Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Broda wygląd
Uroda

Top 5 aplikacji dla facetów, którzy dbają o swój wygląd

Daj mi swojego smartfona, a powiem Ci kim jesteś. To stwierdzenie coraz bardziej zyskuje na aktualności, bo telefon staje się coraz bardziej osobistym urządzeniem, a to za sprawą różnych aplikacji, które coraz więcej mówią o zainteresowaniach, nawykach i potrzebach użytkowników.

Kobiety zazwyczaj częściej korzystają z aplikacji modowych, związanych z dietą czy gotowaniem. A co można znaleźć u faceta? Poza Endomondo, programem telewizyjnym oraz Livesports istnieje wiele popularnych aplikacji idealnie skrojonych do potrzeb nowoczesnych mężczyzn.

Co facet powinien mieć w komórce, jeśli myśli nie tylko o sportowych rozrywkach i szybkim żarciu na mieście? Czas na krótki przegląd appek dla tych, którzy o siebie dbają.

Men’s hairstyles

Jeśli robisz czasami użytek z grzebienia (a może nawet odżywki do włosów?) i dopuszczasz do siebie możliwość posiadania innej fryzury niż na jeża, ta aplikacja jest dla Ciebie.

Korzystając z setek dostępnych możliwości możesz sprawdzić, czy będzie Ci do twarzy w nowym uczesaniu. Wystarczy załadować własne zdjęcie i dopasować do niego alternatywną fryzurę lub zarost. Bardzo pomocne, zanim zdecydujemy się na niepotrzebne zapuszczanie brody albo zmianę koloru włosów. Mając gotową wizualizację, wiemy, czego możemy się spodziewać. To niekończenie wielkie pole do inspiracji, jeśli zechcemy zmienić swój codzienny image.

Tie a Tie

Zastanawialiście się kiedyś, ilu facetów potrafi porządnie zawiązać krawat? Wbrew pozorom nie jest to bardzo liczne grono. Dlatego dobrze jest mieć do pomocy aplikację, która w prosty sposób – krok po kroku – pokaże, jak poradzić sobie z tym niewdzięcznym zadaniem.

A co jeśli jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy potrafią zawiązać krawat? Zawsze można się nauczyć robić to w inny sposób. Aplikacja zna 30 rodzajów węzłów o rozmaitym stopniu trudności, dopasowanych do różnych okazji. Tie a Tie nie jest wprawdzie dostępna w języku polskim, niemniej nawet w przypadku braku podstawowej znajomości angielskiego można sobie radzić korzystając z obrazków.

Cool Guy

Najlepsza aplikacja modowa dla mężczyzny. Program zna dokładnie zawartość Twojej szafy i ułatwia tworzenie różnych stylizacji. Gotowe zestawy można zapisywać w pamięci telefonu i odtwarzać w dowolnym momencie. Dodatkowo aplikacja pomoże w pakowaniu się w dłuższą podróż  oraz dokonaniu zakupów w sklepie internetowym.

Just 6 weeks

Aplikacje biegowe czy rowerowe to już właściwie standard. Jednak poza kondycją prawdziwy mężczyzna powinien także zadbać o muskulaturę, a w szczególności o mięśnie brzucha. Korzystając z tej aplikacji można wyrobić sobie solidny kaloryfer. Jak sama nazwa wskazuje – wystarczy 6 tygodni intensywnych ćwiczeń.

iMuscle 2

Coś dla tych, którzy nie zamierzają poprzestać na mięśniach brzucha. Jedna z najpopularniejszych aplikacji na Androida do treningu siłowego. Doskonale sprawdzi się także w rękach początkujących, ponieważ posiada proste wizualizacje graficzne pokazujące, w jaki sposób prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. Polecana przez instruktorów fitness oraz fizjoterapeutów.

Nie tylko poprawi formę i rzeźbę całego ciała, ale również pomoże pomyślnie przejść przez rehabilitację po kontuzji. Dbanie o swoje ciało, ubiór czy fryzurę to dla faceta żaden powód do wstydu. Wręcz przeciwnie. Dlatego jeśli na Twoim telefonie obok popularnych gier znajdują się przynajmniej 3 z wymienionych appek warto się tym chwalić.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

5 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele, skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *