Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Xbox One S 4K
Gaming Przewodnik po technologii

Xbox One S 4K: co warto wiedzieć?

Microsoft nie zamierza zrezygnować z walki o serca i umysły graczy. W nierównej walce z PS4 ma pomóc nowa broń – Xbox One S 4K. Czym różni się od pierwotnej wersji konsoli Xbox One?

Design po liftingu

Konsola Xbox One S 4K jest 40% mniejsza od oryginału. Teraz ma się prezentować dużo lepiej i zajmować mniej miejsca na półce. Co więcej w końcu będzie można postawić konsolę również w pionie. Efekt został osiągnięty głównie dzięki zmniejszeniu miejsca na wentylatory. A zatem nowego dziecko Microsoftu nie tylko wygląda lepiej, ale również pracuje znacznie ciszej. Poza tym w kompaktowej obudowie udało się jeszcze zmieścić zasilacz. W końcu konsola przestaje być toporna, a staje się miła dla oka i bardziej funkcjonalna. To odświeżenie zdecydowanie wychodzi na dobre!

Największe korzyści dla graczy Xbox One S 4K

Nowy Xbox One S 4K będzie oferował znacznie większą pojemność dysku – 2 TB na dane gracza zamiast jak dotychczas 500 GB naprawdę robi wrażenie. Zadbano także o wrażenia wizualne podczas gry. Wyraźniejsze koloryi lepszą jakość obrazu uzyskamy dzięki zastosowaniu technologii HDR. Poza tym mamy nowy kontroler wyposażony z łącznością Bluetooth, co ma ułatwić komunikację z innymi urządzeniami Microsoftu. Pad jest bardziej smukły i lepiej leży w dłoni, zwiększony został również jego zasięg. Do kontrolera można podłączyć dowolny zestaw słuchawkowy z wtyczką stereo 3,5 mm.

Coś dla kinomanów

Pierwotnie Microsoft chwalił się stworzeniem nie tyle konsoli dla graczy, co domowego centrum rozrywki. W praktyce inne funkcje były rzadko wykorzystywane. Jednak jest ukłon w stronę tych, którzy na Xboxie chcą oglądać filmy i seriale. W wersji S mamy możliwość oglądania w formacie 4K Ultra HD. Najwyższej jakości obrazy obejrzymy na blu-ray lub za pośrednictwem Netflixa.

Dla kogo ta konsola Xbox One S 4K?

Chyba głównie dla tych, którzy stoją przed dylematem czy kupić Xbox czy PS4. Wymiana Xbox One na Xbox One S 4K to jednak dość kosztowna inwestycja. Tym bardziej, że ze zmianą konsoli lepiej wstrzymać się jeszcze przez rok. Bo na 2017 zaplanowana jest premiera całkiem nowej konsoli o roboczej nazwie Scorpio.

xbox one s 4k

Microsoft w odświeżonej wersji Xbox One poprawia największe błędy jak brak filmów w formacie 4K, mała zawartość dysku, czy toporne rysy oraz wielkie gabaryty konsoli. Gdyby Xbox One był taki od początku z pewnością byłby lepiej postrzegany. Jednak lepiej późno niż wcale. Wreszcie produkt Microsoftu nie wygląda jak ubogi krewny konsoli Sony. Ten lifting można traktować także jako zapowiedź kierunku zmian w zupełnie nowej konsoli Xbox Scorpio.

Na konsolową rewolucję przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale ewolucyjne zmiany w trochę zakurzonym Xboxie to na pewno dobry pomysł i zmiana na lepsze. Xbox One S 4K nie zaskakuje niczym specjalnym, ale jest na pewno solidną konsolą, która pozwala przychylniej spojrzeć na Microsoft. A jak Wam się podoba?

Dowiedz sie więcej na temat gry life is strange oraz gra doom, gdzie zagrasz sobie na xbox-ie i nie tylko!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony technologiczne.pl – Napisany przez autora bloga.

10 KOMENTARZY

  1. UX Twojego bloga jest optymalne i nowatorskie, ostylowanie CSS sprawia wrażenie świeżości fajnie też że zadbałeś o detale to “kuje” w oczy. Długo pracowałeś nad jego realizacją ?

  2. Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma

  3. Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyć, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro moze okazać sie zyskiem. – Nick Vujicic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *