Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Uroda

Jak dbać o sprzęt do pielęgnacji ciała?

Każdy z nas posiada różne urządzenia do codziennej pielęgnacji ciała i  każdy z nas korzysta z nich z różną częstotliwością, w zależności od indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Praktycznie każdy z nas ma od jednego do nawet kilkunastu takich sprzętów w domu, od suszarki do włosów, poprzez depilatory na szczoteczkach sonicznych kończąc. Każde z tych urządzeń powinno być odpowiednio czyszczone i konserwowane, żeby jak najdłużej można było z nich korzystać i żeby na długo pozostały ładne i lśniące.

Jak to zrobić? Przygotowaliśmy zestawienie najłatwiejszych propozycji czyszczenia sprzętów do pielęgnacji ciała. To nigdy nie było takie proste, jak teraz!

Lokówki i prostownice

Piękne i zadbane włosy, nieważne, czy proste czy falowane, bardzo trudno jest utrzymać. Cała masa środków takich jak szampony, odżywki, czy maseczki nie pomogą, jeśli niszczy się włosy brudną lokówką lub niedoczyszczoną prostownicą. Na jednej i drugiej, w miarę użytkowania, gromadzi się lakier do włosów, pianka, czy nawet farba ze świeżo pomalowanych włosów. Żeby nie niszczyć włosów, ale i nie spowodować zbyt szybkiego zużycia się urządzenia, trzeba je regularnie czyścić. Nowoczesne lokówki i prostownice wyprodukowane są z bardzo delikatnych materiałów, które można bardzo łatwo zarysować lub zniszczyć zbyt ostrymi gąbkami albo drażniącym środkami. Do ich czyszczenia tak naprawdę wystarczy użyć spirytusu na waciku. Dzięki alkoholowi rozpuszcza się nawet niewidoczny brud, a jednocześnie powłoka sprzętu zostaje zdezynfekowana i niezarysowana.

Depilatory

Depilator to jeden z najbardziej intymnych urządzeń, które może posiadać kobieta. Dbanie o niego jest szczególnie ważne ze względu na choroby skóry i zakażenia, które można złapać, jeśli będzie się używać źle wyczyszczonego depilatora. Do usunięcia włosów z depilatora najlepszy jest sprężony gaz, który kupić można w każdym większym supermarkecie lub sklepie ze sprzętem komputerowym. Dzięki niemu łatwo i szybko usunie się włoski, nawet te znajdujące się wewnątrz nakładki. Po usunięciu wszystkich włosków ostrza depilatora można również przetrzeć spirytusem, żeby usunąć kurz i inne drobne zanieczyszczenia, których nie usunął gaz, a także zdezynfekować urządzenie.

Maszynki do golenia

Mężczyźni również korzystają z dobrodziejstwa technologicznego do codziennej higieny. Ich ulubionym sprzętem jest elektryczna maszynka do golenia, której używają praktycznie codziennie. Dbanie o nią jest tym bardziej istotne, że włosy pozostawione w środku zmniejszają jej efektywność i mogą powodować podrażnienia skóry. W przypadku elektrycznej maszynki do golenia należy ją rozebrać i starannie usunąć wszystkie włosy – nada się do tego sprężony gaz albo (po prostu) woda. Przyda się również specjalistyczny zestaw środków do czyszczenia maszynek przeznaczonych do konkretnego rodzaju maszynki (z przystosowanym do tego pędzelkiem i olejkiem).

Soniczne szczoteczki do zębów

Na szczoteczkach do zębów gromadzi się bardzo dużo zarazków, a więc ich regularne czyszczenie jest bardzo ważne i jak najbardziej wskazane. Po każdym użyciu szczoteczki należy ją wypłukać w gorącej wodzie, a raz na jakiś czas zalać wrzątkiem, żeby zabić gromadzące się na niej bakterie. W przypadku szczoteczek do zębów raczej nie powinno się stosować środków czyszczących, chyba, że są do tego specjalistyczne przygotowane. Szczoteczki do zębów muszą przede wszystkim naturalnie wyschnąć, dzięki czemu nie rozwijają się kultury bakterii.

Każdy sprzęt elektroniczny musi być odpowiednio konserwowany, żeby mógł działać bez zakłóceń i kłopotów przez wiele lat. Na każde urządzenie ma się inny sposób, dobrze jest jednak zapoznać się z zaleceniami producenta, bo te są najbardziej optymalne i najskuteczniejsze. Na sprzęt do pielęgnacji ciała należy zwrócić szczególną uwagę, że względu na fakt, iż zanieczyszczone, brudne urządzenia mogą wyrządzić nam krzywdę lub spowodować wiele nieprzyjemnych chorób. Ich odpowiednia konserwacja powinna być robiona przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie.

Oprócz czyszczenia i konserwacji sprzętu ważne jest także jego przechowywanie. Jak każdy sprzęt elektryczny, tak i ten do pielęgnacji ciała nie przepada za wilgotnym środowiskiem oraz skrajnymi, zbyt wysokimi i niskimi temperaturami. Dobrze przechowywany nie ucierpi również w urazach mechanicznych (np. upadek), gdyż rzadziej będzie do nich dochodziło.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologicznie.pl – Napisany przez autora bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.