Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Uzdatnianie powietrza
Przewodnik po technologii Sprzęty

Urządzenia uzdatniające powietrze. Przewodnik!

Jakie są najlepsze i najszybsze sposoby na uzdatnianie powietrza?

Uzdatnianie powietrza w domu

Żyjemy w takich czasach, w których świeże, czyste powietrze znaleźć można jedynie w naprawdę dzikich ostępach. W miejscach, w których rzadko, albo nawet nigdy nie pojawia się człowiek. W miejscach nieskalanych ludzką stopą. Na prawdziwych odludziach, gdzie natura nie ma pojęcia co to zanieczyszczone powietrze czy smog. Współczesność, oprócz nowoczesnych technologii, przynosi światu i ludzkości coraz większe zanieczyszczenie powietrza. Człowiek walczy z nim jak może, nie zawsze jest to jednak uczciwa walka. Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby chociaż w minimalnym stopniu zwyciężyć z wrogiem i przynajmniej we własnym mieszkaniu zapewnić sobie więcej zdrowia, dzięki czystszemu i oczyszczonemu powietrzu. A wszystko dzięki nowoczesności właśnie, która sama w sobie wcale nie zła, a wręcz przeciwnie – pomaga człowiekowi w wydajniejszym i bardziej komfortowym życiu.

Każdy z nas pragnie żyć i mieszkać w przyjemnym miejscu. Dzisiaj, za sprawą świetnych urządzeń, jesteśmy w stanie zapewnić sobie przynajmniej minimum świeżego i czystego powietrza. Sprawdźmy zatem, które z nich są najlepszym wyborem! Prostota równa się komfort, zwłaszcza w kuchni.

Najlepszym przyjacielem każdej kucharki wcale nie jest książka kucharska. Ani nawet wysokiej klasy lodówka czy kuchenka. Najlepszym przyjacielem każdej gospodyni domowej jest dobrej jakości okap, dzięki któremu nawet woń przypalonej pieczeni nie rozniesie się po całym mieszkaniu, a zostanie pochłonięta przez wyciąg. Dzięki temu urządzeniu nie musimy już wąchać przez trzy dni zapachów z niedzielnego obiadu, za to będziemy czyste powietrze i o wiele mniej tłustego, wszędzie osadzającego się kurzu, bo usuwa też nadmiar wilgoci powstałej podczas gotowania.

Uzdatnianie powietrza – nawilżaj powietrze!

Jedną z największych zmor sezonu grzewczego jest suche powietrze. Skutki nadmiernego kontaktu z tą nieprzyjemną formą jest swędząca skóra, suche śluzówki, co może przyczyniać się do poważniejszych schorzeń, takich jak infekcje dróg oddechowych. Mieszkanie, w którym wilgoć nie przekracza 40% powinno być nawilżane, zwłaszcza, jeśli przebywają w nim małe dzieci. W ich pokoju zwykle mokry ręcznik zarzucony na kaloryfer nie wystarczy, a w ruch musi pójść nawilżacz elektryczny z prawdziwego zdarzenia. Wymienić można trzy rodzaje takich nawilżaczy – ewaporacyjne, parowe oraz ultradźwiękowe. Jaki będzie najlepszy dla dzieci? Rodzice najczęściej wybierają te ultradźwiękowe, na przykład pięknie prezentujący się nawilżacz powietrza Beaba Pastal Blue.

Jest cichy, bezpieczny, wydajny i ekonomiczny. Dobry nawilżacz powietrza ultradźwiękowy rozbija cząsteczki wody i wytwarza delikatną mgiełkę. Nawilżacze parowe działają na zasadzie czajnika, który podgrzewa wodę, wytwarzając gorącą parę, a ewaporacyjne odparowują wodę z filtra, którą następnie rozprowadzają z użyciem wiatraczka.

Oczyszczaj powietrze!

Kolejną bardzo ważną sprawą, zwłaszcza w miejscach, w których mieszka alergik jest oczyszczanie powietrza z roztoczy, bakterii i innych alergenów nasilających nieprzyjemne schorzenia. Do tego zadania służą oczyszczacze, które eliminują z powietrza niepotrzebne i szkodliwe rzeczy. Dobry oczyszczacz usunie nawet do 97% cząstek z powietrza, a także zapachy i dym. Wybór dobrego sprzętu do oczyszczania powietrza jest nie lada zagwozdką. Musi on mieć dobry układ filtracyjny z filtrami zaporowymi i elektrostatycznymi, jak również być odpowiednio dopasowany do konkretnej przestrzeni i wydajny. Jego ważną zaletą jest także poziom głośności, który wytwarza podczas pracy, im cichszy tym lepiej. Warto wziąć pod uwagę zakup dobrego i polecanego sprzętu, na przykład Oczyszczacza AIRFREE P80.

Uzdatnianie powietrza – klimatyzacja w mieszkaniu

Biorąc pod uwagę coraz bardziej gorące lato coraz więcej osób decyduje się na instalowanie w domach i mieszkaniach klimatyzatorów na lato. Kiedy na zewnątrz panuje nieznośna duchota i ponad 30 stopni w cieniu, nie ma nic przyjemniejszego, niż rozkoszowanie się zimnym i czystym powietrzem z klimatyzacji. Już nie musimy uciekać do samochodu, żeby nacieszyć się chwilą przyjemności w klimatyzowanym aucie, bo ten sam efekt możemy uzyskać dzięki urządzeniu zainstalowanemu w mieszkaniu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są klimatyzatory przenośne, które możemy postawić w wybranym przez siebie miejscu. To niewielkie sprzęty, które spełniają swoje podstawowe zadanie, na przykład Klimatyzator przenośny ELECTROLUX EXP09HN1W6.

Uzdatnianie powietrza, którym codziennie oddychamy jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Świeże i czyste powietrze w mieszkaniu czasami działa lepiej, niż wakacje, poprawia jakość naszego życia i świetnie działa na nasz wygląd, pozytywnie wpływając na przykład na skórę. Biorąc pod uwagę fakt, że czasami powietrze w naszych mieszkaniach jest bardziej zanieczyszczone, niż to na zewnątrz, warto zadbać o poprawę jego jakości, wybierają produkt, który nam w tym pomoże.

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

9 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

  2. Doceniam Twoje poglady, często tutaj bywam, serwerem proxy często się nakrywam, Czytam wiele postów, myślę, kontempluję, Twojego bloga nad wyraz szanuję 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *