Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Telefony

Z telefonem do ołtarza – przegląd najlepszych aplikacji ślubnych

Aplikacje ułatwiają zaplanowanie różnych rzeczy – zwłaszcza tych, które wymagają wielu czynności rozłożonych w czasie, jak na przykład planowanie ślubu i wesela. Nie zastąpią wprawdzie profesjonalnego konsultanta ślubnego, jednak mogą przyszłej młodej parze sporo ułatwić!

Oprócz aplikacji używanych ogólnie do planowania i zarządzania projektami, jak Evernote, Pocket czy Google Docs, istnieje sporo aplikacji specjalistycznych – typowo ślubnych.
O ile na polskim rynku temat dopiero raczkuje, zagraniczne rozwiązania oferują szeroki wachlarz funkcjonalności.

Na które aplikacje ślubne warto zwrócić szczególną uwagę?

1. WeddingHappy

Bez wątpienia najlepsza ślubna aplikacja! Po podaniu daty ślubu, tworzy listę zadań rozłożoną w czasie, o których to zadaniach przypominają nam powiadomienia. Brakuje wprawdzie elementów właściwych dla polskiej tradycji, jak na przykład nauk przedmałżeńskich przy ślubie konkordatowym, cała reszta zaplanowana jest jednak dość szczegółowo – i to z dużym zapasem czasu. Dzięki temu przyszła młoda para nie musi się stresować ustalaniem terminów załatwiania poszczególnych spraw, by zdążyć ze wszystkim – aplikacja zrobi to za nich.

WeddingHappy pozwala także na stworzenie listy prezentów, a także dodanie i usystematyzowanie wszystkich danych kontaktowych, na przykład do DJ-a czy menedżera sali weselnej. Nie musimy więc tuż przed dniem ślubu w stresie odszukiwać danych kontaktowych z maili czy umów tylko po to, by potwierdzić ostatnie szczegóły.

2. Wedding Countdown

Ile dni zostało do Twojego wesela? Z tą aplikacją nie ma opcji, by dokładnie tego nie wiedzieć. Dodatkowo, odliczaniem można się dzielić w kreatywny sposób w mediach społecznościowych, publikując specjalnie wygenerowane grafiki, na przykład na instagramie.
Oprócz samego ślubu, można dodać inne elementy odliczania, na przykład…do wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego!

3. WedShots

Aplikacja nie tyle do planowania ślubu, co do wykorzystania tym wielkim dniu! Dzisiaj nieodzownym atrybutem gościa weselnego, stały się aparaty fotograficzne w smartfonach. Goście pstrykają mnóstwo zdjęć, których młoda para nigdy nie zobaczy. WedShots ma ambicję to zmienić! Aplikacja pozwala utworzyć prywatny album fotograficzny i udostępnić go gościom. W ten sposób osoby świętujące nasz wielki dzień mogą dokładać kolejne ujęcia do wyjątkowej kroniki dnia ślubu! Teściowej nie uda się ujęcie? Nic nie szkodzi, może ciocia albo kuzyn ustrzelili lepszą fotkę! Co ważne, aplikacja jest stosunkowo łatwa w nawigacji, nie trzeba się jej długo „uczyć” – można od razu przystąpić do robienia i dodawania zdjęć. Za pomocą filtrów dostępnych w WedShots, weselne ujęcia nabiorą unikatowych kolorów – w sam raz, by zapisać je do wirtualnego albumu lub podzielić się nimi w mediach społecznościowych.

4. Wedding DJ

Dla zwolenników skromniejszych przyjęć czy wesel w restauracji ta aplikacja może być ciekawym rozwiązaniem. Pozwala ona bowiem stworzyć weselną playlistę, z uwzględnieniem określonych momentów (np. wejście młodej pary czy pierwszy taniec).

5. Panna Młoda

Jedyna polska aplikacja na liście – w dużej mierze dlatego, że jest to interaktywna wersja jednego z najpopularniejszych czasopism na temat planowania ślubu i wesela. Oprócz treści, które znajdziemy też w papierowym wydaniu, część materiałów jest klikalna i interaktywna, co znacząco oszczędza czas. Dobry pomysł na lekturę w komunikacji miejskiej czy w kolejkach (choćby do Urzędu Stanu Cywilnego!).

Ślubne aplikacje nie wyręczą nas w podejmowaniu decyzji, nie doradzą nam ani nie załatwią rzeczy za nas. Pozwalają jednak usystematyzować proces planowania ślubu i wesela i odpowiednio rozłożyć go w czasie.
ch aplikacji ślubnych

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *