Wyciskarka do owoców – pomysł na zdrowie!

świeże soki

Świeże soki to ważny element zbilansowanej diety. Najwygodniej przygotowuje się je w domu – bo w napiętym grafiku między pracą, dziećmi i treningiem, trudno jeszcze specjalnie jechać do punktu, w którym można kupić sok świeżo wyciskany albo do najbliższego supermarketu po sok jednodniowy.

Oszczędność czasu? Bezcenna! Zwłaszcza, gdyby próba wprowadzenia świeżo wyciskanych soków do codziennej diety, miałaby trwać dłużej niż sam trening, będący istotnym składnikiem zdrowego stylu życia.

Stąd – wyciskarka do owoców to urządzenie obowiązkowe w kuchni każdej osoby dbającej o zdrowie.

Oprócz podstawowych właściwości, wyciskarki dysponują szerokim zakresem dodatkowych funkcji, dzięki którym korzystanie z urządzenia jest łatwiejsze, a efekty – jeszcze lepsze!

Jakie najciekawsze funkcje znajdziemy w dostępnych na rynku wyciskarkach?

1. Angel 8500S

Rolls Royce wśród wyciskarek. Nie tylko dlatego, że należy do najdroższych, ale i najbardziej dokładnych wyciskarek dwuślimakowych. Jej wydajność porównywalna jest nawet do legendarnej prasy Norwalk. Podobnie jak samochód, wyciskarka ta może…wrzucić wsteczny bieg! Wystarczy, że włożymy za dużo owoców i zablokują się wałki, a automatyczny bieg wsteczny cofnie nadmiar produktów i odblokuje działanie wyciskarki. Bieg wsteczny możemy też zawsze wrzucić ręcznie!

Praktycznie wszystkie funkcje tej wyciskarki możemy opisać jako „innowacyjne”. Trójfazowy system wyciskania sprawia, że owoce i warzywa są wyciskane z maksymalną dokładnością. Zaś trójfazowy system filtrowania pozwala uzyskać sok bez grudek miąższu – ma to istotne znaczenie dla tych osób, które zdecydowanie wolą klarowne soki.

Wyciskarka ta to również świetny wybór dla zwolenników żywności eko. Usuwa bowiem ok. 90% środków chemicznych stosowanych w rolnictwie, które dostają się do skórki i włókien warzyw i owoców.

angel

2. KUVINGS C9500

Najlepiej znana marka wyciskarek oferuje dość szeroki wybór urządzeń dostosowanych do różnych potrzeb. C9500 to następca bestsellerowego modelu B6000. W nowym modelu został zmodyfikowany ślimak: jest lżejszy i zbudowany tak, że pulpa z wyciskanych owoców i warzyw nie przedostaje się do soku. Smukły kształt tej części to również lepsze wyciskanie bogatych w substancje odżywcze warzyw liściastych.

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w Kuvings C9500 sprawiają, że sok jest bardziej klarowny, a cały sprzęt – łatwiejszy w czyszczeniu: wyciskarkę myje się naprawdę szybko!

Do modelu tego możemy dodać sitka, które umożliwią przygotowanie sorbetów i smoothies. Przygotowanie zdrowych deserów na bazie owoców jest teraz na wyciągnięcie ręki!

Nie można zapomnieć o jeszcze jednym istotnym aspekcie tego modelu: wygląd! Designerska obudowa pięknie pasować będzie do wnętrza każdej kuchni.

kuvings

3. PHILIPS Avance Collection HR1896/70

Jest to propozycja z niższej półki cenowej niż dwie poprzednie – jakkolwiek, jest to wyciskarka zdecydowanie warta uwagi!
Przede wszystkim, technologia MicroMasticating pozwala wycisnąć maksymalną ilość soku. Jak to możliwe? Otwiera ona komórki wyciskanych owoców i warzyw, by dostarczyć pełnię smaku i składników odżywczych. Dzięki tej technologii, można wykorzystać do 90% zawartości owoców. Ta sama technologia sprawi, że do swoich soków możesz w łatwy sposób dodawać zioła wzbogacające wartość przygotowanego napoju. Mając pewność, że ich prozdrowotne właściwości będą w maksymalnym stopniu wykorzystane, możemy tworzyć różnorakie smakowe kompozycje.

philips-wyciskarka

Ale to nie koniec ciekawych funkcjonalności tej wyciskarki! Ciekawy jest również aspekt samej obsługi urządzenia – chociażby wskaźniki LED informujące o tym, że jest ono gotowe do użycia.

Dzięki ciekawym rozwiązaniom, łatwe jest mycie wyciskarki i utrzymanie porządku w kuchni. Blokada kapania pozwala przerwać wyciskanie soku i zawsze utrzymać kuchenny blat w czystości. Wystarczy nacisnąć spód wylotu soku, aby zbędnego chlapania rąk, przerwać wypływ płynu.

Konstrukcja bez sitka pozwala zaś bez problemu utrzymać wyciskarkę w czystości. Jak zapewnia producent, urządzenie można umyć już w czasie poniżej 1 minuty!

Wyciskarki do owoców mają niewątpliwe zalety na nawet zaawansowanymi technologicznie sokowirówkami. Chociaż urządzenia z największą liczbą ciekawych funkcji to zazwyczaj te z wyższej półki cenowej, także na średniej półce można znaleźć modele satysfakcjonujące miłośników zdrowego stylu życia, dla których pożywne soki są stałym elementem jadłospisu.