Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Profesjonalny trymer do brody
Uroda

Profesjonalny trymer do brody – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wraz z modą na brodę i kilkudniowy zarost przyszło zapotrzebowanie na urządzenia, dzięki którym mężczyzna utrzyma swoją twarz w schludnym stanie. Na rynku pojawiają się nowe modele, wzbogacane o lasery, wyświetlacze LED oraz urządzenia wielofunkcyjne. To powoduje, że wybór jest szeroki, ale zarazem może stać się nie lada wyzwaniem. Na jakie parametry zwrócić uwagę, jak odnaleźć się w gąszczu oferty, by najlepiej dopasować produkt do twoich potrzeb? Oto krótki przewodnik, jak wybrać profesjonalny trymer do brody.

Tylko profesjonalny trymer do brody czy wielofunkcyjny?

To zasadnicze pytanie, które powinno pojawić się w twojej głowie przed jakimkolwiek zakupem. Jeśli chcesz strzyc tylko zarost na twarzy, wystarczy ci model z jedną nasadką i kilkunastoma poziomami długości strzyżenia.

Jeśli jednak myślisz o usuwaniu owłosienia w innych częściach ciała, najlepiej posłużą ci urządzenia wielofunkcyjne. Czyli takie z wymiennymi nasadkami, które umożliwią ci łatwe pozbycie się włosów z nosa lub uszu. W tym przypadku nieoceniony będzie profesjonalny trymer do brody wyposażony w 5 wymiennych końcówek. Urządzenie spełnia funkcję maszynki do strzyżenia włosów, trymera do brody, golarki elektrycznej meśkiej oraz precyzyjnego trymera do usuwania owłosienia z nosa i uszu.

Zasilanie

To niezwykle istotna rzecz, która w dużej mierze decyduje o komforcie użytkowania. Sprawdź dokładnie nie tylko to, jak długo pracuje urządzenie po naładowaniu, ale też ile czasu zajmuje pełne uzupełnienie akumulatora.

Najlepsze trymery mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Czyli takie, które pozwoli na strzyżenie bezprzewodowo (np. w podróży, kiedy nie masz dostępu do gniazdka), ale też np. wtedy, kiedy zapomnisz naładować akumulator (wówczas trymer będzie działał po prostu przez kabel). Jak rozpoznać najlepsze modele pod tym względem? Zasada jest prosta: im krótszy czas ładowania i im dłuższa praca po pełnym ładowaniu, tym lepiej.

Profesjonalny trymer do brody z wyświetlaczem czy bez?

Najnowocześniejsze trymery mają już podświetlane ekrany LED, na których widnieje kilka istotnych informacji. Z pewnością robią wrażenie i na pozór wydają się przydatnym elementem. Chociażby z tego powodu, że umożliwiają bardzo precyzyjne ustawienie długości (np. co milimetr). Ale z drugiej strony musisz pamiętać, że pobierają przez to więcej energii. Czy jest ci to absolutnie niezbędne, musisz ocenić sam. Jakąkolwiek decyzję podejmiesz pamiętaj, by wybrać taki trymer, który ma wskaźnik naładowania akumulatora.

Ostrza

Prym wiodą te, które samodzielnie się naoliwiają, są wykonane z tytanu lub stali nierdzewnej. Innymi słowy: nie boją się wody i są odporne na długotrwałe użytkowanie bez konieczności smarowania czy ostrzenia.

Jeśli wybierasz trymer do brody, zwróć uwagę na taki, który ma wąskie ostrza. Im węższe, tym lepsze, bo to gwarancja precyzyjnego strzyżenia. Z pewnością o wiele bardziej funkcjonalne są te modele, które mają kilkanaście ustawień długości strzyżenia (np. 18 poziomów co 4-5 milimetrów). Zwróć również uwagę, czy daną długość można zablokować. To tak na wszelki wypadek, gdybyś zapomniał i chciał znów wrócić do tego samego wyglądu sprzed kilku dni.

Przydatnym rozwiązaniem są również głowice z obustronnym, obracanym ostrzem. Na drugim końcu znajdują się malutkie ostrza, idealne do bardzo precyzyjnego strzyżenia na małych powierzchniach.

Profesjonalny trymer do brody z pojemnikiem na włosy?

Jeśli bardzo nie lubisz widoku porozrzucanych włosów na ramionach i w otoczeniu lustra, kup koniecznie taki model, który posiada system zasysania ściętego zarostu. Uczyni to strzyżenie schludnym i komfortowym. Zwróć również uwagę, czy pojemnik jest przeźroczysty lub posiada wskaźnik jego zapełnienia. Będziesz wtedy wiedział, kiedy należy go opróżnić.

Laserowy wskaźnik

Są już w sprzedaży modele, dzięki którym staranne strzyżenie ociera się o zegarmistrzowską precyzję. A to wszystko dzięki wiązce światła, która pada na twoją twarz wskazując ci, w którym miejscu przystawić trymer, by uzyskać możliwie największą precyzję strzyżenia. Laser to jednak funkcja, która znacząco podnosi cenę trymera.

Na koniec zwróć jeszcze uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze to, jak dobrze profesjonalony trymer do brody trzyma się w ręku i jaki poziom hałasu generuje. W tym celu najlepiej będzie, jak udasz się do sklepu i sprawdzisz to na własnych dłoniach i uszach. Z doświadczenia wiem, że głośne urządzenia trzymane kilka minut blisko ucha powodują później pewnego rodzaju dyskomfort. Wybieraj więc nie tylko takie, które mają kilkanaście poziomów długości, wskaźnik naładowania baterii oraz komorę na zarost, ale również ciche i funkcjonalne modele.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb proSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.

  2. Nie wiem czy wiesz ale tworzysz bardzo ciekawe i inspirujące treści. Trzymaj dalej tak wysoki poziom, a już wkrótce osiągniesz szczyty wyszukiwarek na topowe frazy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *