Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

programy edukacyjne dla dzieci
Dziecko

Programy edukacyjne dla dzieci – technologiczny prezent dla dziecka

Dawno dawno temu, kiedy wiodącym systemem operacyjnym był Windows 98, a 64 MB RAM wystarczało do prawidłowego funkcjonowania większości gier i aplikacji przekonywało się rodziców do tego, aby kupili komputer. Oczywiście pod pretekstem nauki, choć w praktyce chodziło o granie po nocach w Mortal Kombat, a nie programy edukacyjne dla dzieciZresztą w tamtych czasach aż tak dużego wybory pod tym względem nie bylo.

Programy edukacyjne dla dzieci są oczywistością w XXI w.

Świat szybko poszedł naprzód i dziś dzieci raczej korzystają z małych ekranów smartfonów i tabletów. Niemniej oferta programów edukacyjnych dostępnych na dużym ekranie laptopa wciąż może być atrakcyjna. A niewielkie wymagania sprzętowe pozwolą odpalić płytę nawet na starym pececie u babci. Pozwalają łatwiej zapamiętywać, czytać ze zrozumieniem, liczyć i wyciągać wnioski – jakie są najciekawsze programy edukacyjne dla dzieci?

TECHLAND Akademia Umysłu: Pamięć, Koncentracja, Szybkie Czytanie 2

Jaka jest wartość szybkiego czytania i ćwiczeń na pamięć i koncentrację chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Często dorośli decydują się na drogie kursy, które pozwolą zwiększyć ich potencjał w tym zakresie.  A przecież umysł należy gimnastykować już od dziecka – im wcześniej, tym lepiej. Programy edukacyjne dla dzieci od Techlandu świetnie sprawdzają się w tej roli i nadają się dla użytkowników w każdym wieku, za sprawą urozmaiconych zadań na 10 poziomach trudności. Mamy tutaj elektroniczne puzzle, ćwiczenia na zapamiętywanie imion, numerów telefonów i twarzy, a także piramidy słów, czytanie ze zrozumieniem czy znajdowanie ukrytych obiektów.

TECHLAND Socrates 123 Pak

Następna ciekawa propozycja od polskiego Techlandu. Zestaw zawiera właściwie 3 programy edukacyjne dla dzieci przeznaczone dla użytkowników od 2 do 12 lat. Mamy tutaj 101 różnych ćwiczeń, 102 zadania i 103 eksperymenty. Wśród nich znajdziemy między innymi labirynty, układanki, zadania matematyczne, dobieranie w pary czy rozpoznawanie kształtów i kolorów.

Programy edukacyjne dla dzieci – YOUNG DIGITAL PLANET EduROM – Matematyka – Kosmiczne pogotowie

O ile poprzedni program był bardzo uniwersalny, tutaj mamy do czynienia z programem bardzo konkretnym. O ile największym koszmarem z przedszkola jest leżakowanie oraz jedzenie marchewki z groszkiem i szpinaku, tak w przypadku nauki szkolnej trudno wskazać coś gorszego niż nauka matmy. Opisywany program, rekomendowany zresztą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczy obliczać procenty, pola powierzchni różnych figur, rozpoznawać i przeliczać różne jednostki miary i dokonywać obliczeń pieniężnych. Wszystko w bardziej przystępnej formie niż zdania z papierowego podręcznika. Zadania są dostosowane do umiejętności 12-13-latka, a ich rozwiązywaniu towarzyszy fabuła.

programy edukacyjne dla dzieci

Z grubsza chodzi o to, że pewien transportowiec przewożący na Ziemię rudy uranu nagle znika z radarów i niekontrolowany może spowodować katastrofę ekologiczną. Zadaniem użytkownika jest odnalezienie statku i zmiana jego kursu, a do tego niezbędne jest wykonanie rozmaitych obliczeń. No dobrze, Fallout 4 to może nie jest, ale wciąż bardziej przystępne niż książki z serii „I ty zostaniesz Pitagorasem”.

EDGARD Profesor Henry 6.0 – Słownictwo Poziom 1 and 2

W zestawieniu nie mogło zabraknąć programu/aplikacji do nauki języka obcego. Ta propozycja to kurs nastawiony przede wszystkim na naukę języka mówionego. Zawiera system inteligentnych powtórek oraz urozmaicone zadania sprzyjające zapamiętywaniu konkretnych zwrotów, w tym także często spotykanych idiomów, związków frazeologicznych czy specjalistycznego słownictwa. Wszystkie nagrania na potrzeby programu tworzono we współpracy z rodowitymi Brytyjczykami.

Programy edukacyjne dla dzieci SUPERMEMO Moje pierwsze słówka

Ostatni program w zestawieniu to dzieło Wydawnictwa PWN. Propozycja dla dzieci od lat 5 umożliwia poznanie podstawowych słów w 6 językach: polskim angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim. Przewodnikiem po programie jest sympatyczny smok Memo, który zachęca do nauki i w przystępny sposób objaśnia reguły zabawy. Smok rośnie w miarę jak dziecko uczy się i powtarza nowe słowa. Łącznie mamy do dyspozycji 200 ćwiczeń oraz 10 mini gier utrwalających zapamiętane słowa.

W przeciwieństwie do gier programy edukacyjne dla dzieci nigdy się nie starzeją, dlatego zawsze będą trafioną inwestycją. To dobrze, jeśli Mikołaj oprócz spełniania zachcianek czasami także zachęci do nauki przyczym jest to bardzo oryginalny prezent dla dziecka! Warto się zastanowić nad takim.

Skoro jesteśmy przy dzieciach to także należy im się nagroda! Taką nagrodą może być czekoladziarka, która zapewni wiele pszyności naszym pociechom!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *