Technologicznie

Ciekawostki z Tech świata

Uroda

Sprawdź z opaską monitorującą, czy jesteś odwodniony!

Czy jesteś w stanie określić, ile litrów płynów powinieneś przyjmować w ciągu doby? Nie jest to łatwe! Szczególnie, że w zależności od trybu życia, będzie to zupełnie inna wartość. Z pomocą przyjdzie LVL – innowacyjna opaska monitorująca poziom odwodnienia organizmu!

Nawadnianie organizmu

Większość z nas nie nawadnia organizmu tak jak należy. A nie dostarczając sobie odpowiedniej ilości płynów, możemy doprowadzić do odwodnienia, które jest groźne dla zdrowia. Prowadzi między innymi do spadku koncentracji, zaburzeń snu, drażliwości, migren czy przemęczenia. Może również powodować obniżenie funkcji poznawczych czy wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

LVL – opaska monitorująca

Problemem zainteresował się Dustin Freckleton, który wraz z zespołem stworzył LVL – opaskę monitorującą poziom odwodnienia organizmu. W porównaniu do tradycyjnych opasek monitorujących, które wykorzystują światło zielone, LVL używa światła czerwonego (bliskiego podczerwieni). Pozwala ono monitorować poziom odwodnienia oraz tętno… w tym samym czasie! Czerwony czujnik światła mierzy ciało niemal 10 razy głębiej niż światło zielone, co dostarcza bardziej precyzyjnych danych.

Opaska LVL ma nie tylko na bieżąco monitorować aktywności, sen, nastrój czy tętno, ale przede wszystkim jej zadaniem będzie dostarczenie informacji o stopniu nawodnienia organizmu. Zmierzy także stopień pocenia się, czyli tempa utraty wody. Ta prosta funkcja pozwoli kontrolować poziom nawodnienia, dzięki czemu łatwiej będzie nam poprawić stan zdrowia i dbać o dobre samopoczucie.

Opaska będzie doskonałym gadżetem dla sportowców. Pozwoli poprawić jakość treningu, ponieważ dostarczy danych, które mogą okazać się pomocne w zwiększeniu jego efektywność. W jaki sposób? Jednocześnie dokona pomiaru aktywności sportowej oraz przeanalizuje skład wody w ciele. Następnie poinformuje właściciela, ile powinien wypić, by osiągnąć lepsze rezultaty. Jak wszyscy wiemy, wraz ze wzrostem aktywności ruchowej oraz temperatury otoczenia należy pić więcej. Jak dużo? Podpowie nam LVL!

Jestem bardzo ciekawa tego projektu. Ponieważ często zapominam o odpowiednim nawodnieniu organizmu, co odbija się zarówno na pracy umysłowej jak i aktywności fizycznej, z niecierpliwością czekam na premierę urządzenia. Mam jedynie nadzieje, że nie zostanie ono wrzucone do jednego worka ze zwykłymi opaskami trakującymi aktywność.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *