Koc elektryczny – zapewnij sobie ciepło! Przegląd

Koc

Jesienne wieczory najprzyjemniej spędza się z dobrą książką i kubkiem herbaty…pod kocem. Czasami jednak zwykły koc nie wystarczy i chętnie zafundowalibyśmy sobie dodatkowe przyjemne ciepło. Wtedy przydaje się koc elektryczny!

Oprócz umilania wieczornej lektury książki, koc elektryczny przydaje się również w kontekście re-habilitacji – może uśmierzać też bóle reumatyczne. Dla zdrowia, ale też dla urody – koc elektryczny to również dopełnienie przygotowywanych w domu zabiegów antycellulitowych. Jak widać – to urządzenie o wielu praktycznych zastosowaniach, które przyda się nie tylko zmarzluchom.

W odróżnieniu od zwykłego koca, wybór koca elektrycznego, jest znacznie trudniejszy: nie liczy się tylko kolor i grubość. Co wziąć pod uwagę, wybierając taki gadżet na jesienne dni?

1. Wymiary

Niby oczywista sprawa – to istotny parametr również przy zakupie tradycyjnego koca. Koce elek-tryczne różnią się między sobą wymiarami i warto kupić taki, który nie tylko pozwoli szczelnie nam się okryć, ale przede wszystkim – taki, który łatwo możemy przechowywać.

2. Moc

Większa moc sprawia, że koc może szybciej się nagrzać. To oczywiście ważne dla niecierpliwych zmarzluchów, które wkrótce po podłączeniu koca chcą móc się rozkoszować przyjemnym cie-płem. Dobrze wybierać modele z timerem, dzięki któremu nie musimy przejmować się, że zaśnie-my opatuleni mocno nagrzanym kocem. Timer pozwoli ustawić okres grzania, po którym się ono automatycznie wyłączy.

3. Możliwość prania w pralce

Łatwość czyszczenia to bez wątpienia istotna kwestia przy wyborze koca elektrycznego. Te z odpi-nanym mechanizmem, bez problemu można uprać w pralce. Niestraszna wtedy gorąca czekolada czy ciastka z kremem zajadane w długie jesienne wieczory – ewentualne plamy stosunkowo szyb-ko będzie można usunąć.

4. Materiał

Najczęściej koce wykonane są z polaru – to te z odpinanym mechanizmem. Wygrywają praktycz-nym podejściem do użytkowania! Miłośnicy bardziej delikatnych materiałów też jednak znajdą coś dla siebie – na rynku są też koce elektryczne wykonane z satyny.

5. Sterowanie regulacją temperatury

Zazwyczaj koce elektryczne wyposażone są w pilot, za pomocą którego możemy w łatwy sposób regulować temperaturę. W modelach dwuosobowych najczęściej możemy również niezależnie ustawiać temperaturę w obu częściach koca – to rozwiązanie dla par, w których jedna osoba jest zmarzluchem, a druga – nieco mniej.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Dobrze zapowiada się koc SENCOR SUB 180BE. Jest to urządzenie w dość atrakcyjnej cenie (79 zł), które ma najważniejsze elementy świadczące o dobrym kocu: kontrolkę świetlną zasilania, za-bezpieczenie przed przegrzaniem, dwa poziomy regulacji temperatury i wygodny, bo 2-metrowy przewód. Jeśli nie mamy przy kanapie lub ulubionym fotelu gniazdka na prąd – żaden problem!

sencor

Bardziej zaawansowane, a co za tym idzie – droższe urządzenia, to na przykład AEG WZD 5648. Wykonany z puszystego, miękkiego w dotyku materiału, posiada bardzo interesujące i przydatne funkcje, jak choćby możliwość ustawienia czasu automatycznego wyłączania. Do tego – aż 10 po-ziomów ustawienia temperatury, a także – wygodny pilot z wyświetlaczem.

wzd

Urządzeniem działającym na dokładnie tej samej zasadzie, co koce, są…buty rozgrzewające. To nic innego, jak specjalnie wyprofilowana osłonka z materiału podobnego do tych, z którego wyko-nane są koce, służąca do ogrzewania stóp. To szczególnie przydatne dla osób, które marzną w dłonie i stopy. Przykładowo, ogrzewacz stóp AEG FW-5645 z elektroniczną regulacją temperatury, przystosowany jest do ogrzewania stóp nawet o rozmiarze buta 46! Wewnętrzna podszewka, wy-konana z polaru, jest łatwa do odpięcia i wyprania w pralce – nie ma więc problemu z zachowaniem czystości.

but_rozgrzewajacy

Koc elektryczny to praktyczne rozwiązanie na jesienne chłody. Przez cały rok przyda się osobom cierpiącym na bóle stawów, kobietom podczas bólów menstruacyjnych czy osobom stosującym domowe zabiegi wyszczuplające. Ceny koców elektrycznych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Za duże, wykonane z szlachetniejszych materiałów koce o większej liczbie funkcji i szer-szych możliwościach sterowania, zapłacimy kilkaset złotych. Komfort jesiennych wieczorów pod takim kocem – bezcenny.