Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

Lifestyle Sprzęty

Technologiczne skarpetki? Poznaj Skinners!

Uprawianie sportu, wycieczki rowerowe, wspinaczki, długie spacery bez otarć nóg, odcisków? Dzięki nowoczesnym technologiom powstały SKINNERS: ultralekkie, wydajne, nieprzemakalne skarpetki!

Skinners: technologicznie zaawansowane

Skarpety, japonki, buty do biegania. Twórcy Skinners połączyli zalety tych trzech rodzajów obuwia czyli swobodę i wygodę skarpetek, przewiewność sandałów i ochronę jaką oferują buty do biegania. W takich skarpetkach niestraszny jest długi lot samolotem, kilkunastogodzinna podróż autokarem, w którym nie chcemy stąpać po brudnej podłodze. Drugą sprawą, ważną w podróży jest… zapach. Kto doświadczył w podróży siedzenia obok osoby, która zdjęła buty i poczuł ulatniający się nieprzyjemny zapach? Chyba każdy choć raz! Skinners eliminuje przykre zapachy.

Biegaliście kiedyś po mięciutkiej trawie lub po plaży boso? Uczucie nieskrępowanej niczym stopy to jedno z przyjemniejszych uczuć. Trening na powierzchniach naturalnych aktywuje i stymuluje wszystkie mięśnie stopy i ścięgna. Nogi są zmuszane do przystosowywania się do terenu, co wzmacnia je i lepiej kształtuje.

Twórcy rewolucyjnych skarpetek podają jeszcze więcej propozycji zastosowania ich produktu a wśród nich: fitness, uprawianie jogi, chodzenie po górach, korzystanie z nich jako kapci w biurze, jazdę na rolkach. Możliwości jest wiele. Wystarczy zwinąć skarpetki w rolkę i wrzucić do plecaka, kieszeni spodni, torebki.

Spójrzmy na sam produkt: Skinners mają postać tradycyjnych skarpetek (czyli nie rozdzielają palców. Od góry, pod kątem wyglądu, także nie wyróżniają się od zwykłych skarpetek sportowych, ale różni je materiał. Są wykonane ze srebra i antybakteryjnej tkaniny, wyposażonej w strefy wentylacyjne, które dają uczucie chłodzenia. Podeszwa natomiast jest wzmocniona, zagięta przy palcach i pięcie i wykonana jest z dwuwarstwowego polimeru nieściernego, zaprojektowanego specjalnie do kontaktu z ziemią. Produkt chroni przed zimnem, wiatrem i deszczem a równocześnie daje stopom “oddychać”. Najlepsze jest to, że konstrukcja jest całkowicie bezszwowa, co minimalizuje rozchodzenie się skarpetek w niektórych miejscach (co często obserwujemy przy butach) i poprawia trwałość. Zaletą jest też to, że można je prać w prace jak każde tradycyjne skarpetki. Produkt jest ręcznie robiony, powstaje w ramach zasad Sprawiedliwego Handlu i jak zapewniają pomysłodawcy w pełnym bezpieczeństwie dla środowiska.

Czy bym kupiła – korzystała? Chętnie w pracy, może na wycieczkach, spacerach po lesie, górach. W mieście raczej bym się trochę wstydziła. Więcej o skarpetkach znajdziecie na stronie: http://www.skinners.cc/

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

6 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *