Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Prezent technologiczny dla rodziny
Pomysły na prezent Sprzęty

Prezenty technologiczne dla całej rodziny – TOP 5

Nadchodzące święta to wyjątkowy czas, który spędzamy w rodzinnym gronie i w miłej atmosferze, zapominając o codziennych problemach czy różnicach zdań. To także okazja do uszczęśliwienia innych trafionymi prezentami technologicznymi. Wśród nich są te uniwersalne, które przydadzą się wszystkim domownikom. Na co zwrócić uwagę?

Prezent technologiczny – ekspres do kawy dobrym wyborem

Jeśli wiemy, że ktoś lubi kawę, a nie ma jeszcze w domu ekspresu gwiazdka to doskonała okazja, żeby zmienić ten stan rzeczy. Porcja pysznej aromatycznej kawy postawi na nogi każdego – męża, żonę, siostrę czy brata. A domowy ekspres wcale nie musi być tak kosztowny jak urządzenia, z których korzystają profesjonalni bariści. Prosty elegancki prezent technologiczny jakim jest ekspres przelewowy RUSSELL HOBBS Mono to koszt 129 zł.

Rownież fajnym wyborem jest ekspres do kawy Krups EA 880, który swoim designem, funkcjami oraz możliwościmi wyprzedza inne ekspresy.

Jeśli natomiast szukamy urządzenia jeszcze łatwiejszego w obsłudze, dobrą propozycją będzie ekspres na kapsułki. Na przykład popularny KRUPS Nespresso XN 2140. Ten model wyróżnia się ładnym designem, a dzięki swoim skromnym rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. W zestawie jest od razu 16 kapsułek, więc natychmiast możemy wypróbować różne smaki kawy. Zatem decydujecie się na taki prezent technologiczny?

Ramka cyfrowa jako prezent technologiczny

Kiedyś pod choinką mogliśmy znaleźć stylowy album na zdjęcia. W erze cyfrowej fotografii jego odpowiednikiem jest prezent technologiczny jako ramka cyfrowa do zdjęć. Urządzenie nie tylko pokazuje wybrane zdjęcia żony, męża czy dzieci, nie zbierając przy tym ton kurzu jak tradycyjne ramki, ale przyda się także, żeby w prosty sposób zaprezentować zdjęcia z wakacji bez konieczności wywoływania zdjęć czy podłączania rzutnika. Wystarczy zrzucić zdjęcia korzystając z czytnika kart.

Prosta 8-calowa ramka jak Hama Ultra-Slim to koszt około 200 zł. Możemy także zdecydować się na bardziej zaawansowany model z dodatkowymi funkcjami, na przykład ze wbudowaną stacją pogody.

Miernik energii elektrycznej na prezent technologiczny? Oczywiście, że tak!

Są tacy, którzy uwielbiają piękne przedmioty o nieokreślonej funkcji. W każdej rodzinie znajdą się jednak zwolennicy wyłącznie konkretnych przedmiotów o praktycznym zastosowaniu. Dobrą propozycją dla życiowych pragmatyków będzie na pewno miernik energii. Na temat oszczędzania energii powstało wiele internetowych poradników i świadomość w tej kwestii jest na pewno wyższa niż kilka lat temu – kupujemy energooszczędne żarówki lub oświetlenie LED, zawsze patrzymy na klasę energetyczną, zanim kupimy kolejne domowe urządzenie. Dlatego warto przyjrzeć się jakie żarówki do domu powinniśmy wybrać.

A jak sprawdzać, czy nasze działania przekładają się na realną oszczędność? Oprócz analizowania rachunków możemy także obserwować zużycie energii korzystając z miernika takiego jak Solight DT21. Większość osób woli bardziej praktyczne prezenty, a takim jest miernik.

Drukarka fotograficzna

Nasze zdjęcia coraz rzadziej z cyfrowych ekranów przenoszą się na papier. Konieczność odwiedzenia punktu fotograficznego skutecznie to utrudnia, bo zawsze znajdzie się wymówka, żeby pójść jednak innym razem, a dziadkowie wciąż narzekają, że nie mają już aktualnym zdjęć swoich wnuków. Dlatego jest to doskonała okazja na prezent technologiczny. By naszym dziadkom aktualizować nasze zdjęcia.

A co gdyby drukować wysokiej jakości zdjęcia u siebie w domu? No właśnie. Tutaj z pomocą przychodzi dobra drukarka fotograficzna Canon Selphy. Urządzenie pozwala drukować nie tylko z aparatów cyfrowych, ale również bezpośrednio ze smartfona dzięki technologii Wi-Fi i AirPrint.

Singstar lub JustDance na PS4

Masz już PS4? Świetnie. Jednak gra na konsoli to nie tylko zamykanie się we własnym pokoju ze słuchawkami na uszach i kolejna wielogodzinna sesja z wybraną strzelanką. Gra może być także tym, co łączy i zbliża całą rodzinę. Zamiast pytać, co w szkole można rzucić dziecku wyzwanie w Just Dance lub zabawić się w karaoke dzięki kultowemu SingStar. Na konsole nowej generacji będzie coraz więcej gier zachęcających do wspólnej zabawy. Już teraz Mikołaje mają w czym wybierać.

Prezenty technologiczne mogą z łatwością łączyć pokolenia i różne potrzeby członków rodziny, zamiast dzielić i akcentować różny poziom zaawansowania technologicznego. Wybierając właściwy prezent technologiczny, możemy uszczęśliwić więcej niż jedną osobę.

A wy jakie macie pomysły na technologiczne upominki, które przydadzą się w każdym domu? Albo macie jakiś pomyśl na idealny prezent dla mężczyzny?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *