Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Aplikacje dla kobiet
Lifestyle Przewodnik po technologii Telefony

Aplikacje dla kobiet. Czyli w co wyposażyć smartfon kobiety?

Smartfony już dawno przestały służyć nam wyłącznie do kontaktowania się ze światem. Telefon, aparat, kalkulator czy korzystanie z Internetu to już standard, który smartfon po prostu musi nam zagwarantować. Aplikacje dla kobiet bądź mężczyzn to teraz ich era. Smartfon zastępuje nam książkę kucharską i kalendarzyk menstruacyjny, w kilka sekund powie nam co to za piosenka, którą aktualnie słyszymy albo… zmierzy nasz puls. Przyjrzyjmy się jakie aplikacje dla kobiet są wybierane najczęściej przez je same.

Aplikacje dla kobiet – TOP 5

  1. Aplikacja Mój kalendarzyk – przesłodki kotek przypomni nam o zbliżającym się lub spóźniającym się okresie. Na podstawie wprowadzanych co miesiąc danych wyliczy nasze dni płodne i niepłodne, a nawet przewidzi prawdopodobieństwo bólu głowy związanego z PSM-em. Niesamowicie rozbudowana aplikacja dla kobiet, niesamowicie przydatna podczas planowania ciąży bądź stosowania naturalnej antykoncepcji.
  2. Aplikacja Przepisy.pl – nie masz pomysłu na obiad? Masz ochotę na coś słodkiego? Zajrzyj do aplikacji dla kobiet stworzonej przez Knorr i … przepadnij. Wybieraj spośród kilku tysięcy dań i przekąsek, przygotuj imprezę zgodnie z kuchnią z określonego zakątka świata albo zasugeruj się codziennie nowym menu dnia. Po zalogowaniu do aplikacji możesz tworzyć własne przepisy, zapamiętywać te, które przypadły Ci do gustu albo skanować kody produktów Knorr, otrzymując kompletne dane o kaloryczności i sposoby podania. A jeśli masz nadmiar czasu, zajrzyj do zakładki blog i karm swoje oczy pysznościami tego świata.
  3. Aplikacja Shazam – wchodzisz do sklepu, w ucho wpada Ci piosenka. Próbujesz zapamiętać słowa. Wpiszesz później do wyszukiwarki to może ją odnajdziesz. Głupio Ci zapytać ekspedientki. A jeśli się już na to zdobędziesz często nic to nie daje, bo dziewczyna nie ma bladego pojęcia czego słuchacie. Zanim wrócisz do domu zapominasz połowę słów, które wyłapałaś i… fantastyczna piosenka pozostaje tylko wspomnieniem. Tak było do czasów smartfonów i wynalazku, jakim jest Shazam. Nie pytaj mnie jak działa. Nie mam pojęcia. Wiem natomiast, że gdybym miała przyznać jakiejś aplikacji dla kobiet i nie tylko, Nobla, bez wahania byłaby nią Shazam. Już po kilku sekundach wyświetla Ci tytuł, album, wykonawcę i bezpośredni link do Youtube’a, zapamiętuje w „ostatnio wyszukiwanych” i pokazuje słowa piosenki. Fantastyczna aplikacja dla każdego!
  4. Aplikacja SplenDO – spotkanie, rachunek do zapłacenia, urodziny. O wszystkim przypomni Ci SplenDO. Nawet może się przydać jako aplikacja do pracy, by nam o czymś przypomnieć. Kładąc się spać zawsze włączam apkę i zapisuję wszystko to, czego nie zdążyłam wykonać danego dnia. Grupuję w kategorie, ustawiam przypomnienia. Później jednym kliknięciem „odhaczykowuję” to, co udało mi się zrobić. Niesamowicie pomocna aplikacja dla kobiet. Szczególnie jeśli masz grafik napięty do granic wytrzymałości i trudno Ci zapanować nad wszystkimi zadaniami. Czym się różni od zwykłego kalendarza? Przede wszystkim tym, że po włączeniu aplikacji pojawia Ci się długa lista zadań podzielona na kategorie. Zadania niewykonane w terminie są oznaczone na czerwono, a aplikacja systematycznie przypomina Ci o zaległościach. Dla mnie bomba!
  5. Aplikacja SHealth – odkryłam ją niedawno i… zakochałam się. Aplikacja dla kobiet i mężczyzn – dla każdego analizuje jakość i długość twojego snu, poziom stresu, zlicza ilość kroków, pilnuje Twojej diety, a nawet zamienia się w Twojego osobistego trenera. Kiedy wybierasz się na przejażdżkę rowerową, włączasz odpowiedni tryb, a aplikacja zapisuje za Ciebie pokonaną trasę, ilość spalonych kalorii umilając Ci czas specjalnie dobraną muzyką. W wyższych modelach smartfonów SHealth zmierzy nawet Twój puls! Chyba łatwiej byłoby mi powiedzieć czego ta aplikacja nie robi. A nie robi za Ciebie tylko jednego – nie podejmie za Ciebie decyzji. Ale z jej pomocą będzie Ci o wiele łatwiej przestawić się na zdrowy tryb życia.

Podsumowanie

Aplikacje dla kobiet, które sprawdzą się na damskim smartfonie jest o wiele więcej. Przedstawione powyżej stanowią zestaw uniwersalny, który przyda się każdej z nas. Zaoszczędzą masę naszego czasu, zmobilizują do działania i uporządkują nasze życie. Thank God for aplikacje mobilne na smartfony! Jak np. aplikacje do podróżowania na wakacjach. Coraz częściej też są używane aplikacje drogowe – czyli najpopularniejsze aplikacje dla kierowrców.

Dowiedz się więcej o technologii ubieralnej.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *