Technologiczne

Ciekawostki z Tech świata

pakietu telewizji
Elektryka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu telewizji?

Lubisz spędzać czas przed telewizorem i mieć zawsze możliwość wyboru spośród ogromnej ilości dostępnych kanałów telewizyjnych? Chcesz mieć stały dostęp do kanałów sportowych, filmowych lub edukacyjno-rozrywkowych? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy pakiet telewizji, aby nie obciążał zbytnio naszego budżetu, a jednocześnie zadowalał bogatą ofertą programów.

Różnice między jakością HD, a 4k

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad zmianą swojego dotychczasowego dostawcy telewizji, czy też tylko nad rozszerzeniem pakietu warto, abyś znał różnice pomiędzy standardami jakością HD a 4K. Odnoszą się one przede wszystkim do rozdzielczości, w jakiej można oglądać filmy i inne materiały w TV. HD to skrót od zwrotu High Definition, co tłumaczymy jako „wysoką rozdzielność”. W tym przypadku sygnał telewizyjny charakteryzuje się rozdzielczością co najmniej 1280×720 pikseli, co gwarantuje odbiór obrazu bardzo szczegółowo. 4K natomiast to już bardzo nowoczesny standard, który może pochwalić się rozdzielczością 4096×3112, 4096×2160 bądź 4096×1714. Jest to aż do dziewięciu razy więcej w stosunku do minimalnej rozdzielczości, dostępnej dla technologii HD. W rzeczywistości jednak są to wartości możliwe do osiągnięcia jedynie w przypadku cyfrowo nadawanych filmów kinowych.

pakietu telewizji

Kryteria wyboru pakietu TV

Czym jeszcze warto kierować się podczas wyboru telewizji? Przede wszystkim należy się zastanowić, jakie kanały są dla nas najważniejsze oraz czy oczekujemy dodatkowych usług tj. VOD, Player czy nagrywarka. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwości posiadanego przez nas telewizora. Nie każde urządzenie jest w stanie odebrać sygnał HD czy 4K. Dla większości z nas jednak to cena pakietu, a nie ilość dostępnych kanałów okazuje się kryterium priorytetowym. Warto się zastanowić jednocześnie nad wyborem pakietów łączonych, np. telewizja plus internet, co często jest całkiem ekonomicznym rozwiązaniem. Zawsze jednak należy pamiętać o zachowaniu umiaru i przed podpisaniem umowy, zwłaszcza tej na czas określony, zastanowić się, czy otrzymane warunki są korzystne i zaspokoją nasze oczekiwania. Każdy dodatkowo aktywowany pakiet kanałów będzie generował dodatkowe comiesięczne koszty. W przypadku wyboru oferty w promocyjnej cenie należy również zwrócić uwagę, jak długo będzie ona trwała i jak cena się zmieni po jej zakończeniu. Warto też zabezpieczyć się na przyszłość i sprawić, jakie są możliwości wypowiedzenia umowy przed terminem.

A jeśli Ty szukasz najlepszego dostawcę telewizji 4K jako mieszkaniec Rudy Śląskiej lub Radzionkowa, to koniecznie sprawdź ofertę firmy Elsat. Znajdziesz tam duży wybór pakietów i elastyczne warunki współpracy.

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *