Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

oświetlenie tuneli
Sprzęty

Oświetlenie tuneli przyjazne mieszkańcom

Jednym z ważniejszych elementów projektowania i wykonania tuneli drogowych jest ich prawidłowe, trwałe oraz przyjazne dla użytkowników oświetlenie – https://renovis.pl/oferta/ciagi-komunikacyjne/tunele/. Wydawałoby się, że jest to najprostsza i niezbyt wymagająca część dużej, kosztownej i czasochłonnej inwestycji, a jednak to właśnie dobre oświetlenie ma znaczący wpływ na bezpieczne użytkowanie tuneli drogowych szczególnie o większych długościach. Długie tunele w znacznej części nie posiadają dostępu do naturalnego światła, dlatego wyposażenie ich w wydajne i dostatecznie jasne światła sztucznych lamp jest tak istotne.

Jakie aspekty są najważniejsze podczas projektowania i wykonania oświetlenia tuneli drogowych?

Prawidłowe oświetlenie tuneli znajdujących się w ciągach komunikacyjnych musi spełniać szereg bardzo istotnych parametrów, aby było przyjazne dla mieszkańców korzystających z tych odcinków drogowych, ale także powinno posiadać korzystne rozwiązania z punktu widzenia organów zarządzających nimi z ramienia władz samorządowych.

Dla użytkowników korzystających z tuneli drogowych najważniejsze jest ich stałe oświetlenie o każdej porze dnia, działające w sposób zapewniający im bezpieczne przejazdy. Na tych newralgicznych odcinkach obowiązują zaostrzone przepisy o ruchu drogowym, które nakazują przemieszczanie się bez zatrzymywania, zawracania oraz cofania. Każda ewentualna awaria pojazdu korzystającego z tunelu może stanowić poważgone zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego to właśnie prawidłowe oświetlenie tuneli jest tak ważne, aby kierowcy, a także osoby piesze w każdym miejscu miały bardzo dobrą widoczność.

Z punktu widzenia zarządców dróg, w tym tuneli, bardzo istotne są aspekty niezawodności zainstalowanego oświetlenia, jego bezawaryjność, a także jak najmniejsze koszty związane z jego eksploatacją. Tylko profesjonalnie zaprojektowane i wykonane zgodnie z najnowszymi technologiami oświetlenie tuneli.

oświetlenie tuneli

Jaki projekt oświetlenia tuneli jest obecnie najbardziej optymalny?

Zarządcy tunelami drogowymi, wymagającymi ciągłego świetlenia obecnie stawiają na wykonawców, którzy w swoich realizacjach wdrażają najnowsze technologie, jeśli chodzi o same punkty świetlne, ale także cały system zasilania. Całość instalacji oświetleniowej opiera się o innowacyjny system LED, który spełnia wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane wymagania.

Systemy LED są obecnie najlepszym sposobem na zapewnienie ciągłego, bezawaryjnego, energooszczędnego, a co najważniejsze przyjaznego dla mieszkańców, a także środowiska naturalnego oświetlenia długich tuneli drogowych.

W tego rodzaju systemie oświetleniowym wykorzystuje się wydajne i ekonomiczne naświetlacze, które generują światło przyjazne dla ludzkiego oka, a także najwyższej klasy zasilacze. Całość jest niezwykle energooszczędna oraz praktycznie bezawaryjna. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy remont dotyczący substancji tunelu jest trudnym przedsięwzięciem i powoduje okresowe wyłączenie z ruchu tego odcinka drogi lokalnej.

Zastosowanie energooszczędnego oświetlenia w biurze także przyniesie pozytywne skutki. Nie tylko zwiększy produktywność ale również dzięki odpowiedniemu oświetleniu dbamy o nasze zdrowie!

Oświetlenie tuneli – dlaczego energooszczędne systemy LED są bardzo dobrym rozwiązaniem?

Bezawaryjność oraz zapewnienie optymalnego oświetlenia dla tunelu są bardzo ważne, ale jego energooszczędność ma także kluczową rolę. Niskie zużycie energii elektrycznej przy oświetleniu o optymalnych parametrach powoduje o wiele niższe koszty jego eksploatacji. Jest to ważne zarówno dla organów zarządzających jak i dla mieszkańców, ponieważ zaoszczędzone kwoty można przeznaczyć na inny cel. Równie warte podkreślenia jest także samo oświetlenie. W wielu miejscach oświetlenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa mieszkańców. Wystarczy wziąć pod uwagę pasy drogowe. w takich sytuacjach oświetlenie przejść dla pieszych musi być wręcz doskonałe!

Dowiedz się więcej o zestawie głośnomówiącym do samochodu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *