Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Zdjęcia wysokiej jakości z Apple Watch
Obraz i dźwięk Sprzęty

Zdjęcia wysokiej jakości – Apple Watch rusza na pomoc!

Posiadacze Apple Watch, interesujący się fotografią, powinni spojrzeć na CMRA – już dostępne w przedsprzedaży. Twórcy aparatu na smartwatche marki Apple gwarantują zdjęcia wysokiej jakości HD!

Osobiście nie przepadam za robieniem zdjęć zarówno profesjonalnym aparatem jak i smartfonem. Robię zdjęcia okazjonalnie, rzadko publikuję je gdziekolwiek, bo czuję, że nie umiem tego robić, ale za to uwielbiam oglądać zapierające dech w piersiach fotografie, często podziwiam uchwycone telefonem (tak tak, mobilna fotografia potrafi być piękna!) widoki na serwisach zdjęciowych, artystycznych. Apple Watch zdjecia wysokiej jakości udowadnia nam, że mobilna fotografia może być bardzo przydatna.

Jakiś czas temu przeczytałam o ciekawym pomyśle, umożliwiającym wykonywanie zdjęć w jakości HD za pomocą… smartzegarka! Smartwatche posiadają coraz więcej funkcji i jak początkowo wydawały mi się kompletnie nieprzydatnym gadżetem, teraz, wraz z upływem czasu, stają się coraz bardziej kuszącym przedmiotem. Fani chwytania obrazów za pomocą mniej tradycyjnych technik, posiadający smartzegarek Apple powinni zainteresować się CMRA.

Zdjęcia wysokiej jakości z apple Watch – co to dokładnie jest i jak działa?

Twórcy CMRA wyszli z założenia, że można robić więcej nosząc mniej. Że można zrobić Apple Watch zdjęcia tak łatwo, jak mruga się okiem. Stwierdzili, że smartfony oprócz tego, że wymagają wyjęcia z kieszeni/torebki, dodatkowo szybko zużywa się im bateria przy korzystaniu z aparatu. Zespół pasjonatów programowania i projektowania przedmiotów „ubieralnych” doszedł do wniosku, że wyprzedzi Apple i zanim ten wprowadzi własny aparat wysokiej jakości do Apple Watcha, oni zrobią to najpierw.

I tak powstała wyjątkowa opaska do wbudowania do Apple Watcha, komaptybilnym z watchOS, wyposażona w zespół kamer HD (przednią i tylną) z czujnikami Sony, umożliwiający wygodne odbywanie czatów wideo i robienie zdjęcia wysokiej jakości, ostrych fotografii błyskawicznie! Zostało to umożliwione poprzez zmianach w systemach Apple. Pierwszy aparat o rozdzielczości 2 megapikseli służy do przeprowadzania wideorozmów i potocznie mówiąc, robienia tzw. selfies. Drugi aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, skierowany jest do przodu i służy do rejestrowania tego, co widzi noszący smartzegarek.

Apple Watch zdjęcia najwyższej klasy

Bransoletka posiada także baterię, która pozwala na dzień użytkowania lub kręcenie wideo na żywo przez 30 minut. więc nie trzeba się martwić o szybkie rozładowanie się urządzenia. Zespół zawiera również Wi-Fi i Bluetooth.

Oczywiście, opaska integruje się ze sprzętem Apple tak, że nie ma problemu z udostępnianiem zdjęć, filmów ulubionym aplikacjom i galeriom.

Czy jest to niezbędny gadżet do Apple Watch, by robić zdjęcia wysokiej jakości? Chyba nie, ale może być ciekawym rozwiązaniem do robienia zdjęć i kręcenia filmów na szybko. Czasem, w obecnych zabieganych czasach, nawet te kilka sekund, które trzeba by poświęcić na wyjęcie telefonu i włączenie aparatu, może być warte zaoszczędzenia. Z filmu promocyjnego akcesorium odnoszę wrażenie, że jest całkiem wygodne w korzystaniu. CMRA może stać się też trendem powstawania kolejnych nakładek do zegarków, które będą w stanie dokonywać pomiarów wskaźników medycznych oraz takich, które po prostu będą uatrakcyjniać główny produkt czy pod kątem użyteczności czy zabawy. I dobrze!

Więcej o CMRA znaleźć można na stronie: https://www.wristcam.com/. Zapraszam również na inny wpis, w którym omawiam odchudzanie z technologią – Apple Watch.

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *