Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Urządzenia do koktajli
Kuchnia

Urządzenia do koktajli – wybieramy najlepsze!

Zdrowe, dodające energii koktajle, powinny być ważnym punktem w zimowym jadłospisie. Gdy wstajemy rano, a za oknem jeszcze mrok, energetyczny koktajl rozbudzi nas i sprawi, że zaczniemy nowy dzień z uśmiechem i dynamizmem. Do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu. Jakie urządzenia do koktajli sprawdzą się najlepiej?

Aby móc samemu przygotowywać pyszne napoje pełne witamin, warto zaopatrzyć się w kilka urządzeń, które ułatwią ich przygotowanie. Na dłuższą metę – to zdecydowanie bardziej opłacalna inwestycja, niż poleganie na gotowych koktajlach za kilkanaście złotych za kubek. Jakie urządzenia do koktajli warto wziąć pod uwagę, by móc cieszyć się świeżymi koktajlami każdego ranka oraz jakie powinny posiadać parametry?

1. Urządzenia do koktajli to tylko z blenderem

Niby sprawa oczywista – bo większość koktajli można przygotować, blendując ze sobą kilka składników. Poza tym – blender przyda się do wielu innych zastosowań – to jedno z najbardziej uniwersalnych kuchennych narzędzi!

Wracając jednak do koktajli: jeśli chcemy je przygotowywać przy pomocy blendera, warto wybrać taki z wymiennymi ostrzami. Wpływa to bowiem na strukturę blendowanych produktów – niektóre ostrza mogą rozdrabniać składniki na zbyt gęstą papkę, którą wcale niełatwo jest wypić. Nasza propozycja to: PHILIPS HR1672/90.

2. A może koktajler?

Urządzenie do koktajli – koktajler – jak sama nazwa wskazuje, stworzone do tego, by przygotowywać aromatyczne koktajle i smoothies. Przygotowanie odżywczego napoju na bazie ulubionych owoców, z takim urządzeniem zajmuje tylko kilka chwil! Koktajlery mają często różne prędkości blendowania, co pozwala kontrolować stopień rozdrobnienia składników. Dodatkowo, na przykład KENWOOD AGD BL 237 Xtract 3w1 ma funkcję pracy pulsacyjnej, która przekłada się na idealną konsystencję gotowego koktajlu.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie koktajlerów. Wiele z nich oferuje bidon, dzięki któremu będzie można zabrać przygotowany koktajl na trening albo do pracy, a także – młynek, który posieka i zmieli twarde składniki lub zioła, dodające koktajlom wspaniałego, świeżego aromatu.

3. Wyciskarka do owoców jako uniwersalne urządzenia do koktajli

Dużo koktajli możemy przygotować na bazie soku – to zwłaszcza propozycja dla osób, które wolą tego typu pyszności o bardziej płynnej konsystencji. Stąd – dobra wyciskarka do owoców jest idealnym rozwiązaniem. Warto zwrócić dokładną uwagę na jej konstrukcję – wybierając wolnoobrotową wyciskarkę, mamy bowiem pewność, że w soku znajdą się wszystkie substancje odżywcze zawarte w owocach.

Niektóre wyciskarki, jak TEFAL Infiny Press Revolution ZC500H38, mają dodatki, pozwalające wyciskać w tym samym czasie sok z kilku składników – wszystko po to, by smaki lepiej się łączyły.

4. Sokowirówka – prosto i skutecznie

To prostszy i zazwyczaj tańszy sposób na sok niż wyciskarka. Nie znaczy oczywiście, że gorszy! Przygotowanie soku z pomocą tego urządzenia jest banalnie proste. W sokowirówkach z dużymi otworami, możemy przygotowywać sok od razu z całego warzywa lub owocu. A mając na uwadze moc silnika – sprzęt bez problemu poradzi sobie nawet z twardymi sztukami.

Niektóre sokowirówki oferują dodatkowe akcesoria – na przykład do wyciskania cytrusów. Dzięki temu, możemy cieszyć się pomarańczowym koktajlem każdego ranka! Warto zapoznać się z urządzeniem Braun J 700.

Zdrowy, owocowy koktajl, to najlepszy sposób na energetyczny początek dnia. Przygotowanie go we własnej kuchni nie jest skomplikowane – a pozwala cieszyć się ulubionym smakiem!

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *