łazienki lub mniej hałasów przy oglądaniu ulubionego programu w telewizji. Opisywany model dysponuje mocą 2200W, co stawia go wśród najsilniejszych na rynku. Oczywiście wadą modeli o dużej mocy są duże rozmiary, przez co pod względem wielkości taka suszarka nie może się równać modelom turystycznym ze składaną rączką. Ale dla faceta to nie problem!

Regulacja prędkości nadmuchu i temperatury musi być w dobrej suszarce do włosów

Jeśli potrzebujemy szybko wysuszyć włosy, wybierzemy najwyższą temperaturę, jeśli chodzi nam tylko o modelowanie fryzury, postawimy na niższą. Zawsze najlepiej jest, jeśli mamy kilka alternatywnych możliwości. To pozwala wybrać odpowiednią kombinację, dzięki której będziemy zadowoleni z szybkości suszenia, a przy tym nie zniszczymy wrażliwych włosów. Dobra suszarka do włosów Respectissim Instant Dry dysponuje 2 prędkościami i 3 wysokościami temperatury, co daje łącznie 6 różnych możliwości. Testując je, szybko przekonamy się, która najbardziej nam odpowiada.

Dobra suszarka do włosów a skuteczna jonizacja

Problem naelektryzowanych włosów po suszeniu przestaje istnieć! Specjalny generator wytwarza ujemne jony, które neutralizują ładunki dodatnie na włosach. Dzięki temu włosy stają się miękkie, nie elektryzują się podczas układania i łatwiej się je rozczesuje.

Nawiew zimnego powietrza

Kolejna bardzo przydatna funkcja. Zimne powietrze pozwala utrwalić fryzurę a także zmniejszyć potliwość włosów i skóry głowy.

Dobra suszarka do włosów posiada wymienne końcówki

Każda dobra suszarka do włosów powinna być wyposażona w dyfuzor oraz koncentrator. Dyfuzor to duża okrągła nakładka z plastikowymi wypustkami, przez które przechodzi ciepłe powietrze. Przyłożony podczas suszenia do głowy dyfuzor podnosi włosy u ich nasady, co daje efekt puszystości

Rozwiązanie dedykowane dla tych, którzy chcą zyskać większą objętość włosów. Koncentrator to wąska nasadka do modelowania, która zwiększa siłę nadmuchu i pomaga skupić strumień powietrza w jednym miejscu. Użycie koncentratora w połączeniu z dużą mocą urządzenia (2200W w modelu Respectissim Instant Dry) zapewnia bardzo efektywne suszenie nawet bardzo długich i gęstych włosów.

Skuteczna ochrona włosów

Szybkie suszenie i możliwość stylizacji włosów na różne sposoby to jedno. Niemniej ważna jest ich ochrona. Zastosowana w tym modelu funkcja RESPECT zapobiega uszkodzeniom powierzchni włosa podczas stylizacji domowych fryzur. Chroni włosy przed przesuszeniem i gwarantuje bezpieczną stylizację. Sprawia, że włosy są lśniące, miękkie i przede wszystkim zdrowe.

Postawienie na silniejszy, bardziej zaawansowany model suszarki to rozsądna decyzja. Lepiej zainwestować trochę większą kwotę (cena Respectissim Instant Dry  mieści się w przedziale do 150 zł) niż kupić najtańszy model i później wydawać dużo większe pieniądze na pielęgnację zniszczonych włosów. Poza tym dzięki wymiennym końcówkom i możliwości regulacji parametrów profesjonalnej suszarki staje się uniwersalna, a przez to odpowiednia dla wszystkich domowników – nie tylko kobiet, ale mężczyzn i dzieci. W dłuższej perspektywie to też oszczędność, jeśli możemy posługiwać się jednym urządzeniem, zamiast kupować inne dla każdego.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *