Skończ z nudą w łazience. Nowoczesna kobieta powinna mieć elektroniczną szczoteczkę do zębów

Uwielbiamy ułatwiać sobie życie i otaczać się pięknymi, funkcjonalnymi przedmiotami. Wielbimy rzeczy, które z natury uosabiają prostotę i prezentują się rewelacyjnie w czterech ścianach naszego mieszkania. Kochamy nowoczesne roboty kuchenne, które same kręcą ciasto, podobają nam się dizajnerskie ekspresy, które parzą najlepszą na świecie kawę, a za szczoteczkę do zębów z ilością funkcji, która zawstydziłaby komputer najnowszej generacji każda z nas oddałaby… wiele.

Kiedy byłam małą dziewczynką elektryczna szczoteczka do zębów była dla mnie niespełnionym marzeniem. W zasadzie jeszcze do niedawna to marzenie nadal tkwiło na mojej mapie marzeń i tylko łut szczęścia sprawił, że w końcu ją mam, trzymam w dłoni i myję nią zęby. Nim jednak do tego doszło, zrobiłam solidny wywiad wśród moich znajomych i czytelniczek bloga. Teraz jestem mądrzejsza o liczne artykuły, które przeczytałam i anegdotki moich znajomych, które usłyszałam.

Szczoteczka elektryczna vs. szczoteczka „analogowa”

Mówiło się o nich – sprzęt dla leniwych, ot, włączasz, trzymasz, a ona robi wszystko za ciebie. Teraz mówi tak tylko moja mama, która z niewyjaśnionych przyczyn woli zwykłą, staromodną i oldskulową różową szczoteczkę do zębów. Elektryczne szczoteczki to doskonały symbol dbania o higienę w nowoczesnym wydaniu. W czasach, kiedy wszystko chcemy zrobić szybciej, nie tracąc przy tym na jakości ten niewielki sprzęt AGD zyskuje miano ideału, który łączy w sobie szybkość działania z ugruntowaną już pozycją urządzenia doskonałego jakościowo i wykonującego swoje zadanie na najwyższym poziomie. Dobra gatunkowo szczoteczka elektryczna zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego użytkownika, który już po pierwszym użyciu nie zamieni jej z powrotem na zwykłą.

Do niepodważalnych zalet szczoteczek elektrycznych należy czas szczotkowania – o wiele krótszy niż przy szczoteczce tradycyjnej, która w tej kwestii wypada naprawdę blado. Podczas minuty mycia zębów elektryczna szczoteczka wykonuje więcej ruchów niż nawet najbardziej wprawiona ręka, co sprawia, że mycie jamy ustnej jest dokładniejsze, ponadto ruchy i budowa szczoteczki elektrycznej pozwalają jej dotrzeć tam, gdzie zwykła szczoteczka dotrzeć nie ma możliwości. Poza tym jest bezkonkurencyjna przy masowaniu dziąseł, a jej dodatkowe funkcje – odmierzacz czasu mycia zębów, uchwyty na ścianę czy podgląd poziomu baterii tylko uprzyjemniają tę niezbędną czynność higieniczną. Co prawda nic nie jest prostsze od użytkowania tradycyjnej szczoteczki, ale i jej elektryczna wersja nie należy do zbyt skomplikowanych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szczoteczki elektrycznej?

Choć to niby bardzo łatwy w obsłudze sprzęt, warto znać jego podstawowe parametry, funkcje i sposoby działania, choćby po to, żeby nie kupić bubla w ładnym opakowaniu i zwiększyć efektywność jego funkcjonowania. Olbrzymie znaczenie ma prędkość i ilość ruchów, jakie wykonuje szczoteczka w przeciągu minuty. Im większa prędkość i więcej ruchów, tym dokładniej szczoteczka usuwa płytkę bakteryjną z zębów. Dzięki temu dwuminutowe szczotkowanie zębów będzie maksymalnie wykorzystane. Polecane szczoteczki do zębów wykonują około 40 tysięcy ruchów na minutę, (np. Szczoteczka ORAL-B Professional Care 1000) co, w porównaniu do 6 tysięcy uzyskiwanych za pomocą dłoni, jest rewelacyjnym wynikiem.

Równie ważne są personalne upodobania i przyzwyczajenia. Szczoteczki różnią się między sobą rodzajem główek, w zależności od potrzeby – wybielanie zębów, ich czyszczenie lub masowanie dziąseł. W czyszczeniu zębów pomocą mogą służyć też wskaźniki, które pokazują, jak dobrze i skutecznie myć zęby, jaki poziom ma bateria, czy siła nacisku jest odpowiednia.

Opinie zadowolonych klientek

Agata, blogerka, lat 34:

Długo wzbraniałam się przed kupieniem sobie elektrycznej szczoteczki do zębów, ale teraz cieszę się, że ją mam, dzięki namowom męża. Moja śliczna, różowa szczoteczka ORAL-B Pro 750 spełnia wszystkie moje oczekiwania i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Bateria trzyma nawet tydzień, sama szczoteczka myje zęby dokładnie, a jej design –  po prostu nie mogłam wybrać innej.

Kasia, przedstawicielka handlowa, lat 43:

W tej chwili mam soniczną szczoteczkę do zębów Philipsa i jestem z niej bardzo zadowolona. Co ja mogę powiedzieć oprócz tego, że uwielbiam się otaczać gadżetami i tak właśnie najpierw traktowałam elektryczną szczoteczkę do zębów? Teraz to jest po prostu element mojej codzienności i nie zastanawiam się nad jej zaletami i wadami – ona po prostu ze mną jest każdego dnia.

Współczesna kobieta jest odważna, samodzielna, zdeterminowana i wspaniała. Określa siebie mianem niezależnej i silnej, radzącej sobie w każdej sytuacji. Ta kobieta nie lubi nudy i stagnacji, a szarość eliminuje jednym ruchem ręki. Całe jej życie jest barwne i ciągle się zmienia. Współczesna kobieta otacza się nowoczesną technologią w każdej dziedzinie życia, nie tylko dlatego, że jest to modne, ale dlatego, że staromodne sprzęty nie spełniają jej oczekiwań. Bo jeśli można uzyskać 100% lepszy efekt trzy razy szybciej dzięki szczoteczce elektrycznej, to czy wybierzesz tradycyjną?

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *