Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Noworoczne postanowienia z aplikacjami
Lifestyle Telefony

Wybieramy aplikacje pomocne w realizacji postanowień noworocznych!

Początek roku to czas planów i postanowień różnego typu. Od tych całkiem drobnych, których wprowadzenie zawsze odkładaliśmy na później, po te całkiem sporego kalibru, dotyczące istotnych zmian w naszym stylu życia. Nieważne, jak dokładnie brzmi noworoczne postanowienia – w realizacji większości z nich pomogą nam aplikacje mobilne. Czas na krótki przegląd!

Aplikacja LOSE IT do noworocznych postanowień

Zrzucenie zbędnych kilogramów to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Początek nowego roku to okazja, by ambitne plany przełożyć na realne działanie. Aplikacja Lose it oferuje bardzo konkretną pomoc w noworocznych postanowieniach. Łatwiej z nią pilnować tego, co jemy, ustalać plany posiłków. Co więcej, bardzo ciekawą jej funkcjonalnością jest robienie zdjęć posiłków, na podstawie których aplikacja przelicza spożywane przez nas kalorie. Wprawdzie akurat ta funkcjonalność jest ciągle w fazie testów, ich wyniki są jednak obiecujące – kaloryczność posiłków jest dobrze oszacowywana.

Aplikacja BOOKOUT a noworoczne postanowienia

Było coś dla ciała, czas na coś dla ducha! Jednym z ważniejszych noworocznych postanowień bądź wyzwań jest czytanie większej liczby książek. Aplikacja Bookout pozwala w łatwy sposób śledzić listę lektur i sprawdzać, jak wywiązujemy się z naszego postanowienia noworocznego. Możemy sobie stworzyć listę książek na kindle i relaksować się czytając to, co nas interesuje.

Możliwe jest ustawienie naszego celu w liczbie przeczytanych pozycji albo w czasie poświęconym na czytanie. Bookout oferuje kilka ciekawych funkcji – przykładowo, znając nasze nawyki związane z czytaniem, może oszacować, kiedy skończymy czytać aktualnie pochłanianą przez nas lekturę. Bywa to pomocne choćby przy planowaniu kolejnych zakupów książkowych.

Aplikacja SIMPLE HABITS

Aplikacja dla osób, których postanowieniem noworocznym na 2017 jest…zrelaksowanie się i nabranie dystansu. Wcale nie takie nietypowe postanowienie, jak na nasze zabiegane czasy! Appka ma nas skłonić do poświęcania każdego dnia pięciu minut na medytację. Co więcej, nie trzeba tego czasu specjalnie szukać w napiętym grafiku: aplikacja oferuje pomoc w medytacji, której można się oddawać w różnych sytuacjach – na spacerze, podczas jazdy autobusem, czy przed pójściem spać. Dzięki regularnemu z niej korzystaniu, jak zapewniają twórcy, obniżymy sobie poziom stresu, będziemy lepiej spać i wzrośnie nasza satysfakcja z życia.

Aplikacja 1PASSWORD – noworoczne postanowienia

Bezpieczne korzystanie z internetu jest niezwykle ważne, a pozbycie się w końcu haseł, które składają się z imienia naszego psa z dodaną na końcu cyfrą 1, to oznaka pewnej dojrzałości. Dobrze się za to zabrać w nowym roku! Aplikacja pomaga wygenerować trudne hasła, a także – przechowuje je wszystkie w bezpiecznym miejscu, do którego dostęp zabezpieczony jest…jednym hasłem – stąd też nazwa aplikacji. Noworoczne postanowienia będą bardziej bezpieczne.

Noworoczne postanowienia - zmiana haseł za pomocą aplikacji

Aplikacja STREAKS – noworoczne postanowienia

Jedna aplikacja, która pozwoli dokonać wielu całkiem drobnych zmian w naszym życiu. Ot, choćby pić więcej wody w ciągu dnia. Wystarczy, że wybierzemy zadania, które chcemy realizować, a aplikacja będzie pilnowała ich regularności. Codziennie ustawiamy do sześciu drobnych zadań na dany dzień, a potem je odhaczamy. Proste? Proste! Ale dobrze, że łatwo dostępne i zawsze przy nas. Wyrabianie nawyków to proces – a ta aplikacja z pewnością w tym pomoże!

Zmiany na lepsze to ciężka praca i żadna aplikacja nie zrobi tego za nas. Skoro jednak istnieje szeroki wachlarz rozwiązań, które zmiany choć trochę ułatwiają, koniecznie warto z nich skorzystać! A Ty, jakie sobie postawiłeś noworoczne postanowienia?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

7 KOMENTARZY

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele, skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *