Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Konferencja WWDC
Komputery i tablety

Konferencja WWDC 2016 – Apple zaprezentowało iOS 10 i macOS Sierra

Wczoraj wieczorem w San Francisco rozpoczęła się konferencja WWDC, której pierwszym punktem była prezentacja nowych systemów – watchOS 3, tvOS 10, iOS 10 i macOS Sierra. Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie najważniejszych nowości.

Co przyniosła konferencja WWDC w 2016 roku?

Nowa wersja systemu watchOS przyniesie użytkownikom możliwość szybkiego przełączania się między aplikacjami. Ponadto Apple zaimplementowało w swoim oprogramowaniu dla zegarka Apple Watch nowe tarcze oraz kolekcje, a także odświeżyło wygląd kilku programów. W watchOS 3 pojawią się również funkcje mierzenia aktywności dla osób na wózkach, a także specjalny program pomagający w medytacji.

Największe zmiany, jakie przynosi kolejna odsłona tvOS, są związane z aplikacją Remote dla iPhone’a. Zyskała ona nowy wygląd oraz wsparcie dla Siri. Ponadto warto wspomnieć, że użytkownicy urządzeń Apple TV 4G będą mogli w szybki sposób logować się do wybranych serwisów, a także korzystać z ciemnej wersji interfejsu oprogramowania.

System OS X powrócił do swojej pierwotnej nazwy – macOS. Sierra – bo tak nazywa się jego nowa odsłona – otrzymała asystenta Siri, wspólny schowek z urządzeniami z iOS, a także opcję szybkiego odblokowywania komputera, jeżeli mamy na ręku zegarek Apple Watch. Ciekawą funkcją jest również przenoszenie nieużywanych plików do chmury, co zwolni miejsce na dysku komputera. Warto również wspomnieć o odświeżonej wersji iTunes i Apple Music, a także aplikacji Zdjęcia i Wiadomości.

Nowe rozwiązania w Apple

Podobnie jak w przypadku systemu operacyjnego Apple macOS Sierra, tak i iOS przyniesie nową wersję usługi Apple Music, Zdjęcia i Wiadomości. Konferencja WWDC ukazała nowe funkcje i nowy interfejs powinny przypaść wielu użytkownikom do gustu. Poza tym Apple wprowadziło bardziej interaktywne powiadomienia, możliwość budzenia telefonu przez podniesienie go, usuwania wielu programów systemowych, aplikację Dom do automatyki domowej, rozszerzone funkcje 3D Touch oraz dodatkowe możliwości programu Mapy.

Warto na koniec dodać, że ostatnią z zaprezentowanych nowości na konferencji WWDC jest program Swift Playground dla iPada. Został on przygotowany przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży. Pomoże on w nauce oprogramowania oraz zrozumieniu języka Swift.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *